Movie Maker для Windows 7: що це за програма і навіщо вона потрібна?

20 0 Новини високих технологій

Ймовірно, всі користувачі ОС Windows 7 і більш ранніх версій зустрічали в стандартному програмному наборі такі додатки, як Windows Movie Maker. Про те, що це таке і для чого потрібна ця програма, далі і піде мова. Розглянемо коротко всі її основні можливості і базовий інструментарій.

Movie Maker для Windows 7: що це таке?

Здається, будь-яка хоч трохи знає англійську мову користувач без зусиль зміркує, що дане програмне забезпечення являє собою відеоредактор, за допомогою якого можна створювати власні ролики, використовуючи для цього самий різний матеріал.


Movie Maker для Windows 7: що це за програма і навіщо вона потрібна?
Розробники програми зробили його максимально простим і зрозумілим, щоб будь-яка людина, абсолютно далекий від азів редагування відео або аудіо, зміг створити власне творіння протягом пари хвилин. Звичайно, справжні професійні шедеври Movie Maker для Windows 7 створити не дозволить (з-за крайньої обмеженості базового інструментарію), тим не менш створити невелику відеопрезентацію на основі матеріалу, записаного на побутову камеру, з додаванням сімейних фотографій та деяких типів ефектів можна досить просто.

Програма Windows Movie Maker: основні можливості

Саме вигідне для будь-якого користувача цього додатка полягає в тому, що додавати можна не тільки відео або графіку. Зовсім просто імпортувати аудіотреків або додавання всіляких написів.
Movie Maker для Windows 7: що це за програма і навіщо вона потрібна?
Практичне використання Movie Maker для Windows 7 полягає в тому, щоб спочатку імпортувати потрібний матеріал, вибравши для цього відповідний розділ з меню зліва, після чого перетягнути потрібні файли на тимчасову шкалу. Відразу додати не вийде, тому доведеться перетягувати файли по одному.


Movie Maker для Windows 7: що це за програма і навіщо вона потрібна?
Після того як відео або графіка розміщені в потрібному порядку, можна зайнятися додаванням звуку. Здійснюється воно так само через імпорт з розміщенням на шкалі. Але ж кожен користувач розуміє, що тривалість відео і аудіо можуть не збігатися. У самій програмі можна скористатися додатковими інструментами для редагування і розтягнути або скоротити звукову доріжку. Для повороту відео, якщо воно спочатку має не той ракурс, можна застосовувати інструменти повороту (до речі сказати, весь інструментарій винесено на головну панель у вигляді кнопок, що дозволяє відмовитися від використання різного роду меню). Але повернути зображення можна тільки на кути, значення яких кратні 90 градусам.
Movie Maker для Windows 7: що це за програма і навіщо вона потрібна?
Після закінчення попередніх дій, скористайтеся засобами Movie Maker для Windows 7 які дозволяють прикрасити матеріал. Звичайно ж, мова йде про ефекти. Їх не так багато, як хотілося б, але дещо цікаве знайти все ж можна. Кожен відеоефект досить перетягнути на вибраний кадр, після чого можна проглянути результат. У разі необхідності, додайте титри з розміщенням їх на початку або в кінці ролика. Якщо вас все влаштовує, збережіть проект, вибравши потрібний формат відео. Єдиний мінус програми Movie Maker для Windows 7 при збереженні проекту полягає в тому, що вона може працювати тільки з двома форматами: AVI і DV, які деякими побутовими видеоплейерами не відтворюються. Вирішити дану проблему можна за рахунок використання якогось примітивного конвертера, який дозволить перетворити потрібний ролик, наприклад, у формат AVI або MP4. В більшості своїй такі додатки можна завантажити та встановити абсолютно безкоштовно.

Як бути з системами вище сьомої версії?

Сумно, але даний програмний пакет в останній раз в якості вбудованого в систему програми можна було спостерігати тільки в Windows 7. У модифікаціях вище він відсутній як такий. Але це абсолютно не означає, що його в системах 8 і 10 використовувати не можна. Установник можна знайти на офіційному ресурсі Microsoft. Варіант для Windows 7 абсолютно елементарно встановлюється в зазначені системи у вигляді інтерфейсу програми та функціонує без проблем.

Замість підсумку

Ось коротко і все, що стосується невеликої відеостудії від Microsoft. Звичайно, інструментів для створення професійних роликів та кліпів ви тут не знайдете, але швидко створити відео з картинок і записів з камери можна зовсім елементарно. У певному сенсі можна говорити навіть про те, що якщо користувач освоїть ази роботи з цією програмою, надалі можна буде розібратися і з програмними пакетами більш високого рівня складності (наприклад, Sony Vegas Pro), оскільки в більшості своїй вони володіють схожими інтерфейсами і методами роботи.