Як оновити Flash Player: кілька типових ситуацій

25 0 Новини високих технологій

Доповнення у вигляді Flash Player є одним з найважливіших компонентів у комп'ютерній системі і призначений для коректного відтворення мультимедіа-контенту в інтернеті. Само собою зрозуміло, що для цього стаціонарні плеєри використовувати не можна, оскільки браузери вони не вбудовуються. У той же час апдейти для даного плагіна виходять із завидною регулярністю. Але далеко не всі знають, як оновити Flash Player. А адже іноді установка апдейтів може бути заблокована з боку самого розробника цього програмного забезпечення.


Для чого потрібне оновлення плеєра?

Почнемо з того, що операційна система і абсолютно всі інтернет-ресурси дуже чуйно реагують на наявність в браузері цього плагіна. При початковій інсталяції розширення разом з плеєром встановлюється спеціальний апдейтер, який стежить за появою доступних оновлень.
Як оновити Flash Player: кілька типових ситуацій
Правда, деякі користувачі відключають його в автозавантаженні і в розділі служб, щоб він, м'яко кажучи, не заважав. Тим не менше, навіть при деактивированном змозі цього компонента при старіння плеєра спроби виконання деяких сценаріїв або відтворення мультимедіа на певних сайтах успіхом не закінчуються, а в браузері негайно видається повідомлення про необхідність інсталяції оновлення.

Як оновити Flash Player: стандартна методика

Коли в системі або на сайті з'являється вищевказане повідомлення користувачу пропонується перейти на відповідний офіційний ресурс для установки останнього апдейта, для чого потрібно буде пройти кілька простих кроків.


Відразу ж зверніть увагу, що саме оновленням цей процес назвати не можна, оскільки все зводиться тільки до того, щоб завантажити інсталяційний файл, після чого використовувати ручну установку. Іншими словами, користувач інсталює не апдейт, а нову версію плеєра.
Як оновити Flash Player: кілька типових ситуацій
Але коли ви збираєтеся оновити Flash Player (в Windows 7 наприклад), на стадії завантаження нової версії слід бути вкрай уважним, оскільки веб-інсталятор може запропонувати установку додаткового (партнерського) програмного забезпечення. Його з инсталлируемого комплекту бажано виключити. У момент установки всі браузери повинні бути закриті, інакше інтеграція плеєра в браузери станеться з помилками.

Що робити, якщо оновлення в регіоні заблоковано?

Тепер подивимося на питання того, як оновити Flash Player в тих регіонах, де його інсталяція блокується з боку самого розробника (наприклад, у Криму). Під забороною виявляється навіть можливість завантаження інсталятора.
Як оновити Flash Player: кілька типових ситуацій
Вирішується проблема зовсім просто. Для початку включіть в браузері VPN (в «Опері» є вбудований клієнт, в інших браузерах можна використовувати розширення начебто friGate, змінюють реальний зовнішній IP користувача). Далі скачайте інсталяційний файл і на час проведення установки повністю вимкніть інтернет-з'єднання. З іншого боку, питання того, як оновити Flash Player до такої ситуації, можна вирішити ще простіше, завантаживши інсталятор не з офіційного ресурсу, а з Рунету. Тільки скачаний файл відразу ж бажано перевірити на віруси (мало що). Знову ж таки, доведеться відключити доступ до інтернету на час проведення установки.

Кілька слів наостанок

Як бачимо оновити версію Flash Player не так вже й складно. Однак іноді можна спостерігати появу ситуацій, коли в системі виявляється кілька версій плагіна, які відображаються у вигляді різних додатків в розділі програм і компонентів (нові модифікації плагіна старі версії іноді не видаляють, а ті «висять» в системі, що називається мертвим вантажем). Щоб уникнути появи між ними конфліктів, просто видаліть застарілі версії стандартним методом або перед оновленням використовуйте програми-видалення. Чому перед оновленням? Та тільки тому, що в результатах глибокого сканування на предмет наявності залишків такі додатки видалять все, що відноситься до даного програмного продукту. Це стосується, в основному, ключів реєстру, які можуть відповідати і оновленим модифікаціям.