Помилка «USB-пристрій MTP. Відмова»: рекомендації по усуненню проблеми

19 0 Новини високих технологій

Нерідко можна зустріти ситуації, коли користувач підключає мобільний пристрій до комп'ютера за допомогою USB-кабелю, а система девайс не розпізнає та ще й видає повідомлення про помилку. І це, на жаль, відноситься не тільки до найбільш простим телефонам, але і до сучасних планшетів, смартфонів і навіть фотоапаратам або камерах. Як впізнати USB-пристрій MTP, зробити його видимим і повністю працездатним, далі пропонується розглянути максимально детально. Спробуємо застосувати кілька класичних методів і рішень, які пропонують користувачі в інтернеті.


Помилка Windows 7: «USB-пристрій MTP. Відмова». Загальна суть проблеми

Відразу хочеться відзначити, що проблема полягає в тому, що мобільний девайс не визначається операційною системою виключно як накопичувач (ні внутрішній розділ, ні знімна карта не видно).
Помилка «USB-пристрій MTP. Відмова»: рекомендації по усуненню проблеми
Багато користувачів вважають, що основна причина полягає в неправильній роботі драйвера USB-пристрої MTP. Так, дійсно, така ситуація може спостерігатися, але лише почасти. Іноді проблема може полягати в настройках самого девайса або навіть параметри системного реєстру Windows. Крім того, якщо в системі не встановлено деякі додаткові компоненти та оновлення, покликані забезпечити коректну роботу пристроїв такого типу, помилка з'являтися теж може.

Початкові дії з реєстром

Отже, перш ніж завантажити драйвер USB-пристрої MTP, можна зробити, так би мовити, превентивні заходи, використовуючи для цього реєстр, оскільки деякі встановлені ключі можуть містити в собі заборони на визначення мобільних девайсів.


Помилка «USB-пристрій MTP. Відмова»: рекомендації по усуненню проблеми
Першим ділом викликаємо редактор (regedit у меню «Виконати») і переходимо до гілці HKLM. Через розділ SOFTWARE і каталоги контролю переходимо до кінцевого каталогу, як показано на зображенні вище. Праворуч є ключ UpperFilters, який якраз нам і заважає. Видаляємо запис, виходимо з редактора і перевантажуємо систему. Після цього, як правило, при підключення девайса до пк або ноутбука драйвери, якщо їх не було, встановляться автоматично, а саме USB-пристрій MTP стає видимим у системі.

Встановлення або оновлення драйвера

Але буває і так, що вищевказаний ключ в реєстрі спочатку відсутній, а пристрою не визначаються ні під яким приводом. Що робити в такій ситуації?
Помилка «USB-пристрій MTP. Відмова»: рекомендації по усуненню проблеми
Тут необхідно при підключеному до комп'ютера девайсі зайти в «Диспетчер пристроїв», знайти своє пристрій, позначений жовтим трикутником, і через меню ПКМ вибрати оновлення драйвера (також можна використовувати і розділ властивостей). Коли система почне видавати рекомендації, слід вибирати тільки сумісні драйвери. Якщо це не допоможе, скачайте в інтернеті універсальний драйвер MTPPK, встановіть його самостійно або вкажіть системі повний шлях до збереженого файлу. Іноді неробочий USB-пристрій MTP можна ідентифікувати, якщо на вкладці дані у випадаючому інформаційному списку вибрати ІД обладнання, після чого задати пошук драйверів в інтернеті по найдовшій рядку, що містить ідентифікатори DEV і VEN. Само собою зрозуміло, що після завантаження драйвера також доведеться інсталювати самому.

Інсталяція додаткових компонентів системи

Іноді, навіть за умови наявності працездатного драйвера, помилка може виникати знову і знову. Вважається, що така ситуація здебільшого пов'язана з відсутністю особливих компонентів самої операційної системи.
Помилка «USB-пристрій MTP. Відмова»: рекомендації по усуненню проблеми
Виправлення помилки полягає в тому, щоб завантажити з офіційного сайту Microsoft Windows Media Feature Pack або його елементи, яких бракує, а потім встановити. Відгуки користувачів свідчать про те, що іноді це спрацьовує.

Інші варіанти усунення збою

Деякі власники мобільної техніки після видалення вищеописаного ключа реєстру рекомендують відключити режим відладки по USB. Іноді допомагає установка параметрів з використанням типу підключення PTP (камера) замість MTP. Володарі смартфонів і планшетів Samsung стверджують, що для визначення USB-пристрої MTP досить встановити відповідний адаптер (інсталюється він разом з програмою Samsung Kies). Ще один варіант дій, як стверджується, полягає в тому, щоб завантажити Windows в безпечному режимі і увійти в систему під реєстраційним записом адміністратора. У цьому випадку драйвери встановлюються автоматично і без проблем. Для визначення мобільної техніки Apple багато користувачів рекомендують використовувати наступний дії. Через ПКМ на системному розділі (диск «С») вибирається розділ властивостей і вкладка безпеки, а в меню груп або користувачів перевіряється наявність рядка «Пройшли перевірку» з параметром «Читання». Аналогічні дії здійснюються для каталогу Windows. Якщо цей параметр не задіяний, його потрібно додати через кнопку зміни опцій. Після перезавантаження Windows «яблучні» девайси системою будуть розпізнані. Нарешті, якщо система піддавалася впливу вірусів, слід провести повну перевірку, використовуючи для цього портативні антивірусні утиліти.