Програма для DJ: яку вибрати?

66 0 Новини високих технологій

Технології розвиваються так стрімко, що кожен день з'являються все нові розробки, сильно полегшують життя сучасних діджеїв. Тепер поріг входу в цю сферу знижений, а можливостей стало набагато більше. У той час як любителі старої школи не відходять від своїх звичок, багато фанатів цифрового діджеїнгу з величезним задоволенням вивчають всі новинки ринку. У цьому матеріалі будуть представлені найцікавіші програми для діджеїв.

Не лідерами єдиними

Незважаючи на те що ринок цифрових діджейських програм окупували такі великі імена, як Ableton або Serato, їх розробки все-таки є не єдиними для діджеїнгу на персональних комп'ютерах.


Крім наявності відомих імен, існує також велика кількість програм, які менш відомі і тільки намагаються підняти свої позиції. Деякі з них володіють незаперечними перевагами. Це і доступна вартість, і гнучкий функціонал, і унікальні принципи роботи. Щоб у цьому всьому розібратися, необхідно подивитися, які існують на ринку цифрового діджеїнгу програми для музики. DJ повинен знати, які переваги і недоліки має кожна з них. Вибір буде лише за користувачем, так як у кожного свої уподобання.
Програма для DJ: яку вибрати?

Програма PCDJ

У цьому програмному засобі, крім всіх стандартних можливостей, є мікшер, еквалайзери, різні ефекти. Розробник додав сюди дві власні унікальні функції, що роблять додаток неймовірно гнучким. Це підтримка караоке і вбудований відеомікшер. Якщо брати до уваги звичайні діджейські функції, то ця програма для DJ-їв надає користувачеві віртуальні деки в кількості чотирьох штук. Вони синхронізуються з ритму і підганяються один до одного під тональність. Є тут і програвач для семплів, а також інструменти для лупів.


Програмою підтримується досить велике кількість міді-контролерів. Воно може використовуватися разом з цифровими вінілом. Програма платна. Коштує вона близько 180 доларів, але версія доступна для ознайомлення на офіційному сайті абсолютно безкоштовно.
Програма для DJ: яку вибрати?

Програма Digital DJ від Magix

Це не найпотужніше додаток на ринку, але в ньому є все найнеобхідніше для мікшування. Ціна досить демократична – півсотні доларів. Тут тільки дві деки, засоби для лупа, безліч міді-контролерів. Все це упаковано в гарний користувальницький інтерфейс. Програма для DJ-инга від французьких розробників «Cross» за останні роки зазнала велика кількість змін. І це пішло на користь, так як з'явилося безліч можливостей. Інтерфейс тут настроюється під кожного діджея. Є чотири деки, семплер на вісім слотів, 14 ефектів. Програма підтримує велику кількість контролерів, вінілових систем. До того ж у доступі є програми під мобільні пристрої для віддаленого управління, що працюють як другий екран, на якому можна переглядати треки і управляти дистанційно віртуальними деками. Ціна – 11899 доларів.
Програма для DJ: яку вибрати?

Програма Algoriddim's Djay

Є програми для діджеїв і на мобільних платформах. Так, Algoriddim's Djay – це краще додаток для iOS. Є версія і для макбуков. Ця програма для DJ-инга відмінно підходить для новачків, або для тих, хто займається не професійно, а для душі. Вартість – 20 доларів. Це небагато. Програма інтегрована з сервісом iTunes, що дуже зручно. У складі безліч ефектів, семплер і велике число ключових точок. Тут також є додаток для дистанційного керування з мобільного пристрою. Зовнішній вигляд повністю повторює вініловий програвач

Додаток IK Multimedia Dj

Інтерфейс тут схожий на зовнішній вигляд попередньої програми. Вся увага зосереджена на двох вінілових вертушках і мікшері в середині. Основні функції і ефекти більше підійдуть для любителів, але є і цікаві особливості: візуальне перемикання між деками, семплер. Загалом, цікавий додаток, за допомогою якого можна практикуватися в діджеїнгу, сидячи на дивані.

Програма Virtual DJ

Цей додаток також має всі необхідні базові інструменти, функції і ефекти для живих виступів. А крім цього, вона дозволяє з існуючих композицій записувати нові. Однією з особливостей є можливість мікшування відео з використанням різних прийомів.
Програма для DJ: яку вибрати?

Програма Mixx

Існують і безкоштовні DJ-програми. З таких програм варто відзначити Mixx. Ця програма для DJ-їв володіє відкритим вихідним кодом, а отже, величезним спільнотою, яка на регулярній основі створює нові функції. У програмі чотири деки, лупи і ключові точки. Підтримується безліч форматів треків. Потрібно зауважити, що дана розробка підійде для новачків, так як її плюсом є доступність. Призначення програми – створення міксів. Власні композиції записувати не вийде. Є цікава здатність імітації звуку вінілу.
Програма для DJ: яку вибрати?

Програма Traktor Pro

Незважаючи на те що існують різні ді-джейські програми, багато хто вважає кращим додатком для цифрового діджеїнгу Traktor Pro. Якщо брати загальну гнучкість і надійність, то з цим додатком не зможе конкурувати ніхто. Воно дуже зручно, так як дає можливість використовувати той або інший ефект всього одним натисненням клавіші. Це зручно, так як, наприклад, на вечірці потрібно дуже оперативно проводити всі маніпуляції. Крім стандартних можливостей, тут є все, що потрібно для сучасного діджея. Додаток підтримує велику кількість форматів. Ця програма ще довго буде утримувати лідерство на ринку. Коштує вона 79 доларів.

Висновки

Потрібно ще раз відзначити, що кожен діджей підбере найкращий засіб під себе, так як смаки у всіх різні, і те, що подобається одному, зовсім не придатне для іншої. Крім того що є описані вище діджейські програми, існує і безліч інших. Більшість з них схожі між собою.