Домени країн, територій, тематичні: які вибрати?

118 0 Новини високих технологій

З моменту винаходу доменних імен пройшла вже чверть століття. Але до сих пір люди не до кінця визначилися в питанні вибору імені для сайту. Все ще популярна думка, що домени третього рівня є менш привабливими, ніж другого. Деякі користувачі не розуміють, що бувають домени країн та інші. У даній статті буде розказано про це детальніше.

Що таке домен?

Домени країн, територій, тематичні: які вибрати?
Доменне ім'я складається зі слів, які розділяються крапками. Їх кількість визначає рівень, який позначається так: скільки слів у домені, такий і його рівень. Ієрархія йде справа наліво. Так, перша ступінь називається доменом верхнього рівня.


Як правило, їх можна розділити на три основні частини:
 • Доменна зона. Саме в цю частину включені домени країн світу. Вона не є власністю ресурсу, а призначена для реєстрації імен.
 • Назва сайту. Це вже власність ресурсу. Містить одне слово, в якому найчастіше укладено назва компанії або сайту.
 • Піддомен – це необов'язкова частина, що позначає певний підрозділ сайту. Прикладом може бути піддомен www.
 • Класифікація зон

  Доменна зона складається з однієї або двох ступенів. У першому випадку вона повністю збігається з доменом верхнього рівня. Більше двох ступенів використовується вкрай рідко. Учасників верхнього рівня можна формально розділити на домени країн, службові та загального призначення. До останніх належать і деякі домени, які виділяються за територіальною, культурною чи мовною ознакою.

  Домени країн

  Домени країн, територій, тематичні: які вибрати?
  Призначені, як стає зрозуміло з назви, для певних країн, культур і мов. При виборі потрібно враховувати правило: таку зону потрібно вибирати в тому випадку, якщо сайт орієнтований на жителів конкретної країни або носіїв однієї мови. Наприклад, домен .ru вибирають для Росії або російськомовних користувачів.


  Домени країн світу, список яких налічує 242 ідентифікатора, завжди складаються з пари літер. Ось приклади:
 • Росія – .ru.
 • Україна – ua.
 • Чехія – cz.
 • Японія – jp.
 • Домени загального призначення

  Виділяються за певним територіальним і культурними ознаками. Наприклад, є окремі домени для Азії, Каталонії, Берліна, Нью-Йорка, Латинської Америки. Деякі з них пред'являють певні вимоги для реєстрації. Приміром, в Україні можна зареєструвати такий домен лише при наявності торгової марки з таким же ім'ям.

  Тематичні домени

  Домени країн, територій, тематичні: які вибрати?
  Дані зони не відносяться до території. Складаються вони з пари літер. Кожен домен визначає якусь сферу діяльності. Таку зону необхідно вибирати, якщо ресурс повністю або в основному відповідає їй. Тут є зони .net, .com, .gov. Останній вибирається для урядових організацій. Є окремі домени для музеїв, туристичних агентств.

  Вибір доменної зони

  Для того щоб зробити правильний вибір щодо доменної зони, передусім необхідно відповісти на наступні питання:
 • Обмежена аудиторія або сфера діяльності територією певної країни?
 • Якщо обмеження по певному регіону цієї країни?
 • Орієнтований ресурс на певну сферу?
 • Після цього вже можна прийняти рішення, керуючись описаної вище інформацією. Але варто сказати, що немає нічого поганого у виборі доменної зони .info чи .biz у випадках, якщо здійснюється комерційна діяльність. Вони ніколи не виглядають сумнівними. До речі, якщо організовується персональний сайт, який буде використовуватися для портфоліо або особистого блогу, то не потрібно вибирати домен країни. Для цієї мети існує зона .name, в якій можна зареєструвати домени третього рівня, містять ім'я користувача. Автоматично буде отримано та електронну адресу такого ж виду.