Чому мережева не бачить мережевий кабель

198 0 Новини високих технологій

З'єднання інтернету за допомогою кабелю є прийнятнішим за того, що швидкість передачі даних висока, а загальна якість сигналу вище. Але із-за наявності великої кількості фізичних компонентів, які розташовані на досить масштабне просторі, створюється ризик пошкодження дротових з'єднань. Тому USB-модем вважається більш надійним джерелом, незважаючи на більш низьку швидкість з'єднання.

Можливі причини

Чому мережева не бачить мережевий кабель
Але кабельним з'єднанням користується велика кількість людей. І ось ще вчора був високошвидкісний доступ, а зараз мережева не бачить мережевий кабель. Хто винен в цьому і що потрібно робити? Серед ймовірних причин можуть бути:


 • Мимовільне відключення мережевого кабелю.
 • Пошкодження.
 • Вихід з ладу мережевої карти.
 • Відсутність або пошкодження мережевого драйвера.
 • Неправильні налаштування комп'ютера.
 • Проблеми з провідним з'єднанням

  Чому мережева не бачить мережевий кабель
  Отже, комп'ютер не бачить мережевий кабель. В чому справа? Сам провід, а також коннектори-роз'єми є найслабшою ланкою. Як правило, частина проводу розташована в самій квартирі, а решта – на сходовому майданчику в під'їзді. Останнім часом робітники-монтажники відрізняються очевидною недбалістю у виконанні своєї роботи. Вони прокладають кабель без додаткового захисту і в місцях, які легко доступні. Будь-хуліган, має схильність до вандалізму, який проходить мимо, обов'язково захоче потягнути за звисаючий провід і цим дією позбавити доступу до Мережі цілий поверх. Тому в першу чергу потрібно контролювати весь процес установки провідного Інтернету. Треба вимагати від інженерів дотримання всіх стандартів. Наступний тонкий момент, з-за якого мережева не бачить мережевий кабель, – його проводка всередині квартири. Якщо в ній присутні діти, а також домашні тварини, завжди є небезпека. Дроти бажано розміщувати в важкодоступних місцях. Собаки і кішки дуже люблять кусати, гризти різні мотузки. А електричні поля з якоїсь причини для вихованців дуже привабливі.


 • Треба уважно прослідкувати мережевий провід на всіх видимих ділянках. Якщо виявлені пошкодження, то краще замінити весь шматок відразу.
 • Треба перевірити, не випав з гнізда штекер. Варто вийняти рознімання і вставити його знову. При цьому повинен послишаться характерне клацання.
 • Необхідно уважно оглянути всі контакти роз'єму. Якщо видно, що є погнуті або відламані, роз'єм вимагає заміни.
 • Остаточною перевіркою працездатності кабелю є підключення до іншого комп'ютера. Якщо і його мережева плата не бачить кабель, то несправність точно в ньому. Інакше потрібно розбиратися з ПК.

  Проблеми персонального комп'ютера

  Чому мережева не бачить мережевий кабель
  Імовірно проблема криється або в системному блоці, або в операційній системі. Найбільш частою причиною того, що комп'ютер чи ноутбук не бачить мережевий кабель, є збій налаштувань системи. Потрібно зайти в "Панель управління" і поміняти їх на вірні. Дізнатися про налаштування можна у провайдера. Якщо раніше з'єднання працювало нормально, то можна відкотити операційну систему до попереднього стану, що здатне позбавити від проблеми. Дуже часто Інтернет перестає працювати із-за дуже активного серфінгу, коли відвідуються підозрілі сайти, а антивірус не встановлено.
  У тому випадку, якщо відкат не допоміг і мережева не бачить мережевий кабель, потрібно відкрити інтерфейс з'єднання і провести діагностику підключення. Буває так, що неправильно виставлена гранична швидкість Мережі. Потрібно перевірити ці налаштування.

  Проблема з драйвером

  Чому мережева не бачить мережевий кабель
  Ці системні програми – ще одна часта проблема, яка призводить до порушень в роботі Мережі. Де драйвери брати і як правильно встановлювати? Повний їх комплект можна знайти на диску від материнської плати або в спеціальних збірниках драйверів. Якщо мережева не бачить мережевий кабель, а мучитися з пошуком відповідного драйвера користувачеві не хочеться, можна просто перевстановити операційну систему. Після цього всі налаштування будуть в порядку, а драйвери встановляться самі. Основною перешкодою до використання даного методу є неминуча втрата всіх налаштувань. Після переустановки потрібно буде знову інсталювати всі програми. Зазвичай варто вдатися до перевстановлення операційної системи тоді, коли вона починає погано працювати, а комп'ютер часто зависає, гальмує.

  Оновлення ОС

  Чому мережева не бачить мережевий кабель
  Є ще одне рішення, яке менш кардинально, – запуск автоматичного оновлення системи. Але якщо на комп'ютері не встановлена найсвіжіша версія ОС, оновлень для неї може вже не бути через припинення підтримки. Така ж ситуація і з піратськими копіями. При спробі їх оновлення велика ймовірність повного знищення системи. Потрібні драйвери можна завантажити з Інтернету. Цей спосіб годиться, якщо вдома є і інші пристрої, що проблем із з'єднанням не відчувають. Необхідно зайти на офіційний сайт виробника обладнання, знайти потрібну модель і завантажити. Після цього можна буде встановити драйвер за допомогою майстра операційної системи.

  Підсумки

  Чому не бачить мережевий кабель комп'ютер або ноутбук? Основні причини перераховані. Якщо виявити правильну, то можна впоратися з проблемою самотужки, не маючи багатого досвіду. Якщо нічого не допомагає, то залишається тільки віднести техніку в сервісний центр, де досвідчені майстри допоможуть вирішити проблему з мережевим з'єднанням.