iOS 9 на iPhone 5 S: відгуки, опис, характеристики і установка

46 0 Новини високих технологій

Ідеалу не існує, особливо у світі високих технологій, але прагнення до його досягнення – цілком природний процес, про що, мабуть, забули в каліфорнійської корпорації Apple. Компанія з року в рік підриває репутацію своєї самої просунутої операційної системи. iOS 9 для iPhone, iPad, iPod touch була випущена у вересні 2015 року і охопила масивний модельний ряд, включаючи старі пристрої, такі як iPhone 5S. Зазвичай запитань стосовно того, варто оновлюватися чи ні, ніколи не виникало, але все частіше користувачі почали промацувати грунт і знайомитися з новим програмним забезпеченням, спираючись на чужий досвід.

iOS 9 на iPhone 5 S: відгуки, опис, характеристики і установкаДаний матеріал присвячений усім, хто сумнівається, і тим, хто хоче дізнатися більше про роботу системи. Ми проведемо короткий огляд і розповімо, які має iOS 9 відгуки. ОС ся дуже неоднозначна, тому на особливостях і можливостях продукту варто зупинитися докладніше.

Основні нововведення в системі

У новому оновленні програмісти з Купертіно змогли, нарешті, реалізувати масу можливостей, давно очікуваних основною масою користувачів. Наприклад, повноцінне взаємодія з iCloud Drive. Крім можливості вбудувати "яблучне" хмара в сторонні додатки, з'явилося повноцінне додаток, що дозволяло безпосередньо взаємодіяти з файлами, які в ньому зберігаються. З'явилися нові можливості у Spotlight, який тепер може виконувати прості розрахунки, шукати дані в сторонніх програмах і навіть в інтернеті. З'явилася така новинка, як проактивність. Смартфон почав передбачати дії користувача, рекомендуючи відповідні програми, активуючи плеєр при підключенні навушників тощо. Вперше за 9 ітерацій iOS отримала режим енергозбереження, який призначений для збереження заряду за допомогою блокування фонової активності і графічних вишукувань. З'явилися і можливості, робота яких на iPhone 5 S опинилася під питанням.
iOS 9 на iPhone 5 S: відгуки, опис, характеристики і установкаПобачивши список нововведень, багато користувачів спантеличені питанням: "Як iOS 9 працює на iPhone 5 S?"

Night Shift

Завдяки наявності процесора, що підтримує 64-бітну архітектуру, ця функція стала доступна всім щасливим власникам iPhone 5 S. Night Shift ("Нічна зміна") – це поступове зміна балансу білого, який відображається на дисплеї зі зміщенням в "теплий" діапазон. Науково доведено, що дисплеї сучасних гаджетів негативно впливають на здібності людини засипати, і однією з причин називають випромінювання виходить від них блакитного спектру. Night Shift дозволяє послабити "холодні" тони, зробивши використання гаджета більш комфортним в нічний час і допомагаючи користувачеві заснути. Важко сказати, що більше заважає зануритися в обійми Морфея: синє світіння або черговий пост в мережах, але прикладом Apple пішли багато гравців ринку, запровадивши подібну функціональність у свої пристрої.
iOS 9 на iPhone 5 S: відгуки, опис, характеристики і установка

Блокувальники контенту в Safari

64-бітна архітектура і тут зіграла на руку власникам гаджета. Сучасний інтернет буквально кишить рекламою, і у Apple це розуміють, тому дозволили робити розширення для вашого браузера, які можуть блокувати контент різного характеру, включаючи рекламу, банери, javascript і так далі. Функція знайшла попит у власників iPhone 5 S і активно використовується. Блокування реклами дозволяє скоротити навантаження на процесор, знизити споживання інтернет-трафіку, збільшити тривалість часу роботи від одного заряду акумулятора.
iOS 9 на iPhone 5 S: відгуки, опис, характеристики і установка

Рукописні замітки

Ще одна функція, яка не дісталася власникам пристроїв попереднього покоління – можливість робити скетчі і малювати в стандартному додатку "Нотатки". Функція припала до смаку багатьом власника iPhone, при цьому опинившись досить складною для запуску такої на пристроях постарше, тому користувачів iPhone 5 S неодмінно варто привітати: їх гаджет все ще в перших рядах.
iOS 9 на iPhone 5 S: відгуки, опис, характеристики і установка

Помилки в системі

Дев'ята редакція операційної системи з Купертіно по праву заслужила звання, мабуть, найбільш нестабільною, наповненим безліччю помилок і непорозумінь, які чинять негативний вплив на користувальницький досвід. У момент виходу відгуки про iOS 9 варіювалися від поганих до вкрай негативних. У список найбільш явних проблем увійшли:
 • Автоматично включається CAPS LOCK. Дана проблема попсувала чимало нервів російськомовним користувачам. Кожен раз при спробі ввести пошуковий запит в Safari або написати повідомлення в Twitter клавіатура автоматично переводилася в режим CAPS LOCK, який необхідно було відключати вручну. Після виходу критичного оновлення iOS 902 для iPad, iPhone, iPod touch проблема залишилася, що вкрай підмочило репутацію самої компанії і продуктів Apple (зокрема, операційної системи).
 • Витоку пам'яті. Другий у списку, але не за значенням стала широко поширена проблема надмірного поглинання ОЗП базовими компонентами системи. Проблема торкнулася як користувачів гаджетів, так і розробників, які зіткнулися з раніше невідомою завданням і були змушені заново оптимізувати програмне забезпечення або ж обмежувати до нього доступ у старих пристроїв. На жаль, гаджети з одним гігабайтом оперативної пам'яті, такі як iPhone 5 S, виявилися найбільш чутливими.
 • Проблеми з активацією. Ще одна проблема, яка отримала широкий резонанс – накопичувальне оновлення iOS 9.3 що призводило до деактивації пристроїв. Подібне спостерігалося на безлічі пристроїв компанії, не виключено, що з неприємним явищем зіткнулися власники iPhone 5 S.
 • Частота кадрів

  Незважаючи на те, що глобальні зміни в дизайні операційної системи (поява прозорості, оновлена анімація і іже з ними) відбулися ще в iOS 7 кожне оновлення навантажує відеопідсистему все сильніше, сповільнюючи роботу системних компонентів і стандартних додатків. iOS 9 не стала винятком, і навіть iPhone 5S, який, здавалося б, оснащений досить потужним процесором і графікою, відчув на собі вплив часу.
  iOS 9 на iPhone 5 S: відгуки, опис, характеристики і установка

  Загальна частота кадрів не впала, система працює плавно, вчасно реагує на натискання, але при використанні ряду додатків, таких як "Музика", або виходу в меню багатозадачності частота кадрів помітно падає. У разі коли картинки починають змінюватися занадто повільно, користувач бачить, як інтерфейс системи "лагает" і "гальмує". Найчастіше помітні втрати при скролінгу, великі списки з працею піддаються навіть сучасних гаджетів, що вже говорити про пристрої трирічної давності.

  iOS 9 на iPhone 5 S: відгуки про продуктивності

  Незважаючи на описану вище проблему з просіданням частоти кадрів, iPhone 5 S справляється з роботою куди краще за свого попередника. Користувачі, окрім плавності роботи, відзначають швидкий відгук і завантаження програм. Більш-менш серйозні продукти, такі як GarageBand, не урізані в своїх можливостях і обробляють дані на високій швидкості. З серйозними проблемами зіткнулися ті, хто оновився до нової прошивки в терміновому порядку, не чекаючи патчів і не "очистивши" систему. З-за неправильної послідовності встановлення або відновлення даних з хмари система не встигала індексувати всі дані і на ранніх порах показувала дуже плачевні результати в плані продуктивності і часу роботи. Можливо, зважаючи на ці обставини та обрушився потік критики в бік iOS 9 на iPhone 5 S. Відгуки користувачів були просякнуті розчаруванням, незважаючи на те, що для вирішення їх проблем достатньо було просто "обнулити" гаджет. Зробити це можна на самому смартфоні, для цього необхідно:
 • Відкрити програму "Налаштування".
 • Перейти в меню "Основні".
 • Потім перейти в підменю "Скидання".
 • Після обрати підпункт "Скинути контент і настройки" і ввести пароль від облікового запису Apple ID.
 • Дана процедура дозволяла попередити безліч проблем і непередбачувану поведінку iOS 9 на iPhone 5 S.
  iOS 9 на iPhone 5 S: відгуки, опис, характеристики і установка

  Відгуки про роботу системи

  Користувачі неоднозначно поставилися до оновлення, і справа не тільки в продуктивності, але і працездатності додатків. Багато сторонні програми відмовлялися адекватно функціонувати після оновлення, що викликало чергову хвилю критики в інтернеті. Проблему неочікуваних "вильотів" можна було б списати на погану оптимізацію з боку самих розробників додатків, але вона виникала і при роботі зі стандартними програмами. Також користувачі не могли не відзначити той факт, що заряд акумулятора почав танути буквально на очах. Ця проблема, як і більшість інших, пов'язана з індексацією і несумісності контенту, перекочував з минулого ітерації платформи. Вирішується неприємність повним скидання всіх налаштувань з видаленням вмісту. Після випуску ряду критичних оновлень багато проблем канули в Лету, відразу ж підтягнулися сторонні розробники, допомагаючи оптимізувати роботу системи. Як працює iOS 9 на iPhone 5 S? Відгуки користувачів можна порівняти з коментарями в епоху iPhone 4s і раптовими змінами в iOS 7. Гаджет ще недостатньо застарів, щоб зовсім здати позиції, але вже дає зрозуміти, що потрібно готуватися до великого придбання. Підкріплюють таку позицію і відгуки про iOS 9 невпинно свідчать про те, що телефоном кінець. Звичайно, рішення приймати кожному окремому користувачеві. Що стосується власників iPhone 5 S, то боятися нічого: ризикнути варто.