Звукова карта Creative Sound Blaster Audigy Fx. Короткий огляд

11 0 Новини високих технологій

Звукова карта - це той компонент, який не тільки відповідає за наявність звуку, але ще і за його якість і можливість підключення хорошої, якісної аудіосистеми. Природно, що мало хто може виділити на звук більше 5 тисяч рублів, адже хочеться в основному як? Щоб дешевше було і добре. Звукова карта Creative Sound Blaster Audigy Fx якраз підпадає під ці критерії. Давайте ж познайомимося з нею більше детально.

Опис

Звукова карта Sound Blaster Audigy Fx від компанії Creative, була випущена в 2014 році. Незважаючи на це, карта успішно продається в багатьох магазинах комплектуючих і, до речі, досить успішно. Її основна мета на момент виходу була така - створити конкуренцію в бюджетному сегменті компанії Asus. І судячи з усього, Creative це вдалося.


Звукова карта Creative Sound Blaster Audigy Fx. Короткий огляд
Ще одне цікаве зауваження, що на даній платі встановлений аудіочіп не від самої компанії Creative, а від іншого виробника - Realtek. На перший погляд може здатися, що випускати картку з таким чіпом нерозумно, оскільки на багатьох материнських платах вже стоять кодеки Realtek, причому у деяких навіть топові. Але не варто забувати, що такі материнки коштують звичайно дорожче 5000 рублів і вигідніше виходить купити материнку подешевше + до неї бюджетну "звуковуху".
Звукова карта Creative Sound Blaster Audigy Fx. Короткий огляд

Комплектація

Огляд звукової карти Creative Audigy Fx, слід почати з комплектації. Поставляється вона в досить невеликий, акуратною коробці з тонкого картону. Дивлячись на упаковку, в очі відразу впадає назва моделі, яке написано спереду великим шрифтом. Якщо подивитися на зворотний бік, то там можна виявити всі основні характеристики карти, її особливості і навіть комплект поставки. Так що, якщо всередині чого-то немає, і видно, що коробка розкривалася (спочатку вона заклеєна скотчем), то можна сміливо ставити це продавця в магазині і вимагати заміни товару.


У комплектацію карти входить: диск з ПО і драйверами, карта в антистатичному пакетику, додаткова планка для установки карти в низькопрофільні комп'ютери і макулатура у вигляді інструкції й гарантійного талона.
Звукова карта Creative Sound Blaster Audigy Fx. Короткий огляд

Дизайн звукової карти

Звукова карта Creative Sound Blaster Audigy Fx виглядає, на перший погляд, зазвичай і непримітно. Власне схожий дизайн можна було спостерігати на багатьох інших картах цього виробника, наприклад, Audigy SE або Sound Blaster Live!. Єдине, що тут привертає увагу - це текстоліт чорного кольору, який власне і виділяє картку. Що стосується роз'ємів, то тут їх 5. Набір більш ніж стандартний. Єдине, що змінили в Creative, - це роздільні входи під мікрофон і line.
Звукова карта Creative Sound Blaster Audigy Fx. Короткий огляд

Характеристики

Ось основні характеристики звукової карти Audigy Fx:
 • Шум/відтворення - 106 дБ.
 • Підключення до МП - PCI-E.
 • ЦАП (центральний звуковий процесор - Realtek ALC898.
 • Кількість каналів - 5.1.
 • Підсилювач для навушників - MAX97220A.
 • Розміри (Д/Ш) - 130мм/64мм.
 • Звукова карта Creative Sound Blaster Audigy Fx. Короткий огляд
  На самій платі можна побачити чіп з написом Creative - радіти не варто, оскільки це звичайний контролер шини. Звуковий процесор тут Realtek ACL898 що не так вже й погано для бюджетного варіанту. Ще одним приємним доповненням є наявність чіпа MAX97220A, який виступає в ролі підсилювача навушників. Дану мікросхему вже можна було спостерігати на моделях ZX/Z від Creative, де вона себе дуже добре зарекомендувала.

  Підключення і ПО

  Саме час розповісти, як підключити звукову карту Creative Audigy Fx. Робиться це дуже легко. Картку досить просто увіткнути в будь-який вільний слот PCI-E. Якогось додаткового харчування тут не потрібно. Налаштування звукової карти Creative Audigy Fx також не викликає труднощів. Але перш ніж що-небудь налаштовувати, обов'язково потрібно встановити фірмове ПЗ з диска.
  Звукова карта Creative Sound Blaster Audigy Fx. Короткий огляд
  Якщо відкрити контрольну панель звукової карти, то можна помітити приємний дизайн у фірмовому стилі Creative і невелика кількість вкладок, т. к. карта бюджетна. У меню присутні різні поліпшення звуку, які можна налаштувати за власним бажанням або відключити. Присутній також еквалайзер, до речі, дуже зручний ну і інші "фішки" начебто мікшера і вибору типу підключення до аудіосистеми.

  Ціна і висновок

  Що ж стосується вартості, то купити цю звукову карту сьогодні можна від 2600 рублів, хоча в деяких магазинах цінник досягає й зовсім космічних 4 тисяч. Така ціна абсолютно не виправдана, максимум, скільки можна викласти за цю карту - це 3000-3200 руб.
  Звукова карта Creative Sound Blaster Audigy Fx. Короткий огляд
  Підводячи підсумок, хотілося б відзначити те, що карта за свої гроші досить непогана і здатна видавати пристойний звук як на 16біт/44кГц, так і 24біт/192кГц. За своїми параметрами вона дуже схожа з картою від ASUS - Xonar DGX, але на боці Creative більш зручне, хоча по деяким моментам карта все ж поступається конкуренту. Але знову ж таки, всі ці моменти пов'язані не зі звучанням, а з технічними характеристиками. У будь-якому випадку, Creative Sound Blaster Audigy Fx - це відмінне рішення для будь-якого комп'ютера за досить невеликі гроші.