Що таке даркнет і як туди потрапити?

640 0 Новини високих технологій

Останні 10 років стали найбільшими в історії Мережі. За цей період відбулося величезна кількість відкриттів і скандалів. Все це сталося тут, на нашій віртуальній «землі». Але багато хто знає, що існує її «темна сторона». Сьогодні поговоримо про те, що таке даркнет.

Загальна інформація

Відомо, що дане поняття може тлумачитися по-різному. Насамперед, даркнет - це спеціальна приватна мережа, яка має захищене з'єднання встановлюється між довіреними особами. Їх часто називають «друзями».
Що таке даркнет і як туди потрапити?Що таке даркнет? Тут застосовуються нестандартні протоколи і порти. Основна риса такого ресурсу – це анонімність. Він відрізняється від всіх звичних мереж тим, що файлообмін відбувається анонімно, а значить, всі користувачі вільно спілкуються.

Різниця

З усього вищесказаного стає ясно, що цей ресурс часто застосовується у випадках, коли потрібно щось приховати. Відповідно, так здійснюється будь-яка незаконна діяльність. Даркнет стає частиною некомерційних мереж і може бути пов'язаний з «підпільним» спілкуванням і технологіями. Так склалося, що точно розібратися зі всієї термінологією непросто. Більшість звичайних користувачів пов'язують DarkNet з Deep Web. Сюди ж приписують і Dark web. З одного боку, ці поняття дуже часто стають синонімами, коли намагаються пояснити основне мережеве явище. З іншого боку, кожна з цих концепцій має своє тлумачення, яке бажано розділяти. Що мається на увазі?


Deep Web – це явище, описує безліч веб-сторінок, які не скануються пошуковою системою. Сюди ж приписують «глибинний веб», що представлений веб-сторінками, які створюються за рахунок запитів до онлайн-баз. Вважається, що Dark web – це «темна павутина». Вона представлена мережевими сегментами, які вимагають особливе програмне забезпечення для вільного доступу, але при цьому всі дані відносяться до загальної Мережі.

Історія

Так, що таке даркнет і як туди потрапити? Очевидно, що тут мається на увазі якесь явище, яке існує вже давно. У народі його часто називають «темним інтернетом».
Що таке даркнет і як туди потрапити?
Сам термін сформувався в далекому 70-му році минулого століття. Для безпеки його тлумачили як частину мереж, ізольованих від ARPANET. Останнє поняття означає комп'ютерну мережу, яку розробили американські фахівці ще у 1969 році. Як пізніше показали дослідження, є велика ймовірність, що саме цей винахід став сучасним прототипом Інтернету як такого. Ці мережі в той час могли вільно збирати потрібні дані з ARPANET, але при цьому залишалися анонімними відвідувачами. Велику популярність дане поняття набуло в 2002 році. Тоді четвертка співробітників Microsoft опублікувала відповідну роботу. У ній фахівці розібрали даркнет по кільком основним ідеям:
 • Об'єкти, які доступні для будь-якого користувача, що можуть бути йому передані у разі отримання відповідного дозволу на копіювання.
 • Користувач може вільно копіювати файли (якщо це можливо).
 • Існують якісь канали для користувачів, що мають високу пропускну здатність.
 • Використання

  Кажуть, що люди хочуть дізнатися, як потрапити в даркнет, по таких трьох причин:
 • Щоб отримати недоторканність приватного життя і уникнути політичних репресій.
 • Вчинення злочинів у сфері інформаційних технологій.
 • Поширення або пошук документів, які мають авторське право.
 • Темна сторона

  Незважаючи на таку досить мирну трактування даного поняття, все ж ми маємо справу з «темним інтернетом». Саме про нього так часто намагаються дізнатися користувачі. Ті, хто мало знайомий з цим поняттям, представляють його як щось незаконне і заборонене.
  Що таке даркнет і як туди потрапити?
  Саме в цьому сегменті прихованих мереж відбуваються найголовніші злочини: вбивства, наркоторгівля, порнографія та ін Тут можна знайти інтернет-магазини з зброєю, наркотиками, фальшивими документами. А найголовніше, що все це недоторкане. Тобто жодна держава не в силах подібну діяльність контролювати. Якщо говорити простими словами, то російська даркнет або будь-який інший – це сегмент глибокого Інтернету. Він представлений неиндексируемыми сайтами, які не можуть бути скановані жодної пошуковою системою, а знайти їх неможливо ні через один сучасний браузер.

  Нинішня ситуація

  Так вже склалося, що останні нововведення влади Росії та України змусили багатьох користувачів дізнаватися про VPN, Tor, IP2P, проксі. Все це допомагає обходити блокування різних ресурсів та соціальних мереж. Але не можна забувати, що подібні інструменти помітно зменшують швидкість роботи з веб-узлами, що в підсумку залишає негативне враження. З "темним інтернетом" все стало ще складніше. Так вийшло, що для анонімності і безпеки доводиться робити багато. А сама екскурсія по небезпечних місцях має свою атмосферу.

  Структура

  Для тих, хто досі погано розуміє, що таке даркнет, простіше показати всю структуру сучасної Мережі. Отже, на самій верхівці знаходиться звичайний Інтернет. Тут і соціальні мережі, і прості ресурси для роботи, продажу і купівлі всього легального. Тобто все те, чим користується звичайний юзер ПК.
  Далі ми зустрічаємося з "підводним інтернетом". Тут вже «пахне смаженим». Сюди відносять имиджборды, дивні ресурси з оголеними тілами, якісь неадекватні спільноти та ін.
  Що таке даркнет і як туди потрапити?
  Наступною сходинкою (розміщеної нижче) є "глибокий інтернет". Для нього вже потрібно мати проксі. На ньому можна знайти форуми хакерів, різні заблоковані сайти та інший контент, який не зовсім потрапляє в юридичні рамки. Далі варто згадати про розглядаємому нами даркнете. «Темний інтернет» доступний тільки завдяки особливим сервісів типу Tor. Тут вже все зовсім погано, нелегально і незаконно. Можна спостерігати за торгівлею наркотиками, продажем зброї, документів і навіть людей. Тут можна пересилати важливі і секретні файли або заборонені книги. Якщо ви думаєте, що даркнет – це дно сучасної Мережі, то ви помиляєтеся. Далі є "закритий інтернет". Про нього мало хто говорить, але його сліди вже не раз підтверджувалися. Хоча для багатьох його існування стоїть під сумнівом. Потрапити сюди реально тільки через замкнуті системи. Тут є звіти урядових персон, таємні експерименти, снафф і зв'язок з кілерами. Ну і навіть це ще не все. Є поняття «маріанського інтернету». Звичайно, воно може бути засноване на чутках. Але диму без вогню не буває, а значить, в нашій структурі його також можна згадати. Кажуть, що тут зберігаються всі таємні знання. Може бути, навіть листування з інопланетянами.

  Перехід

  Отже, як зайти в даркнет, звичайно ж, знають не всі. Та й мало кому цю секунду потрібні зброю і наркотики. Способів туди пройти багато, причому, як це можна зробити, описано навіть на «Лукморе». Найпоширеніший і простий варіант – це встановити браузер Tor. Тільки ця програма може відкривати сайти, які закінчуються на «.onion». Тому його іноді називають «цибульним» браузером («лук» – перекладається з англійської мови як «лук»). Відразу потрібно розуміти, що пошукові системи вам не сильно допоможуть знайти що-небудь. Просити Google відшукати інтернет-магазин наркотиків не варто. Для цього краще використовувати спеціальні пошукові системи типу Torch або це fess. Є навіть аналог легального Google, який називається Grams.
  Що таке даркнет і як туди потрапити?
  Але навіть такі програми, швидше за все, вам не допоможуть відшукати хоча б мало-мальськи цікаву інформацію. Зазвичай все зберігається на форумах, де потрібна реєстрація. Іноді потрібно проходити тестування або жертвувати біткоіни. Для спрощеного пошуку в даркнете є велика кількість каталогів. Але працюють вони все огидно. Частина не вказує посилання, частина має биті адреси. Але якщо добре пошукати, то можна знайти потрібні дані.

  Анонімність

  Незважаючи на те, що більшість покладаються на абсолютну анонімність даркнета, насправді все не так круто. Навіть самі просунуті хакери вже були знайдені спецслужбами. Приміром, у 2013 році заарештували Еріка Маркеса, який став засновником сайту з дитячою порнографією. У цьому ж році знайшли і Росса Ульбріхта, творця популярного інтернет-магазину наркотиків. Хоча його арешт – справа досить випадковий і дурне. Прості користувачі також не раз потрапляли під атаки якихось кодів-шпигунів, які запросто обчислювали IP-адресу і відправляли в потрібні служби. Навіть зараз можна наткнутися на якусь неприємність.

  Процвітання

  Зазвичай у «глибокий інтернет» спускаються всі ресурси, які були заборонені на поверхні. Так тут досі активно процвітає Pink Meth. Раніше він користувався популярністю серед розлючених колишніх. Сюди заливали інтимні фотографії своєї другої половинки, вказуючи навіть посилання на сторінку в соцмережах.
  Що таке даркнет і як туди потрапити?
  На російськомовних форумах триває обговорення нелегальних видів заробітку: шантаж, шахрайство. Тут же «живуть» екстрасенси і повії. Обговорення призводять до абсурдних висновків. Комусь потрібно запастися зброєю, щоб вижити в зомбі-апокаліпсисі, хто купує квитки на інші планети. Крім вищеописаного, тут все так само можна знайти вогнемет, новий паспорт або водійські права, придбати фальшиві купюри або купити золотий злиток. Є інформація, що тут навіть рабів і людські органи продають, але такі дані просто так знайти не можна.

  Російський сегмент

  Даркнет-сайтів на російській мові дуже багато. Причому крім якихось нелегальних і незаконних торгів, можна знайти форуми, де ще збереглися анархісти, неонацисти. Тут же маса майданчиків для журналістів та політичних опозиціонерів. Вони спокійно обмінюються гарячої інформацією. Крім цього, є цікаві бібліотеки музики і книг. Можна спробувати відшукати тут ті книги, які раніше ви не могли придбати в магазинах. Тут же можна поритися в каталозі і безкоштовно завантажити улюблений твір.

  Фінанси

  Вам вже відомо, що таке даркнет. Багато хто пов'язує з цією мережею BitCoin. Це не дивно. Справа в тому, що в даркнете це головна валюта. Тільки нею можна оплатити всі покупки. Криптовалюту ввели хакери з моменту, як вона тільки з'явилася. Для її використання можна зареєструвати спеціальний гаманець.
  Що таке даркнет і як туди потрапити?

  Висновки

  Взагалі, якщо вам нічого конкретного від "темного інтернету" не потрібно, то робити тут особливо нічого. Звичайно, з'ясувати, як знайти даркнет, можна для загального розвитку. Але безцільно вивчати цю мережу досить нудно. Потрібно розуміти, на які сервіси йти, краще знати певні сайти. Як вже згадувалося, все дуже важливі і секретні матеріали не знайти навіть крутим хакерам. Звичайному користувачеві це тим більше не під силу. В іншому ж, на перший погляд, даркнет зачаровує. Тут наче все дозволено і можна. А з іншого боку: ну кому потрібні водійські права Великобританії? Все це для звичайного користувача виглядає пустощами.