Хто така Єхидна Наклза?

233 0 Новини високих технологій

Вперше персонаж Єхидни Наклза з'явився в третій частині серії Sonic the Hedgehog. Цей герой так сподобався багатьом шанувальникам франшизи, що незабаром став отримувати місця у наступних іграх, коміксах і навіть телешоу. Ті, хто ще не знайомий з Наклзом, можуть дізнатися багато цікавого з нашої статті.

Загальна інформація

Хто така Єхидна Наклза?
Наклза є ніким іншим, як червоній антропоморфної єхидною, з довгими голками, що нагадують кіски. Деякі офіційні джерела повідомляють, що герой був народжений другого лютого (за сумісництвом дата виходу гри з його першою появою), а його вік дорівнює п'ятнадцяти рокам. Прізвисько персонажа походить від особливої форми кісточок, які сильно виділяються на кожному кулаці. Походження Єхидни Наклза пов'язано з однойменною древнім кланом. Коли він перебував під проводом вождя Пакахамака, який пішов війною на сусідні народи. Саме цей клан був пов'язаний з подіями, що призвели до трансформації Хаосу і подальшим масштабних руйнувань. Єхидна Наклза входив до числа нечисленних тих, що вижили, які згодом влаштувалися на острові і стали охороняти Головний Смарагд. Згодом наш герой залишився єдиним представником клану. Тепер він скутий зобов'язанням стояти на сторожі Смарагду все своє життя.


Інші пригоди та історії

Як ми вже говорили, велика популярність також забезпечила появу Єхидни Наклза в коміксах, мультфільмах і різних шоу. Там він часто перетинається з іншими героями всесвіту і іноді бере участь в абсолютно інших сюжетних арках. Наприклад, багатьом гравцям відомо протистояння Єхидни Наклза і Доктора Финитевуса — останнього вцілілого представника Темного Легіону.
Хто така Єхидна Наклза?

Суперздатності

Можливості Наклза вважаються найсильнішими серед усіх персонажів серії. Поширена думка, що рівень його мощі можна порівняти зі швидкістю самого Соника. З такою великою силою він легко може пробити дірку навіть у самої міцної сталі, розкришити кругляк, а також підняти об'єкт, який набагато перевершує параметри самого героя.


Інші унікальні здібності Єхидни Наклза включають у себе вміння пересуватися по вертикальних площинах, літати і прокопувати собі дорогу в стінах або землі. Останнім він провертає за допомогою довгих пазурів і бойових рукавичок. Деякі сюжетні лінії розкривають Наклза як персонажа зі схильністю до використання енергії Хаосу. Він вміє відкривати портали і може відчувати присутність смарагдів на відстані. У грі "Соник і Наклза" він вперше перетворюється в свою суперформу. Його червона шерсть забарвлюється в рожеві та білі тони і постійно блимає. З поліпшених здібностей у Єхидни з'являються прискорені біг і карабканье. У наступній частині під назвою "Соник 3 і Наклза" гравці вперше знайомляться з гиперформой, яка не змінює зовнішність, але додає кілька нових умінь. Так, наприклад, з'являється можливість довше триматися під водою, виклик спотворення і невеликого землетрусу, який знищує всіх видимих ворогів.
Хто така Єхидна Наклза?

Характер

Єхидна Наклза — персонаж цнотливий, наполеглива і цілком відданий своїй справі. За характером він дуже серйозний, що в корені відрізняється від безтурботного Соника. Він звик довіряти іншим, із-за чого часто виявлявся вірним. Наприклад, за всю історію ігор персонаж Еггмана обдурив Наклза близько шести разів.
Герой воліє власну незалежність, однак по-різному збігом обставин він частенько виявляється в парі з Соніком. Чи варто говорити, що для горе-напарників такий розклад не приносить особливої радості. З-за своїх поглядів і уподобань, Єхидна Наклза часто виявляється на самоті, однак ніколи не скаржиться на цей рахунок. Він дуже відданий своєму обов'язку і, незважаючи ні на що, готовий захищати Майстер-Смарагд до кінця своїх днів.

Цікаві факти

 • Незважаючи на те, що вперше грати Єхидною Наклза стало можливим лише з третьої частини серії, існує спосіб додати його і в Sonic the Hedgehog 2. Для цього необхідно скористатися картриджем з технологією Lock-on.
 • Спочатку розробники планували зробити Наклза зеленим, а не червоним.
 • Також в планах було зробити персонажа ямайцем з характерним акцентом у мові.
 • Хто така Єхидна Наклза?
 • Знак "білої дуги", який можна побачити на тілі Наклза, є своєрідним амулетом. Завдяки йому герой вміє літати. Такі символи є у кожної єхидни в світі Соніка.
 • Граючи в "Сегу Мега Драйв/Генеза", можна помітити, що персонаж Наклза підписаний лише ініціалами. Швидше за все, причина у збереженні місця, так як його повне ім'я набагато довше, ніж імена інших героїв.
 • Наклза, як і багато інші персонажі ігрового всесвіту, має власну музичну тему.
 • Оцінка публіки і критиків

  Один з офіційних опитування, який був проведений в 2006 році, показав, що персонаж виявився на четвертому місці в списку найбільш популярних героїв серії "Сонік". Один з авторів з порталу PALGN, Леон Макдональд, помістив Єхидни Наклза в свій особистий список "Кращих сайдкиков з відеоігор" і віддав йому почесну п'яту сходинку. У статті згадувалася його трагічна доля і нелегкий тягар, а також підкреслювалося, що з усіх друзів Соника цей персонаж виглядає як "самий нормальний" (сюди входила оцінка створення образу акторами озвучення).
  Хто така Єхидна Наклза?
  Портал IGN в одній зі своїх статей зазначив, що поява Наклза стало гідним і довгоочікуваним подарунком для всіх шанувальників. А ось ті герої, які були додані вже після, за їх словами, виглядали зайвими і недоречними. Однак через якийсь час вийшла інша стаття, в якій говорилося, що роль Наклза не дала серії нічого нового, а тому він виглядав зайвим.