Огляд баштового кулера DeepCool Gammaxx 400

128 0 Новини високих технологій

DeepCool Gammaxx 400 - це кулер баштового типу, який вражає не тільки своїми розмірами, а ще й ефективною роботою. У сьогоднішньому огляді ми докладно розглянемо дану систему охолодження, ознайомимося з основними характеристиками, ціною, відгуками і проведемо невелике тестування. Таким чином, кожен зможе зрозуміти, чи підійде цей кулер для необхідних завдань і варто її купувати.

Огляд баштового кулера DeepCool Gammaxx 400

Комплект поставки

Отже, поставляється кулер DeepCool Gammaxx 400 в симпатичною прямокутної картонній коробці, зверху якої є невелика пластикова ручка. Виглядає симпатично. На упаковці можна побачити різні зображення самого кулера, а також деякі специфікації та коротку інструкцію по установці із зворотного боку. Варто відзначити і те, що кулер оснащений декількома світлодіодами синього кольору, тобто має підсвічування.


Огляд баштового кулера DeepCool Gammaxx 400
Всередині упаковки знаходиться сам кулер, скоби для встановлення його на материнську плату, причому двох видів - під "Інтел" та "АМД", скоби з дроту для закріплення вентилятора на радіаторі, гумові прокладки (8 шт), кріпильні гвинти, інструкція по збірці і установці і невеликий пакетик фірмової термопасти. Так, комплектація вражає, особливо виділяються кілька крепежек під різні процесори.
Огляд баштового кулера DeepCool Gammaxx 400

Зовнішній вигляд і дизайн

Зовнішній вид DeepCool Gammaxx 400 досить цікавий. Кулер виконаний з чорного пластика, а самі лопаті вентилятора - з прозорого затемненого, щоб підсвічування було видно. Підключається кулер за допомогою кабелю живлення 4 pin, а це означає, що материнська плата автоматично буде регулювати обороти обертання.


Огляд баштового кулера DeepCool Gammaxx 400
Якщо ж говорити про радіаторі, то він досить великий і з легкістю дозволяє встановити ще один вентилятор обдування на звороті. Власне, це передбачено самою конструкцією. В очі кидаються мідні трубки, яких тут 4. Вони проходять через всю алюмінієву частину. На підставі, або, як її ще називають, підошві, на трубки надіта спеціальна металева кріпильна пластина. Нерівностей на підошві немає, все відшліфовано і сточено дуже добре.
Огляд баштового кулера DeepCool Gammaxx 400
Вся конструкція в зборі виглядає досить громіздко і масивно. Можна тільки уявити, як все буде виглядати, якщо до радіатору причепити ще один 120-мм вентилятор.

Основні характеристики

DeepCool Gammaxx 400 має наступні характеристики:
 • Вентилятор - 1 (є можливість установки другого).
 • Розмір вентилятора - 120 мм.
 • Видув - паралельно материнській платі.
 • Потік - 60 cfm.
 • Шум - 21-325 дБ.
 • Швидкість обертання - 900-1500 об/хв.
 • Підшипник - гідродинамічний (ковзання).
 • Сумісність - Intel - 775-1150 AMD - 790-AM4.
 • Максимальний теплопакет - 130 Вт.
 • Мідні трубки - 4 шт.
 • Радіатор - алюміній.
 • Харчування - 4 pin.
 • Споживана потужність - 3 Вт.
 • Підсвічування - колір - синій.
 • Розміри (Д/Ш/В) - 76/135/159 мм.
 • Вага - 638 грам.
 • Огляд баштового кулера DeepCool Gammaxx 400
  Як можна помітити, що кулер досить великий і важить цілком неслабо, так що, перш ніж встановлювати його на материнську плату, потрібно перевірити всі болти, на яких вона закріплена, і в разі потреби підтягнути їх.

  Установка

  Установка DeepCool Gammaxx 400 на перший погляд може здатися складною, але на ділі все не так. Спочатку необхідно зібрати всі частини воєдино, тобто встановити вентилятор до радіатора і закріпити його дротяними скобами. Наступний крок — встановлення кріпильних рамок. Тут вже все залежить від материнської плати, точніше, того, який вона розрахована. Якщо під "Інтел", то потрібно взяти скоби з пластиковими засувками, якщо "АМД", то спеціальне оригінальне кріплення. Скоби з гвинтами знадобляться тим, у кого материнська плата має сокет 2011 ("Інтел").
  Огляд баштового кулера DeepCool Gammaxx 400
  Власне, після установки крепежек потрібно наносити термопасту на процесор, трохи, а потім рівномірно її розмазати по поверхні невеликим шматочком пластику або непотрібної пластиковою карткою. В пакетику, що в комплекті, пасти вистачить на 2 рази, майте на увазі. І останнє, що залишається зробити - встановити кулер на місце і закріпити засувки. Всі. Після закінчення установки можна подивитися на займаний простір. Відеокарті вежа не заважає, те ж саме можна сказати і про слоти оперативної пам'яті. Залишився запас місця дозволить встановити модулі з додатковим охолодженням.

  Ефективність та ціна

  Для перевірки ефективності були обрані 2 процесори від Інтел - Xeon E5 (8 ядер) і Core-i75930K (6 ядер). Максимальна температура першого в навантаженні не перевищила 40 градусів, в режимі простою - 25. Що стосується 5930 До, то його показники такі: 59 градусів в навантаженні і 27 - просте. Це дуже хороший показник за відносно невисоку вартість. DeepCool Gammaxx 400 можна купити приблизно за 1400-1800 рублів.
  Огляд баштового кулера DeepCool Gammaxx 400

  Відгуки

  Відгуки про DeepCool Gammaxx 400 показують, що користувачі в більшості випадків повністю задоволені покупкою. Є, звичайно, й такі, кому рівень шуму здається занадто високим, але хіба 31 дБ - це багато, якщо мова йде про дуже гарному охолодженні?

  Висновок

  Огляд баштового кулера DeepCool Gammaxx 400
  Підводячи підсумок огляду, хочеться відзначити наступне: DeepCool Gammaxx 400 - дуже гарна і цілком недорога система охолодження, яка спокійно може справлятися з 6 - і 8-ядерними процесорами. Мідні трубки, великий алюмінієвий радіатор, 120-мм вентилятор і регулятор оборотів без проблем справляються зі своєю роботою і забезпечують ефективне охолодження ЦП. Що стосується шуму, то гул з'являється в основному на максимальних обертах, а таке буває рідко.