"Tomb Raider: Лара Крофт": особливості проходження

245 0 Новини високих технологій

Ім'я Лари Крофт широко відомо навіть за межами геймерського співтовариства. Багато в чому цей успіх прийшов завдяки двом відомим фільмам, головну роль в яких виконала ефектна Анджеліна Джолі. Однак оригінальна історія міс Крофт бере свій початок задовго до появи екранізацій. Напередодні виходу чергового фільму, який покликаний перезапустити франшизу Tomb Taider, Лара Крофт постає перед шанувальниками в трохи зміненому вигляді. Ми вирішили зібрати найбільш корисну інформацію про расхитительнице гробниць і розповісти про її довгому шляху.


"Tomb Raider: Лара Крофт": особливості проходження

Трохи загальної біографії

Дата народження майбутньої розкрадачки гробниць припадає на чотирнадцяте лютого, а от роки варіюються залежно від версій ігор. В оригінальних пригоди Tomb Raider згаданий 1968 рік, а ось в ребуті 2013 року — 1992. Батько юної Лари був британським археологом (що робить нашу героїню корінний англійкою) і лордом, головним відкриттям якої став прославлений Екскалібур, відомий також як меч, що належав королю Артуру. Що стосується матері, Амелії Крофт, то в перших іграх вона також поділяє любов до досліджень і археології. Варто зазначити, що на початку серії їй і її ролі в житті Лари приділялося досить багато уваги, тоді як у перезапуску про неї практично нічого не повідомляється.

Період юності у перших частинах франшизи

Не секрет, що бекграунд міс Крофт зазнавав змін протягом існування всієї серії. Для того щоб дізнатися самі витоки, необхідно звернутися до чотирьох оригінальним ігор, "Хроніками" і "Ангели Пітьми".


Що ж відомо з цих частин стосовно ранньої біографії Лари Крофт? Проходження Tomb Raider розповідає гравцям про те, що з дитинства героїня жила разом з батьками у фамільному особняку, мала цілу команду персональних вчителів і навіть відвідувала престижну лондонську школу.
"Tomb Raider: Лара Крофт": особливості проходження
Одного разу юна Крофт вирушила в Ірландію, де жила якийсь час у сімейного дворецького та його дружини. Саме там і сталося її перше зіткнення з надприродними подіями. Своє навчання Лара продовжила ще в одній закритій школі. У цей період дорослішання вона твердо вирішила стати тим, хто присвятить своє життя людської історії і таємниць, що ховаються за нею. Одним з її натхненників став учений по імені Фернер фон Крій, який як раз збирався в Азію на чергове пригода. Завдяки своєму батькові і його фінансової підтримки, Лара стає членом експедиції і відправляється назустріч своєму першому подорожі.

Становлення героя

Після повернення з поїздки в Азію Лара присвятила кілька років відточуванню своїх фізичних і інтелектуальних навичок. У цей же період відбулося ще одне поворотна подія в житті міс Крофт — авіакатастрофа над Гімалаями. Зазнавши такого нешуточному випробування, яке могло легко забрати її життя, дівчина остаточно усвідомила, що не уявляє свого існування без пригод і авантюризму. На той момент Лара Крофт з Tomb Raider досягла двадцяти одного року.
"Tomb Raider: Лара Крофт": особливості проходження
Все б нічого, ось тільки від сім'ї Лара так і не змогла отримати жодної підтримки в своїх починаннях, що дивно, враховуючи основний рід діяльності сім'ї Крофт. Незважаючи на це, майбутня розкрадачка продовжила роботу над своєю кар'єрою і реалізувала кілька досить вдалих експедицій. Про них ми і розповімо.

Початок кар'єри

В іграх Tomb Raider Лара Крофт переживає чимало пригод: вона знаходить відомий Ковчег Завіту і навіть стикається з самим справжнім Сніговою Людиною. Завдяки загубленого міста Викабама, який їй вдалося відшукати в Андах, героїня дістає підказки про місцезнаходження втраченої Атлантиди, куди і відправляється в своєму черговому подорожі. Проходить всього лише рік з останнього великого відкриття, а Лара Крофт і проходження гри Tomb Raider відправляють гравців в Китай, де наша героїня шукає клинок Сіаня. Після цього дівчина, на прохання доктора Уілларда, відправляється на пошуки трьох осколків метеорита, що впав. Тоді вона ще не знала, що насправді її роботодавець був одержимий не науковим інтересом, а надприродними силами, якими володіли ті самі уламки. В кінці він трансформується в потворне чудовисько, однак Крофт вдається вбити його і врятувати світ.

Пригоди тривають

"Tomb Raider: Лара Крофт": особливості проходження
Наступною зупинкою безстрашної шукачки пригод став Єгипет. В цей раз гравцям доводиться відправитися в країну піску і пірамід, щоб в черговий раз пройти Tomb Raider. Як Лара Крофт там опинилася? Все просто: її чергове пригода було націлене на пошук таємницею гробниці Сету — єгипетського божества, яке правило загробним світом. В результаті непродуманого вчинку бог виявляється звільненим. Щоб виправити помилку, Лара відправляється ще за одним містичним артефактом, який повинен допомогти повернути Сету назад в ув'язнення. У результаті нічого не відбувається, однак Крофт все ж вдається замкнути древнє божество в гробниці, після чого вся піраміда починає валитися. Фінал гри залишає одне важливе питання: "чи Вижила Лара?"

Крофт і "Ангел Темряви"

Безумовно! Перелякані гравці могли нарешті видихнути спокійно, коли на світ з'явилася частина під назвою "Ангел Темряви". Наша шукачка пригод, жива й неушкоджена, відправляється в Париж, щоб зустрітися зі старим знайомим — фон Кроєм. На зустрічі вона несподівано втрачає свідомість, а прийшовши до тями, стає об'єктом переслідування поліції. Ця частина "Лари Крофт" (Tomb Raider) вперше зіштовхнула гравців з таємним культом, який одержимий ідеєю вічного життя. Звичайно ж, в кінці нашої героїні вдалося зруйнувати їх плани, перешкодивши тим самим проникненню зла в світ людей.

Перший перезапуск історії про расхитительнице гробниць

"Tomb Raider: Лара Крофт": особливості проходження
У наступних іграх серії біографія героїні зазнає ряд кількох змін. Так, наприклад, відомо, що в і Tomb Raider Legend Anniversary Лара Крофт народжується в одній з лікарень "Саррейз Парксайд". У юному віці вона значилася ученицею в школі "Эббингдон", в якій займалися одні дівчатка. Завдяки вступного ролика з "Легенди" ми дізнаємося, що Лара, будучи ще дитиною, потрапляє в авіакатастрофу над Гімалаями разом зі своєю матір'ю. Виживають тільки вони вдвох, після чого їм вдається відшукати таємничий храм і містичний портал. Дивні події, що послідували далі, призводять до того, що Амелія Крофт зникає прямо на очах у юної героїні. Зрештою їй вдається знайти допомогу в Катманду і подзвонити своєму батькові. Протягом наступних шести років Лара стає частим відвідувачем археологічних розкопок і подорожей свого батька, також її починає цікавити історія. Незабаром Річард Крофт зникає без сліду під час однієї з своїх подорожей в Камбоджу. Відсутність його трупа призводить до складнощів при отриманні спадщини, які Ларе вдається подолати, правда при цьому посварившись практично з усіма іншими родичами.

Нові подорожі

Подію з батьками не могло зупинити искательницу пригод, тому незабаром вона відправляється на чергові пошуки легендарного Экскалибура. Під час своєї подорожі вона також зустрічається зі своєю подругою, яка довгий час вважалася загиблою. Саме Аманда заважає Скрині відкрити той самий містичний портал, коли та намагається врятувати свою зниклу матір. За її словами, їм потрібно було потрапити в таємничу реальність, відому як Авалон — саме туди перенеслася леді Крофт. Після цього починаються події гри Tomb Raider: Underworld. Лару Крофт довелося пережити чимало труднощів під час подорожі між іншими вимірами. Її чекали зради з боку друзів, підтвердження загибелі батька і, нарешті, страшна правда про матері — перебування в Авалоні зробило її безвольним і потворним істотою. У цій частині Tomb Raider Лара Крофт намагається змиритися з втратами сім'ї і продовжує нелегкий шлях розкрадачки гробниць.
"Tomb Raider: Лара Крофт": особливості проходження

Другий перезапуск 2013 року

Цілих дев'ять ігор франшизи хоч і вносили деякі зміни в історію Lara Croft, все одно намагалися дотримуватися певного шляху й образу. Настав час поговорити про наступну велику подію в існуванні серії — про ребуті Лари Крофт і Tomb Raider (дата виходу - 2013 рік). Нова героїня дійсно сильно відрізняється від тієї, до якої звикли всі шанувальники франшизи. Вона виступає в ролі рядового археолога, який, як би це не звучало смішно, терпіти не може гробниці. У вільні години вона воліє читати стародавні документи і слухати музику. На виході продукт отримав дуже позитивні відгуки про Tomb Raider і Лару Крофт, навіть незважаючи на таку різку зміну способу і стилю. Нові пригоди вийшли дуже захоплюючими: героїня терпить корабельну аварію і виявляється на таємничому острові. Ларі належить стати справжнім бійцем, щоб врятувати не тільки себе, але і своїх друзів. Звичайно ж, сюжет не обійшовся без містики, загадок і справжніх гробниць.

Сходження розкрадачки гробниць

Звичайно ж, успіх ребут означав, що продовження не змусить себе довго чекати. Так і вийшло — незабаром на світ з'явилася друга частина "оновленої" Лари Крофт під назвою Rise of the Tomb Raider. На цей раз героїня вирушає в подорож у сувору Сибір, а отже, нове пригода неодмінно знайде особливий відгук у серцях російських гравців. Міс Крофт чекають небезпечні випробування, які зачіпають тему вічного життя і безсмертя душі. А ще вони припускають пошуки міфічної реліквії, за якою полює древній релігійний орден.
"Tomb Raider: Лара Крофт": особливості проходження
У цій частині ми дізнаємося трохи більше інформації про батька Лари і про останні справи, якими він займався. Після випробувань на острові з попередньої гри міс Крофт одержима ідеєю дістатися до істини, яку так намагався розкрити Річард, і відновити його заплямовану репутацію. До речі, сюжет розповість і про міфічне місто Кітеж, витоки якого йдуть глибоко в слов'янську міфологію.

Майбутнє серії і нова екранізація

Tomb Raider — це прекрасна історія про пригоди молодої авантюристки серед стародавніх руїн і гробниць. Її можна порівняти з Індіаною Джонсом або Нэйтаном Дрейком — іншими іконами подібного жанру. Однак, незважаючи на настільки сильних конкурентів, Лара Крофт точно не збирається "йти на спокій". В майбутньому шанувальників чекають численні продовження пригод розкрадачки гробниць і, можливо, нові зміни головної героїні. Навесні 2018 року на екрани кінотеатрів виходить свіжа екранізація Tomb Raider, яка черпала натхнення з гри 2013 року. Головну роль зіграє оскароносна акторка Алісія Вікандер, і вже можна з упевненістю сказати, що це вийде абсолютно нове пригода, яке докорінно відрізняється від фільмів з Анджеліною Джолі.