Популярні ММОРПГ: огляд, рейтинг. ММОРПГ-ігри - список

14 0 Новини високих технологій

Розвиток комп'ютерних ігор настільки стрімкий, що простежити за всіма новинками стало практично нереально. А от відшукати списки кращих ігор в тому чи іншому жанрі просто. Тільки от є деякі проблеми в об'єктивності подібних рейтингів. Тим не менш розповісти про популярні ММОРПГ необхідно.

Опис

Але для початку трохи інформації для тих, хто погано розбирається в жанрах і комп'ютерних іграх в цілому. ММОРПГ – це масова багатокористувальницька рольова онлайн-гра. Саме так розшифровується абревіатура.
Популярні ММОРПГ: огляд, рейтинг. ММОРПГ-ігри - списокАле цього тлумачення не завжди вистачає для того, щоб зрозуміти, що відноситься до цього жанру та чи інша гра. Перед нами проект, який поєднує у собі декілька варіантів гри: рольова і масова. ММОРПГ-ігри бувають різними. З-за не до кінця регламентованої класифікації, часто до них відносять не зовсім ті проекти, які замислювалися спочатку як масові рольові. Тим не менше можна грати в них через лаунчер або браузер. Це не має значення. Головна риса ММОРПГ – це віртуальний світ і велике число геймерів, які взаємодіють один з одним.

Суть

Отже, в кращих ММОРПГ гравець управляє персонажем, якого можна віднести до віртуального світу, наповненого історією. У нього є можливість застосовувати різні здібності. Звичайно, є проекти, яким важко призначити певну типологію. Наприклад, невеликі рольові ігри не назвуть ММОРПГ, як і однокористувацький проекти. Все тому, що в них немає постійно існуючого світу.


Над віртуальною «планетою» MMORPG працюють розробники. Вона продовжує своє існування незалежно від того, чи з'явився новий гравець на неї, або її покинув інший геймер.
Популярні ММОРПГ: огляд, рейтинг. ММОРПГ-ігри - список

Популярність

У кращі ММОРПГ грають по всьому світу. Круті і якісні проекти нікого не залишають байдужими. Навколо деяких ігор за кілька років збираються величезні фанбази. Такі спільноти живуть грою і віртуальним світом. Вони придумують своїй комуні ім'я і створюють в ній свої правила. Коли в 2005 році підрахували суму, яку приніс цей жанр ігрової індустрії, відразу стало зрозуміло, за якими іграми майбутнє. Вже тоді дохід склав 500 мільйонів доларів. Коли в 2011 році на горизонті з'явилася гра Star Wars: The Old Republic, вона змогла завоювати серця одного мільйона гравців усього за три доби. А в 2013 році знаменитий проект World of Warcraft зібрав навколо себе 7 мільйонів гравців з усього світу.

Риси

Щоб скласти рейтинг або хоча б список ММОРПГ, потрібно розуміти, за якими критеріями проект буде ставитися до цієї групи ігор. Існують деякі риси, які допоможуть розібратися з цією справою. Якщо подивитися на старі проекти, то навіть вони вже відрізняються від нових. Але все одно загальні параметри залишаються незмінними: наявність постійного віртуального світу, можливість прокачувати персонажа, взаємодії з іншими гравцями, власна культура, загальний стиль, наявність співтовариства, персоналізація ІП. Якщо конкретно, то обов'язково потрібно назвати певну тематику. ММОРПГ-ігри часто базуються на фентезі. Спостерігається тенденція звернення розробників до світу Dungeons & Dragons. Серед тематик є і більш гібридні випадки, коли звичні історії можуть об'єднуватися з наукою або криміналом.
Популярні ММОРПГ: огляд, рейтинг. ММОРПГ-ігри - список
Основною метою цих ігор є прокачування персонажа. У геймера є можливість покращувати його розвивати. Для цього він повинен заробляти очки досвіду, якісь ресурси, взаємодіяти з іншими гравцями для своєї вигоди. До соціальних взаємодій як до однієї з головних рис ММОРПГ відноситься наявність кланів, гільдій та інших спеціалізованих груп. За рахунок них геймери можуть вільно знайомитися, спілкуватися, допомагати один одному. Не можна не згадати і про рольової складової, яка входить навіть в назву. У всіх популярні ММОРПГ для ПК є можливість вибирати персонажа з різних типів класів. Кожна роль має свої сильні і слабкі сторони. Є гравці ключового руху, на яких будується тактика. Є роль помічника або лікаря. Все залежить від самого проекту і його продуманості. Звичайно, описуючи риси цієї онлайнової гри, можна ще багато чого розповісти. Але якщо ви розумієте загалом суть, то вникати в деталі можна вже при знайомстві з певним проектом.

Рейтинг

Складати різні рейтинги – справа невдячна. Обов'язково знайдеться той, хто буде критикувати кожну позицію і висувати свої пропозиції. Рейтинг ММОРПГ – подвійно невдячна справа, оскільки геймери деколи бувають дуже агресивними. І якщо їх улюблена гра не потрапила на перше місце, можуть не на жарт розсердитися і почати писати гнівні коментаря автору. Складати подібні топи можна тільки після вивчення ресурсів, які проводили спеціальне голосування. Але говорити про об'єктивність такого рейтингу не можна. Навіть якщо відкрити парочку таких топів, виявиться, що одна гра може бути спочатку на першому місці, потім різко впасти на дві позиції нижче, а після взагалі опинитися в самому кінці. Справедливіше буде залишити рейтинги ММОРПГ в спокої, як і суперечки про те, яка ж гра краще всіх. Набагато простіше говорити про популярність проектів в цьому жанрі. Ось тут ситуація ясніше, так і інформація менш суб'єктивна.
Популярні ММОРПГ: огляд, рейтинг. ММОРПГ-ігри - список

Список

Список ММОРПГ вийшов компактним. Ще раз треба сказати, що він складений не за рейтингу. У нього потрапили одні з найбільш відомих, улюблених і популярних ігор:
 • World of Warcraft;
 • Star Wars: The Old Republic;
 • ArcheAge;
 • Aion;
 • Lineage 2;
 • Guild Wars 2;
 • Eve Online;
 • Destiny 2;
 • Ultima Online;
 • Black Desert.
 • Список можна доповнювати. Комусь захочеться з нього прибрати парочку проектів і додати свої варіанти. Але ось така на даний момент виглядає десятка рольових онлайн-ігор. Кожна з них зустрічається в будь-якому рейтингу. Тому щоб не викликати конфлікти і суперечки між гравцями, вважайте, що перед нами просто перелік популярних ММОРПГ.

  World of Warcraft

  Складно знайти людину, яка б не знала про те, що це за проект. Його засновником стала компанія Blizzard. Це не єдина вдала робота розробника. Але саме ця гра стала для багатьох кращою за всю історію існування подібного жанру. З'явився проект в 2004 році. Він не безкоштовний, хоча деяким простіше заплатити лише раз, а після розплачуватися ігровий валютою. Коли розробники Blizzard познайомили світ з грою, вони вирішили спокійно піти на заслужений відпочинок. Зрідка вони випускали різні сиквели і робили оновлення. Зараз цей проект все менше залучає новачків, оскільки став покинутим самим розробником. Хоча в базі WoW більше 15 мільйонів гравців.
  Популярні ММОРПГ: огляд, рейтинг. ММОРПГ-ігри - список
  Не можна заперечувати, що в цьому проекті застаріло все. Якщо раніше він по праву вважався найпопулярнішою ММОРПГ в світі, то зараз залишається в серцях лише досвідчених геймерів і тих, хто ностальгує за нульовим.

  Star Wars: The Old Republic

  Це ще один проект, про який часто згадують, хоча і колишню славу йому вже не отримати. Історія «Зоряних воєн» для багатьох залишилася культової. Навіть всі сучасні космічні шедеври кіно не зможуть перевершити цю роботу. Саме тому дана гра також відноситься до популярних ММОРПГ. Вперше про неї почули ще в 2008 році, але побачити вдалося лише під час релізу в 2011 році. Після її виходу багато видань поставили високий бал, хтось навіть казав, що це кращий конкурент культової World of Warcraft. З 2012 року розробники вирішили випускати проект як Free-to-play модель. Але не можна сказати, що це додало популярності грі.

  ArcheAge

  Це корейський проект, який заслужено потрапив у список з причини своєї популярності. Розробником стала компанія XLGames, про якій практично нічого не відомо. Європа і Росія побачили цей проект в 2014 році. Ця багатокористувацька гра стала для багатьох улюбленою тому, що одержала добре опрацьований фентезійний світ з однойменною назвою. В ньому проглядається і в Середньовіччі, і магічні риси та стімпанк.
  Популярні ММОРПГ: огляд, рейтинг. ММОРПГ-ігри - список
  ArcheAge сформований за мотивами декількох книг письменниці Хв-Чон Хі з Кореї. Над російською локалізацією компанія попрацювала Mail.Ru Games. Цікаво, що в момент ЗБТ гра увійшла в топ списку популярних ММОРПГ в Росії, але вже з відкритим бета-тестом впала на саме дно. Зараз складно сказати, з чим були пов'язані такі перепади. Але проект все одно зібрав навколо себе фанатів, які створили своє затишне ком'юніті, але завжди раді новачкам.

  Aion

  Дуже великий корейський проект. У Росії з'явився в 2009 році. Вже до цього часу грою зацікавилося більше 3 мільйонів чоловік з Азії. Мабуть, головною особливістю Aion можна назвати працьовитість розробників. З моменту своєї появи, вони без втомилися працювали над оновленнями. У підсумку за весь час з'явилися 32 додаткові глави. Кожна нова версія отримала свою назву.

  Lineage 2

  Aion – це не єдиний проект компанії NCSoft. Вони ж стали розробниками та видавцями популярної в народі «лінійки». Гра стала приквелом до подій, які почалися за 150 років до Lineage.
  Популярні ММОРПГ: огляд, рейтинг. ММОРПГ-ігри - список
  Анонсували «лінійку» ще в 2002 році. Вже до наступного року популярність здобула нереальні масштаби. У березні 2007 вона змогла набрати мільйон геймерів, а вже через рік про цій грі дізналися в Росії. Є інформація, що тоді проектом зацікавилося більше 14 мільйонів гравців.

  Guild Wars 2

  Без цієї гри огляд ММОРПГ також не міг відбутися. Звичайно, до цього проекту можна додати і його першу частину. Але все ж друга – більш нова гра, яка стала відома у 2012 році. І нехай у це складно повірити, але над нею знову попрацювала компанія NCSoft. Тепер ця фірма стала видавцем, а ось розробниками виявилися хлопці з американської компанії ArenaNet. Багато фахівці характеризують цей проект як кращий рівня ААА. Незважаючи на притихлим розробки, фанбаза рятує ситуацію, працює над спільнотою і своїми силами підтримує Guild Wars 2.

  Eve Online

  Цей «дідок» з'явився в 2003 році. Проект пережив більше 20 оновлень, але для багатьох залишається кращою науково-фантастичної ММОРПГ. Для новачків є можливість двотижневої безкоштовної гри.
  Популярні ММОРПГ: огляд, рейтинг. ММОРПГ-ігри - список
  Незважаючи на свою майже 15-річну давність, Eve Online все одно не дає приводів розчаруватися. Так, новачкам у неї буде складно грати, так, вона позбавлена класичної рівневої системи. Але все це незначні деталі, які перекриваються сотнею навичок і складними системами їх прокачування.

  Destiny 2

  Гра зараз на слуху у всіх. Це не дивно, адже вона з'явилася у вересні 2017 року. Розробник Bungie пропонує модель разової покупки. Незважаючи на домовленість, гра запізнилася на рік. Але це навіть добре, оскільки підігріла інтерес фанатів і привернула увагу тих, кому було все одно. Геймплей дуже схожий на той, який зустрічався в першій частині, але тепер є деякі доповнення. Наприклад, гравці можуть битися в команді по чотири у всіх режимах PvP. Є і нові активності - варіант відійти в соціальні локації, щоб познайомитися з гравцями по всьому світу.

  Ultima Online

  Самий старий проект, який був випущений в 1997 році. Ця ММОРПГ вважається першою в подібному жанрі. Не виключено, що раніше були схожі спроби, але саме в цьому випадку вдалося домогтися світової популярності. Розробником стала компанія Origin Systems. У грі є все той же фентезійний світ, розроблений Річардом Гэрриотом, який пізніше створить Lineage 2. Проект став не просто першим, але і потрапив в Книгу рекордів Гіннесса.

  Black Desert

  І остання в нашому списку популярних ММОРПГ - гра Black Desert. У 2015 році вона повернула віру в світле майбутнє для багатьох шанувальників цього жанру. Проект отримав елементи пісочниці. У віртуальному світі, який діє як живий організм, можна постійно здійснювати якісь взаємодії.
  Популярні ММОРПГ: огляд, рейтинг. ММОРПГ-ігри - список
  У грі можна осаджувати замки, займатися купівлею або продажем нерухомості. Тут же гравцеві доступні заняття торгівлею і виробництвом. Проект пропонує вибір персонажа з 13 класів та безліч крутих, але раніше небачених для ММОРПГ можливостей.

  Висновки

  Як вже згадувалося, цей список можна продовжувати до нескінченності. Причому навіть після сотні проектів складно зупинитися. ММОРПГ – це дуже популярний жанр, який привертає увагу мільйонів гравців по всьому світу. Його головною перевагою вважається залученість. У геймера є азарт стати кращим у віртуальному світі, тому він може без втоми, вдень і вночі прокачувати свого персонажа. Питання психології шанувальників цього жанру теж мають місце бути. Є деякі дослідження, які показують, що ММОРПГ – підступний і небезпечний жанр для вразливих гравців. Але для більшості фанів – це все-таки можливість розширити географію знайомств, весело провести час і відволіктися від повсякденності.