Як підключити SSD-диск до комп'ютера до материнської плати?

11 0 Новини високих технологій

Часто при роботі з ПК ми стикаємося з проблемами, яких не чекали. Наприклад, ми не знаємо, як підключити SSD-диск до комп'ютера. Здавалося б, справа зовсім не складна, але вимагає уважності і правильності дій. Тому якщо ви вирішили самостійно обносити комплектуючі або зібрати ПК, то вам знадобиться знати все про таких незначних труднощах.

Для чого?

Апгрейд комп'ютера – справа завжди відповідальне. Не всі користувачі готові займатися цим. По-перше, потрібно добре розбиратися в комплектуючих, розуміти сумісність різних пристроїв, розбиратися в новинках. По-друге, крім цього потрібні значні фінансові вкладення, оскільки чим краще продукт, тим він дорожчий відповідно.
Як підключити SSD-диск до комп'ютера до материнської плати?Дізнатися, як підключити SSD-диск до комп'ютера, в цьому випадку знадобиться всім. Також це потрібно тим, хто вирішив самостійно зібрати ПК, або ж тим, хто у кого ЗАЛІЗНИЧНИЙ «пішов з життя». Інструкцій з цього питання в інтернеті багато, так що приступимо.

Особливості

Перш ніж ми почнемо розбиратися в цьому питанні, потрібно розповісти тим, хто ще нічого не знає, про SSD. Це твердотільний накопичувач, який є немеханическим запам'ятовуючим пристроєм. Він заснований на базі мікросхеми пам'яті. Пристрій прийшло на заміну HDD. Хоча так однозначно говорити не можна, оскільки багато досвідчені користувачі вважають за краще встановлювати у свій ПК і ЖД і твердотільний накопичувач. В результаті іноді це пристрій стає основним, замінюючи місце ЗАЛІЗНИЧНОГО, іноді допоміжним. У другому випадку на нього завантажують систему, а на ЖД зберігають особисту інформацію.

Переваги

Зараз дізнатися про те, як підключити SSD-диск до комп'ютера SATA, потрібно не всім, оскільки більшість користувачів все-таки використовує це пристрій в компактних девайсах: ноутбуки, нетбуки, планшети і т. д.


Тим не менш в стаціонарні комп'ютери його також можна встановити, оскільки він приносити додаткові переваги. Найголовніше – він підвищує продуктивність системи. Порівняно з традиційними ЖД він отримав менший розмір і вага і збільшив швидкість. Причому швидкість виявилася в 6-7 разів більше. Звідси така висока ціна для SSD. Крім того, твердотільні накопичувачі почали вбудовувати в парі з ЖД для утворення гібридних жорстких дисків. Флеш-пам'ять в цьому випадку стала зайнята буфером. Хоча, як вже говорилося раніше, іноді вона використовується як окрема вільний простір.
Як підключити SSD-диск до комп'ютера до материнської плати?
Крім цього, до основних переваг додалася безшумність, оскільки пристрій немеханическое і не має рухомих елементів. Звідси і висока механічна стійкість. Зчитування файлів відбувається стабільно, без перебоїв і стрибків. Швидкість читання близька до пропускної спроможності інтерфейсів.

Підключення

Отже, як підключити SSD до комп'ютера? Жорсткий диск встановлюється приблизно таким же методом. Тому якщо ви хоч раз стикалися з роботою ЗАЛІЗНИЧНОГО, то з твердотілим накопичувачем не виникне жодних проблем. Різниця тільки в габаритах. Вам потрібно буде вмістити менша за розміром пристрій у потрібний слот.

Початок

Щоб почати процедуру, звичайно ж, потрібно вимкнути ПК. Для перестраховки краще зробити це з розетки, повністю. Не забудьте вимкнути і блок живлення. Зазвичай кнопка для його виключення знаходиться ззаду, на корпусі.
Тепер потрібно виконати наступну операцію: натиснути і утримувати кнопку включення ПК кілька секунд. Це потрібно для того, щоб весь струм, який залишився на платі і взагалі у всім корпусі, зник. Так ви обесточите всі ланцюги і забезпечите собі безпеку. В залежності від ваших завдань наступні кроки можуть відрізнятися. Але в цілому принцип підключення завжди однаковий.

Діємо

Щоб зрозуміти, куди підключити SSD-диск до комп'ютера, потрібно дістатися до корпусу. Для початку потрібно його відкрити. Зазвичай все залежить від його конструкції. Але завжди є невеликі гвинтики, щоб зняти ліву панель і дістатися до «нутрощів» ПК. Є корпуси, у яких доступ до портів може бути і з іншого боку, тому тут треба діяти по ситуації.
Як підключити SSD-диск до комп'ютера до материнської плати?
Якщо ви погано знайомі з конструкцією шасі комп'ютера, то у вас можуть виникнути проблеми. Але якщо ви хоча б знаєте, як виглядає ЖД, і зможете його знайти в металевій коробці, тоді півсправи зроблено. Зазвичай жорсткий диск поміщають у спеціальний відсік. В корпусі їх може бути кілька. Ці слоти зроблені спеціально під розмір ЖД 35 дюйма. Сюди-то вам і потрібно помістити твердотільний накопичувач. З-за того, що його розміри дещо відрізняються, оскільки він 25-дюймовий, доведеться його гарненько прикріпити болтами. Вони зазвичай йдуть в комплекті з пристроєм. Останнім часом все частіше стали зустрічатися слоти в корпусах під SSD. Тому, можливо, завдання буде спрощена. Коли накопичувач буде закріплений і добре зафіксований, потрібно буде розібратися з тим, як підключити SSD-диск до комп'ютера, до материнської плати. Тут справа дещо складніше, оскільки доведеться погуглити або розібратися з інтерфейсами.

З'єднання

Далі треба взяти кабель, який йшов в комплекті з накопичувачем. У нього ви знайдете L-подібний порт. Це і є SATA. Крім цього, дроти у вас повинен бути кабель живлення. Зазвичай він виглядає як пучок проводів.
Спочатку потрібно підключити кабель живлення в роз'єм від блоку живлення. Після беремо SATA-кабель і шукаємо на материнській платі потрібне місце. Зазвичай варіантів небагато. Якщо на платі є SATA III, тоді краще використовувати цей порт. Якщо ж такого варіанту немає, підключайте в SATA II.
Як підключити SSD-диск до комп'ютера до материнської плати?
Тепер ці два дроти потрібно буде приєднати безпосередньо до твердотільному накопичувачу. У більш широкий роз'єм поміщають кабель живлення, вузький – SATA.

Інші варіанти

Не всі знають, але вже як пару років випускають SSD форм-фактора M. 2. Зараз ці моделі не рідкість. Багато хто віддає перевагу саме їм. До того ж новомодні моделі материнських плат стали комплектуватися спеціальним роз'ємом конкретно під такий форм-фактор. У підсумку ситуація призвела до того, що нам потрібно знати, як підключити SSD M2-диск до комп'ютера. Відразу потрібно сказати, що варіацій у цій моделі багато. Тому підключення може дещо відрізнятися. Але головна суть в тому, що, на відміну від попереднього варіанту, ми твердотільний накопичувач підключаємо до "материнці" не проводами, а самим пристроєм. Коли ви побачите на фото M. 2 SSD-диск, ви зрозумієте, в чому суть. Він представлений не в корпусі, як вищеописана модель. Він зроблений невеликий платою, на якій є мікросхеми пам'яті. В цій платі є спеціальні прорізи для установки їх на "материнку". Описати для всіх випадків підключення неможливо, оскільки варіантів дійсно багато. Але при покупці M. 2 SSD-диска у вас буде інструкція, яка підкаже, як правильно це робити.
Як підключити SSD-диск до комп'ютера до материнської плати?

Налаштування

Після того як ви зібрали і підключили, можна включати ПК. Під час його завантаження потрібно викликати БІОС. Тут слід пошукати режим AHCI, який і відповідає за роботу твердотільного накопичувача. Далі можна зробити інші налаштування, в залежності від ваших потреб. Наприклад, ви збираєтеся на SSD завантажити операційну систему. Але крім нового накопичувача у вас вже підключені жорсткі диски. Тоді потрібно буде встановити пріоритетність пристроїв. Для цього твердотільний накопичувач ставимо першим у списку. Встановлюємо можливість завантажувати ОС з диска або флешки. Якщо вам потрібен SSD як додатковий інструмент, то достатньо буде перевірити, що вже наявний ЖД стоїть першим у черзі. Інакше система може просто не завантажитися. Можливо, вам захочеться перенести ОС на SSD. У цьому випадку, після того як ви дізналися, як підключити SSD-диск до комп'ютера, потрібно буде виконати дуже об'ємну операцію. Це тема вже іншої статті.
Як підключити SSD-диск до комп'ютера до материнської плати?

Ноутбуки

Коли ви на власному прикладі спробуєте всі вищеописані операції, ви зрозумієте, що знаєте навіть, як підключити 2 SSD-диска до комп'ютера. Головне, щоб вистачило місця на вашій материнській платі. Але говорячи про ПК, потрібно згадати, що спочатку твердотільні накопичувачі масово стали застосовувати в ноутбуках, оскільки вони є компактними. Тому можна додатково дізнатися, як підключити SSD до ноутбука. Звичайно, дане питання краще розглядати з кожною моделлю пристрою, оскільки корпуси бувають різні, а відповідно, і слота для розміщення диска теж відрізняється. Тим не менш головне - визначитися з тим, де у вашому ноут розмістився ЖД. Зазвичай для цього доводиться відключати девайс і відкривати кришку днища. Іноді вона повністю знімається, іноді можна відгвинтити панельки відсіків. В одному з них звичайно і розміщений ЗАЛІЗНИЧНИЙ. Якщо ви не можете знайти, відкрийте інструкцію до свого ноутбука. Відразу потрібно сказати, що ЗД в ноутбуках мають такий же розмір, як і SSD, – 25 дюйма. Для того щоб витягти жорсткий диск, потрібно не просто витягнути його, а спочатку потягнути вбік. Він таким чином кріпиться до роз'єму з харчуванням і SATA. Далі справа за малим – просто встановити твердотільний накопичувач. Не забудьте його закріплювати гвинтиками. Оскільки в ноутах зазвичай одне місце для ЗАЛІЗНИЧНОГО, вам доведеться подумати заздалегідь про те, як ви будете переносити операційну систему: клонуванням або новою установкою.
Як підключити SSD-диск до комп'ютера до материнської плати?

Висновки

Дізнатися про те, як підключити SSD-диск до комп'ютера, потрібно заздалегідь, а не тоді, коли ви відкрутили, відгвинтили і відключили. Іноді доводиться робити додаткові налаштування, подумати заздалегідь про місце розташування ОЗ. Найпростіше це робиться в тому разі, коли твердотільний диск вам потрібен лише як допоміжний інструмент. Тоді досить просто підключити його в ще один відсік і роз'єм. Якщо ж ви хочете зробити його основним, тоді потрібно почитати інструкцію по клонуванню ЖД і SSD, заздалегідь все налаштувати і продумати. Якщо ж ви з нуля збираєте ПК і вирішили просто замість жорсткого диска встановити його швидкого «колегу», не забудьте налаштувати підключення в Біосі. Важливо встановити спеціальний режим і пріоритетність дисків. І не забувайте читати інструкцію до підключення. Там теж завжди є візуальні і прості пояснення.