Wolfenstein 2: проходження гри, огляд, системні вимоги

7 0 Новини високих технологій

Новинок ігрової індустрії не так просто заволодіти увагою аудиторії. Для цього розробники можуть піти на все, навіть використовувати хитрість і маркетинг. Але на ділі геймерам треба зовсім небагато: хороший сюжет, продуманий геймплей і неповторність. Проходження Wolfenstein 2 повністю відповідає цим критеріям, мабуть тому гра змогла отримати непогані оцінки, ставши гідним сіквелом.

Опис

Отже, перед нами новий проект команди MachineGames, видавництвом якого займається ще більш іменита компанія Bethesda Softworks. Ця комп'ютерна гра з'явилася буквально пару тижнів тому. 27 жовтня 2017 року гравці по всьому світу могли випробувати новий шутер від першої особи. Проект став доступний відразу на ПК і популярних ігрових консолях.
Wolfenstein 2: проходження гри, огляд, системні вимогиЯк зрозуміло з назви, гра Darkness 2 – це продовження попередньої частини. Вона мала назву Wolfenstein: The New Order і з'явилася в 2014 році. Анонс «Вольфенштайн 2: Новий колос» відбувся на презентації в минулому році. Але він був неповноцінним, і розробники показали лише тизер. А ось на початку 2017 року на виставці Е3 інформації стало більше. Там виступив креативний директор компанії-розробника, попередивши, що ця частина, швидше за все, буде не останньою. Раніше вже було зроблено заяву, що серія планується як трилогія.

Що знадобиться?

Як завжди, розробники представили мінімальні і рекомендовані системні вимоги Wolfenstein 2. Першу конфігурацію вже кумедно прозвали «Татусю, можна мені пограти?», друга ж стала зловісно називатися «Я - втілення смерті».


Отже, щоб хоч якось насолодитися грою, вам буде потрібно процесор Intel Core i7-3770 або AMD FX-8350. Оперативної пам'яті доведеться запастися від 8 Гб, накопичувачі потрібно звільнити 55 Гб. Відеокарта від Nvidia не повинна бути слабшою GeForce GTX 770 а від AMD – не слабша Radeon R9290. Рекомендовані системні вимоги Wolfenstein 2 дозволять вам застосовувати високі налаштування якості при роздільній здатності 1080р з 60 fps. Для цього процесор не повинен бути слабшим Intel Core i7-4770 або AMD FX-9370 а відеокарта – Nvidia GeForce GTX 1060 або AMD Radeon RX 470. Не менше 16 Гб ОЗП. В обох випадках підійде операційна система Windows 7 версії. В іншому ж можна спробувати використовувати ПК з гіршими системними показниками. Можливо, у вас вийде налаштувати так, щоб ігровий процес був комфортним. Для цього розробники дали можливість тонко налаштовувати графічні параметри, встановлювати особливі режими для якісної картинки.

Спогади

Роблячи огляд Wolfenstein 2 уникнути спойлерів досить складно. Тому читачам потрібно бути готовими до розкриття деяких таємниць. Всю історію розповідати не цікаво, але пройтися по сюжету доведеться, щоб в загальних рисах розуміти, про що ж ця гра.
Wolfenstein 2: проходження гри, огляд, системні вимоги
Отже, основні події переносять геймера в 1961 рік, в Америку. Стає зрозуміло, що у Другій світовій війні перемогу здобули нацисти. Тут нам доводиться згадати, чим закінчилася попередня частина. В останній битві головний герой отримує критичні поранення і в передсмертному стані віддає наказ про ядерний удар по фортеці Штрассе.
Союзники головного героя Бласковіця рятують його, перенісши на підводний човен. Тут йому роблять операцію. В моменти, коли він втрачає свідомість, в його пам'яті спливають події минулого. Всі ці болючі спогади будять його.

Проходження

Отже, нарешті-то ми підібралися до головної теми статті – проходження Wolfenstein 2. Тут не буде покрокового опису дії, а лише поверхнева допомога по основним подіям. Це буде корисно досвідченим гравцям, які можуть зупинитися на певних моментах. Отже, як ми пам'ятаємо, гра починається зі вступного ролика. Там нам нагадують про події попередньої частини. Крім того, можна швидко прожити якісь минулі рішення і повторно прийняти їх.

Жертва

Якщо ви знайомі з попередньою частиною, то не здивуєтеся, що в новій вам запропонують знову пожертвувати своїм союзником. Розробники повертають нас до вибору між Вайатом або Фергюсом. Когось з них далі вб'є генерал Череп, решта залишиться з вами. Якщо ви в проходженні Wolfenstein 2 залишите Вайата в живих, тоді у вас буде помічник у зломі механічних замків. Якщо ж Фергюсон виживе, тоді вам не складе труднощів замикати електричні ланцюги електронних замків.
Wolfenstein 2: проходження гри, огляд, системні вимоги
По-перше, цей вибір вплине на збір речей. По-друге, від цього будуть залежати шляху проходження. У деяких випадках глави будуть відрізнятися. У цьому проходженні ми вибрали Вайата. Після цього послідує кат-сцена, в якій потрібно буде прийняти рішення. Але результат від цього не зміниться.

Облога

Огляд Wolfenstein 2 змушує нас знову повернутися до історії. Починається все з захоплення підводного човна. Що тут потрібно знати для проходження? Герой сідає в інвалідну коляску, викочується на противників і стріляє в них. Є додаткові завдання. Вони вам дають інформацію про те, що вам конкретно потрібно зробити. Приміром, вбити певну кількість ворогів або цілитися тільки в голову. Кожен раз уважно оглядайте територію, щоб не пропустити колекційні предмети. Далі вас знову чекає кат-сцена. Після неї потрібно продовжувати рух по коридору, активуючи пастки. Це потрібно робити для вбивства ворогів. Але не забувайте їх вимкнути, щоб самому не потрапити. Для деактивації досить вистрілити в важіль.
Далі вам доведеться познайомитися з технікою безшумного вбивства. Для цього доведеться підбиратися до ворогів зі спини і клікати на коліщатко мишки. Після буде довгий шлях по трубах і конвеєрів. Тут ви зможете самостійно розібратися, що до чого. На шляху будуть зустрічатися пастки. Якщо ви будете уважно придивлятися до деталей, то зрозумієте, як їх обійти. Після декількох головоломок ви опинитеся на верхній палубі.

Фортеця

Знову спостерігаємо за кат-сценою гри Wolfenstein 2 . Бачимо зброю: можна підібрати відразу два автомати. Щоб розбити на підлозі грати, треба підстрибнути і натиснути Ctrl. Такий же комбінацією можна атакувати супротивників.
Wolfenstein 2: проходження гри, огляд, системні вимоги
Не забувайте весь час заглядати в шафки. В них ви будете знаходити корисні інструменти для проходження. Далі ви потрапите в приміщення з великою кількістю ворогів. Спочатку треба вбити офіцерів безшумно. Під час їх вбивства ви будете отримувати коди «Енігми». Далі на шляху зустрінеться солдатів в бронекостюме. З ним важче боротися, ніж із звичайними ворогами. У бою він використовує ривки і лазерне зброя. Щоб перемогти його, треба всіх його прийомів уникати. А після можна відібрати зброю і з ним прокласти далі шлях. У цьому розділі на вас чекають ще кілька боїв з рядовими солдатами і офіцерами. Увімкніть кмітливість і хитрість, а після переправляйтесь з Вайатом і Зингуром на човен.

Таємний відсік

На початку цієї глави ви отримаєте дизелькрафтверк. Ця зброя допоможе вам підривати двері. Тому відразу ж вирушайте ламати все підряд. Не забудьте на одній з полиць забрати щоденник солдата, після відшукайте лист Фріца. Знову кілька боїв з групою ворогів. Знаходимо листівку Франки, знову рухаємося по трубах і сходах. Знаходимо офіцера, зламуємо двері і знищуємо радіопередавач. Наприкінці місії використовуємо турель.

Спілкування

Ця глава в проходженні Wolfenstein 2 змусить гравця поспілкуватися з усіма, хто зустрінеться на його шляху. Тут ви багато чого дізнаєтеся по сюжетній лінії і складете загальну картину подій. Після цього ви перегляньте чергову кат-сцену і перенесетеся на Манхеттен.
Wolfenstein 2: проходження гри, огляд, системні вимоги

Манхеттен

У цій місцевості знову доведеться пройти кілька місій. Спочатку на вулицях зустріти парочку ворогів, після спуститися в метро і там розбиратися з суперниками. Пам'ятайте, що потрібно весь час підбирати все, що можливо, і колекціонувати. Всі елементи в грі вам однозначно знадобиться. Далі ви знову опинитеся на вулиці. Вона приведе вас до потрібного будинку. Піднімаючись на самий вгору, ви виявите величезного робота. Навіть не намагайтеся відразу його здолати. Потрібно відшукати в уламках ескізи зброї. Після знайти ліфт. Далі ви потрапите в Пентхаус. Тут знову займайтеся вже звичною справою: вбивайте ворогів і шукайте корисні предмети. Після того у вас буде можливість знову поринути в сюжет і дізнатися щось новеньке.

Розуелл

Тут герой потрапляє в кафе, після спускається в підземну станцію. Після всіх перешкод, доведеться побути дослідником поїзда. Просуваючись по вагону, ви будете вбивати ворогів і знаходити ескізи. Потрапивши в реактор, можна вибрати кілька шляхів проходження: або повільний і потайний, або активний і галасливий. В останньому випадку доведеться багато вбивати і швидко вирішувати завдання.

Зустріч з монстром

Це голова з спогадами, про яку особливо не хочеться говорити, оскільки тут багато спойлерів. Головне - треба пам'ятати, щоб передчасно не залишити рівень, краще залишити батьківську спальню наостанок. Сюди треба прийти, коли ви досліджуєте весь будинок і заберете всі картки і ескізи. Після деяких подій ви опинитеся в суді, де будете визнані винним. В кінці цієї місії вас чекає вибір нового обмундирування. Подивіться всі характеристики і самі визначте, що для вас буде корисним. Місію з побічними квестами ми пропустимо, оскільки вона, по-перше, не така складна, а по-друге, не має особливої важливості. Хоча ходулі, які ви після неї отримаєте, знадобляться у фіналі гри.
Wolfenstein 2: проходження гри, огляд, системні вимоги
Оскільки вам доведеться багато спілкуватися з іншими героями, ви можете бути засмучені російської озвученням Wolfenstein 2. Вона іноді вводить у ступор своїми об'єктивно невдалими інтонаціями і голосами.

Новий Орлеан

На шляху до потрібної мети знову доведеться знищувати і колекціонувати. Це, мабуть, основне ваше завдання. Коли ви потрапите в Новий Орлеан, треба уважно оглянути всі будівлі. Ви будете знаходити картки, ескізи, листи і т. д. Як показує практика, краще всього проводити битви безшумно. В цій локації ви будете переходити по кімнатах. Все це приведе вас в депо. Тут потрібно буде знову шукати картки зірок. В наприкінці місії вас, як завжди, чекає ціла зграя ворогів. Після чого ви зможете дістатися до Хортона. На цьому історія не закінчується. Вас чекає управління роботизованою собакою і прогулянка на Панцерхаунде. Після масового вбивства буде можливість повернутися на підводний човен.

Кульмінація

Венера виявиться кульмінаційною точкою в історії. Тут ви можете робити все, що хочете, але періодично сохраняйтесь і дотримуйтесь основний історії. Якщо ви хочете заробити всі ачівкі, можна спробувати копнути Гітлера, але тоді вас уб'ють. Тому не забудьте зберегтися раніше. Переміщаючись по Венері, потрібно збирати код, ескізи і картки. Також не забувати про додаткові інструменти, які допоможуть у поточному проходження. Це зробити нескладно, оскільки російська озвучка Wolfenstein 2 є, нехай і не ідеальна. Після вам належить бродити по поверхні Венери в скафандрі. Сама суть геймплея, природно, не змінилася. Єдине, тепер потрібно стежити за фреоном. Нам знову потрібно переміщатися по коридорах, вбивати супротивників, шукати ескізи. В кінці доведеться зруйнувати велику кулю, по трубі потрапити в кімнату. Для цього використовувати ходулі. Якщо у вас їх не буде, доведеться повертатися і перепроходити гру.
Wolfenstein 2: проходження гри, огляд, системні вимоги

Фінал

Остання місія не менш цікава. Вона спочатку здасться вам якимось безглуздим продовженням історії, але після ви зрозумієте, що до чого. Просто дотримуйтесь вже звичного геймплею, виконуйте квести.

Проблеми

Як виявилося, з дати виходу Wolfenstein 2 пройшло всього нічого, а на форумах вже стали з'являтися незадоволені гравці, які скаржаться на помилки та інші проблеми. Швидше за все, це пов'язано як раз з тим, що новий проект, для нього ще не встигли випустити якісь оновлення, які б фиксили всі баги. Але досвідчені геймери вже знайшли рішення деяких проблем, тому далі ми розглянемо, що робити в різних випадках.

Немає відповіді

Отже, Wolfenstein 2 не запускається. От ви купили і встановили гру, клікаєте по ярлику і не бачите ніякої реакції. Для початку можна спробувати видалити і встановити її. Можливо, якісь системні збої, і вона неправильно збереглася на ваш ПК. Важливо, щоб кожен файлик гри був встановлений в систему. Можливо, що Wolfenstein 2 не запускається з-за антівірусника, який вирішив заблокувати деякі потрібні файли. Тому під час повторної установки краще його відключити. Також перевіряємо цілісність кеша в «Стиме». Пробуємо запустити проект від імені адміністратора. Пам'ятайте, що для запуску ваша система повинна бути 64-розрядної.

Комфортна гра

Про неї мріють усі, але далеко не у всіх вона є. З виходом проекту багато гравці почали скаржитися на те, що Wolfenstein 2 зависає. До цієї проблеми можна віднести і гальмування, і низький показник fps лаги. Все це іноді реально виправити, а іноді доводиться миритися з цим.
Wolfenstein 2: проходження гри, огляд, системні вимоги
Як ви вже зрозуміли, гра дуже вимоглива до ПК. Навіть початковий ігровий комп'ютер може з нею не впоратися. Тому відразу дивіться на можливості вашого «заліза». Вплинути на поліпшення ситуації можуть оновлення відеокарти, зниження параметрів графіки, визволення системи від усіх процесів. Якщо у вас геймерський ПК, то спробуйте підключити спеціальний ігровий режим.

Помилки

Але на цьому проблеми з Wolfenstein 2 на жаль, не закінчуються. Наприклад, іноді може з'являтися чорний екран. Якщо ви зіткнулися з ним, будьте терплячі і почекайте трохи. Можливо, грі потрібно час, щоб прогрузиться. Далі спробуйте гру перемкнути в віконний режим і назад. Деякі радять знову-таки оновити «дрова» до відеокарти. Якщо нічого не допомогло, то швидше за все, ваш процесор застарів і не може впоратися з подібним проектом. Іноді трапляються помилки Wolfenstein 2 при яких гра вилітає. Зазвичай це говорить про те, що ресурсів не вистачає, щоб підтримувати активність. Можна спробувати відключити всі процеси, щоб звільнити ОЗУ. Якщо у вас менше 8 Гб, то це взагалі дивно. Потрібно докупити ще парочку модулів, щоб обсяг оперативки був хоча б мінімально рекомендований.

Висновки

Дата виходу Wolfenstein 2 - 27 жовтня 2017 року. Всього за 2 тижні гравці вже змогли знайти купу помилок і проблем, пов'язаних з цією грою. Тим не менш найчастіше ці невдоволення пов'язують зі слабким «залізом». Деякі геймери просто закривають очі на рекомендації розробника, купують гру і встановлюють її на слабкий комп'ютер.
Wolfenstein 2: проходження гри, огляд, системні вимоги
Якщо ж не дивитися на технічні проблеми, то цей проект вийшов на славу. Він вже встиг заробити безліч хороших відгуків. Відомі ігрові видання пройшли її і висловили свою думку. Сподобався всім сюжет, який теж не без гріха. Навіть з почуттям гумору не було проблем. Сам екшн вийшов активним та динамічним. Багатьом сподобалася можливість невтомно вбивати ворогів. Ну і ніяких компромісів від самої гри чекати не доводиться. А ось засмутило багатьох те, що історія як-то різко закінчилася. Можливо, її доповнять і продовжать у третій частині. Перестрілки під кінець помітно стомлюють, і вже хочеться мирного проходження. Є механічні помилки, які викликали питання у найдосвідченіших. Як підсумок, Wolfenstein 2 на ПК – це добротний проект, який однозначно заслуговує уваги любителів шутерів. Деякі кат-сцени навіть примушують задуматися про сенс життя. Після проходження вам обов'язково буде що згадати і що заспойлерити друзям. Сміливе рішення розробників: залишити в спокої всі сучасні модні штуки типу лутбоксов, мультиплеєра і відкритого світу - зіграло їм на руку. «Десятку» грі не поставиш, але тверду «девяточку» вона однозначно заслужила.