Тип пам'яті TLC і MLC: що краще для ноутбука або ПК

8 0 Новини високих технологій

Вибір SSD зараз стоїть на ключовому місці при складанні ігрового ПК. Якщо раніше про твердотільному накопичувачі хотіли, але боялися говорити за його вартість, то зараз деякі сміливо переносять всю систему на цей тип диска. Тому, якщо ви вирішили поліпшити свою систему, то вам доведеться дізнатися, що краще: TLC або MLC? Або є ще якийсь варіант?

Переваги

Давайте спробуємо спочатку розібратися, чому ж всі масово почали переходити з ЖД на твердотільний накопичувач або використовувати обидва диска разом.
Тип пам'яті TLC і MLC: що краще для ноутбука або ПК
Отже, щодо ЗАЛІЗНИЧНОГО, SSD виділяються повної безшумністю і високою механічною стійкістю. Це все викликано тим, що вони позбавлені рухомих елементів. Крім того, твердотільний накопичувач виділяється стабільним часом зчитування файлів. Причому абсолютно не важливо, де вони заховані в системі. Диск швидко завантажує їх без гальмувань.


Вище виявилася швидкість читання і запису. У деяких випадках вона наближається до пропускної спроможності відомих інтерфейсів SATA. Іноді для SSD застосовують більш швидкі слоти типу PCI Express, NGFF і т. п. Наступна перевага – це кількість дій при введення і виведення в секунду. Це реалізовано завдяки одночасному запуску кількох процесів і низькою латентністю. Тепер не потрібно чекати, поки диск зробить оборот, щоб дати доступ до даних. Не можна не згадати про низькому енергоспоживанні і невеликий чутливості до зовнішніх електромагнітних полів. Ну і, нарешті, розміри SSD. Завдяки тому, що перед нами 25-дюймовий диск або зовсім формату M. 2 можна помістити навіть нетбук.


Конструкція

Перш ніж розібратися, який тип SSD краще: TLC або MLC, потрібно хоча б приблизно розуміти, що це таке. Для цього розглянемо конструкцію твердотільного накопичувача. Більшість стандартних моделей покриті захисним корпусом. Якщо заглянути всередину, можна помітити контролер. Це умовно невеликий комп'ютер, у якого є свої завдання. Він управляє обміном інформації між пристроєм і ПК.
Тип пам'яті TLC і MLC: що краще для ноутбука або ПК
Ще одним елементом SSD стала буферна пам'ять. DDR реалізована невеликим об'ємом, який не залежить від енерговитрат. Буферна пам'ять потрібна для зберігання кешу. І третім елементом є флеш-пам'ять. Вона виконана мікросхемами пам'яті, які вже залежать від енергоспоживання. Якраз цей пункт і відповідає за те, щоб записувати ваші особисті дані.

Вибір

Перш ніж ми докладно розберемо, що краще: пам'ять TLC або MLC, трохи загальної інформації. Крім того, що спочатку вибір SSD – річ непроста, виявляється, нам доводиться розбиратися в нескінченних технічних характеристиках. Не всім така інформація дається легко. Але, на жаль, у даному випадку розібратися в типах пам'яті доведеться. Крім основних, які ми будемо описувати далі, є варіації V-NAND або 3D NAND. Про них також краще коротко знати.

Типи

Якщо ви коли-небудь бачили жорсткий диск або твердотільний накопичувач, тоді ви розумієте, що вони відрізняються конструктивно, а відповідно, мають різний механізм роботи. Останній варіант працює з флеш-пам'яттю. Вона представлена спеціальними осередками, які розміщують на платі в особливому порядку. Всі вони реалізовані на основі напівпровідників. Звідси і кілька типів SSD: TLC і MLC. Що краще, кожен вирішує для себе самостійно або ж купує пристрою навмання.

Зберігання пам'яті

Так вийшло, що флеш-пам'ять на твердотільному накопичувачі можна реалізувати за рахунок принципів зберігання пам'яті. Звідси є дві групи. В одній є типи, засновані на принципі читання і запису (NAND).
Тип пам'яті TLC і MLC: що краще для ноутбука або ПК
Є варіант, при якому пам'ять зберігається з різною технологією: SLC і MLC. Перший варіант представлений таким чином, що для однієї комірки є лише один біт інформації. У другому випадку – 2 біта або більше. Вважається, що пам'ять TLC відноситься до MLC. Різниця лише в тому, що для першого варіанту можна зберігати 2 біта, а для другого – 3 біта. Тепер залишилося зрозуміти, що це означає, і який тип «ССД» краще: TLC і MLC.

Переваги

Оскільки TLC – це підвид MLC, то справедливо сказати, що другий тип переважний. В чому полягає його перевага? По-перше, у нього більш висока швидкість роботи. Як показує практика, він може прослужити кілька довше. А також всі його ресурси не потребують великих витрат енергоспоживання. Але крім цього, є і деякі недоліки. Головним з них, звичайно ж, стала вартість пристрою з MLC.

Різна ситуація

Є і деякі проблеми, з якими ви можете зіткнутися. Справа в тому, що вищеописані випадки – це загальна ситуація. В реальності ж розробники можуть гарненько заплутати покупців. Тому, розмірковуючи про те, що краще: TLC або MLC, ви зможете побачити:
 • Однакова швидкість у обох типів при підключенні до SATA III. Деякі моделі можуть виділитися особливою швидкістю на основі TLC, з-за того, що використовують інтерфейс PCI-E NVMe. Хоча, як показує практика, чим дорожче накопичувач, тим він швидше. І з великою ймовірністю він буде заснований на MLC.
 • Є моделі, при яких пристрій з TLC має більший гарантійний термін, ніж його старший «колега».
 • Питання з енергоспоживанням може відрізнятися від стандартного положення речей. Розбираючись з тим, що краще: TLC або MLC, придивіться до інтерфейсів, з якими вони працюють. Приміром, TLC на SATA III - набагато економніше, ніж MLC з PCI-E.
 • До речі, можете зустріти різницю в показниках навіть тоді, коли встановіть накопичувач спочатку в один порт, а потім в інший. У цьому випадку електроспоживання може сильно відрізнятися.
  Тип пам'яті TLC і MLC: що краще для ноутбука або ПК

  Інші відмінності

  Вищеописані ситуації не єдині у своєму роді. Відмінності у значеннях параметрів швидкості, терміни експлуатації і споживання енергії можуть залежати і від покоління пристрою. Неважко здогадатися, що якщо нова модель, то її старий зразок буде дещо гірше. Технології виробництва твердотільних накопичувачів розвиваються, а ми отримуємо збільшені обсяги та кількості вільного простору, підвищені показники швидкості і зменшені значення температур. Як підсумок, сказати, який SSD краще: TLC або MLC – неможливо. Однозначно ви можете придбати застарілу модель MLC, яка помітно відрізнятиметься характеристиками від TLC в гіршу сторону. При цьому вартість обох пристроїв буде однаковою. Тому при виборі звертайте увагу на всі параметри, краще порівнюйте їх відразу, щоб потім не шкодувати про покупку. Ну, і бажано відразу встановлювати собі бюджет. Так вам буде простіше згрупувати ті моделі, які вам підходять і за вартістю, і за параметрами.

  Ідентифікація

  Якщо ви вирішили дізнатися, що краще: SSD TLC vs MLC, коли вже придбали твердотільний накопичувач, то захочете ідентифікувати тип пам'яті в своєму пристрої. Так вже склалося, що на самих дисках цієї інформації немає. Крім того, навіть встановивши яку-небудь утиліту для тесту, ви все одно не отримаєте відповіді. Що ж у цьому випадку робити?
  Тип пам'яті TLC і MLC: що краще для ноутбука або ПК
  Найпростіший спосіб – це відправитися в інтернет. Тут ви зможете ввести назву моделі і по оглядам її проаналізувати. Є навіть спеціальні сайти, на яких є вся база твердотільних дисків. Там є абсолютно вся специфікація по багатьом популярним моделям.

  Проблеми

  Але не все так гладко. Можливо, хтось з користувачів стикався з SSD від компанії Silicon Power Slim. Це досить популярна модель, яка на ринку вже більше 3 років. У момент своєї появи вона виділилася низькою вартістю. Хоча ця історія заплутана і довга, варто коротко про неї знати. Дешевизна цього диска була продиктована вибором нової платформи від тайванської компанії. Вона була революційною. Це було одразу зрозуміло за характеристиками пристроїв. Але було кілька проблем. По-перше, компанія не подбала про те, щоб перевести всі свої моделі на цю нову платформу, тому частина дисків продавалися на застарілій базі. По-друге, через бажання стати популярним розробнику довелося вносити постійні зміни. У результаті деякі моделі змінили тип пам'яті і навіть обсяг. В упаковці з SSD на 120 Гб міг перебувати диск на 60 Гб. А вказівка мікросхеми MLC зовсім не означало те, що користувач отримає диск саме на основі цього типу. У результаті: величезна кількість незадоволених власників, які отримали повільну пам'ять.

  Виробники

  Як не дивно, але розробників, які самі виробляли і продавали диски, мало. Це викликано тим, що далеко не всі фірми можуть мати потрібні ресурси. Звідси велика кількість компаній, які закуповують окремі деталі, а у себе в офісі просто збирають все в купу і ліплять наклейку. Самостійне виробництво організоване у одиниць. Вони піклуються про продукт, тому що їм не все одно, які відгуки отримує їх дітище.
  Тип пам'яті TLC і MLC: що краще для ноутбука або ПК
  Над пам'яттю працюють такі великі виробники:
 • Intel.
 • Micron.
 • Samsung.
 • Toshiba.
 • SanDisk.
 • Hynix.
 • Перші дві компанії вибрали собі однакові технології виробництва. Це викликано тим, що вони використовують спільне підприємство.

  Інші варіанти

  Якщо вам вже стало зрозуміло, що краще: TLC або MLC, залишається розібратися з ще одним типом пам'яті. Іноді в оглядах твердотільних накопичувачів можна зустріти незрозумілі позначення: V-NAND, 3D-NAND і т. п. Це ще один експеримент, який пропонує виробник. Виготовлений такий диск з іншим технологіям. У цьому випадку комірки пам'яті розміщують не в один шар, а кілька. Причому пам'ять використовується саме TLC і MLC. Цей факт не у всіх випадках вказується, але ви повинні розуміти, що самі мікросхеми належать до вже знайомого типу. Якщо говорити про продуктивність, то можна сказати, що 3D-NAND трохи краще. По-перше, це пов'язано з низькою ціною і великими можливостями. По-друге, багатошарове розміщення більш надійне та ефективне. Це можна довести тестуванням двох моделей: «плоскої» і «об'ємної» MLC.

  Висновки

  Відповісти на питання про те, що краще для системи: TLC або MLC – неможливо. Дуже часто, коли користувачі задають таке питання, потрапляєш в незручне становище. Ну адже складно зрозуміти, які цілі і завдання переслідує покупець. Можливо йому потрібна суперпроизводительная система. Тоді йому однозначно потрібен диск з MLC.
  Тип пам'яті TLC і MLC: що краще для ноутбука або ПК
  А раптом йому потрібен звичайний робочий ПК. У цьому випадку може йому і зовсім не знадобиться твердотільний накопичувач. Все це індивідуальні проблеми, які кожен повинен вирішувати самостійно.