Що таке асики для майнінг: опис і особливості

7 0 Новини високих технологій

Кріптовалюти, майнінг, біткоіни, асики – все це для деяких просто набір слів. Хтось же дійсно розбирається в цій темі. Охопити всі цієї одній статті неможливо, тому набагато простіше буде просто описати, що таке асики, а разом з цим коротко пробігтися по основним поняттям.

Видобуток

Щоб відразу не вивалювати на недосвідчених читачів всю інформацію, потрібно послідовно вводити її в уми. Тому почати варто з винуватця всього того, що було перераховано раніше.
Що таке асики для майнінг: опис і особливості
Bitcoin зараз на слуху у всіх. Відразу потрібно пояснити, що це децентралізована електронна криптовалюта. Вона вперше була розроблена 9 років тому. Централізованих серверів або якихось баз, які б займалися випуском, немає. Є інформація, що емісія обмежена певною кількістю.


Були вже навіть проведені розрахунки, згідно з якими стало ясно, що випуск Bitcoin завершиться до 2140 році.

Заробіток

Щоб розібратися з тим, що таке асики, доведеться познайомитися з поняттям «майнінг». З тих пір, як криптовалюта стала популярна, виникла можливість заробляти і вести бізнес. Саме майнінг підтримує активність електронної кріптовалюти, допомагає розраховувати транзакції і при цьому мати ще одне джерело доходу. Є інформація, що якщо підійти до цієї справи серйозно, можна отримувати великі фінанси тільки за рахунок такої процедури. Раніше майнінг не вимагав спеціального обладнання. Точніше, до деякого моменту користувачі не розуміли, що для цієї справи потрібні певні інструменти. У підсумку вони використовували свої відеокарти. З їх допомогою вони заробляли криптомонеты і торгували ними на біржах.


Так склалося, що використання відеокарт в цьому випадку виявилося неефективним. Звичайно, додатковий дохід можна було отримувати. Але коли всі почали замислюватися про основному, довелося застосувати асики для майнінг.

Обладнання

Таке миле назва подібне обладнання отримало завдяки своїй англійській абревіатурі. ASIC – це application-specific integrated circuit. Це поняття описує інтегральну схему, яка розроблена під певну задачу.
Що таке асики для майнінг: опис і особливості
Важливо розуміти, що існує суттєва різниця між подібною схемою та схемою загального призначення. Коли устаткування спеціалізоване, воно виконує тільки призначені йому функції, які характерні для цього пристрою. Все це призводить до того, що поставлені завдання виконуються оперативно і дешево. В принципі, розглядаючи, що таке ASIC, можна згадати схему, розроблену для мобільного телефону або апаратного кодування.

Розвиток

Як вже згадувалося, раніше асиками для майнінг служили звичайні відеокарти. Їх використовували користувачі для заробітку монет. Згодом процеси стали складніше, а значить, потрібно використовувати більш потужне обладнання. Потрібно було підвищувати кількість відеокарт, а це призвело до того, що з'явилися енергетичні витрати. Все це могло зробити бізнес збитковим або дуже малоприбутковим. Так стали модернізувати весь процес.

Типи

Коли ви в цілому зрозуміли, що таке ASIC, розберемося в їх типології. Напевно, при погляді на сучасні пристрої не викликає подиву те, що і це обладнання обзавелося різними моделями. Всі вони відрізнялися формами, розміром, призначенням.
Що таке асики для майнінг: опис і особливості

Найпростіші асики були малопродуктивними. Компактні майнеры можна було підключити по інтерфейсу USB. Точно так само і підключався харчування. Зараз подібне обладнання практично ніде не застосовується. Воно перестало приносити дохід і пішло з продажів. Негласно можна виділити домашні та професійні асики. Їх можна розрізнити за розміром корпусу і енергоспоживанню. Домашній варіант, звичайно ж, компактніше. Він невеликий за розміром, і за якістю матеріалу дешевий. Вентилятори, встановлені в ньому, не такі потужні, а блок харчування може досягати 600 Вт. Ми дізналися, що таке асики, тепер потрібно розібратися з цілями. Професійні моделі коштують дуже дорого, але вони і самі продуктивні серед запропонованих. У них підвищені показники потужності блоку живлення, більш ефективні і продумані. Деякі скаржаться на їх шум, але до цього доведеться поки що звикнути. Зазвичай професійні пристрої знаходяться в дата-центрах і монтуються в стійки.

Вибір

З вибором можуть помилитися тільки ті, хто не розуміє, чого хоче. В іншому ж справа йде, як і у випадку з іншими пристроями. Потрібно визначити для себе критерії, за якими і вибирати майнер. В нашому випадку, підбираючи асики, потрібно звернути увагу на три показника:
 • Потужність.
 • Енергоспоживання.
 • Вартість.
 • Це основні параметри, які допоможуть хоча б приблизно знайти схожі між собою моделі, а далі довіряти інтуїції або відгуками. Говорячи про потужності, іноді вживають поняття «хэшрейт». Від цих синонімів буде залежати ефективність пристрою. Енергоспоживання для майнінг – хвора тема. Процес дуже витратний, і поки не придумали більш економний спосіб. Тому, крім вибору потрібного пристрою, доведеться зрозуміти, чи є ресурс у вашій мережі для подібних процесів.
  Що таке асики для майнінг: опис і особливості
  І останній параметр, який часто можна зустріти при виборі іншого обладнання – вартість. Зазвичай в цьому випадку враховують зростання і інтерес до заробітку, збільшення цінності биткоинов. Як тільки по цих сегментах спостерігається підвищення активності, чекайте, що і вартість на майнеры підніметься до небес.
  Коли ажіотаж спадає, відбувається зниження ціни. Крім цього, на вартість впливає і новизна моделі: чим новіше, тим більш оптимізована і продуктивна.

  Виробники

  Видобуток кріптовалюти з допомогою асиков майнера – зараз популярна тема. Тому з'являється все більше виробників, які приділяють цьому багато часу. Оскільки сам пристрій відносно нове, більшість людей навіть не має поняття, хто в цій ніші популярним і авторитетним. Серед усіх найбільше виділяються:
 • Coin Terra.
 • KnC Miner.
 • Butterfly Labs.
 • BTC Olympus.
 • Це найпопулярніші виробники, хоча їх, звичайно, набагато більше. Coin Terra – фірма родом з Америки, яка вже встигла здобути популярність завдяки своїм товарам. Найвідомішим серед них стала модель Terra Miner IV. Ціна такого обладнання відносно невисока – 6 тисяч доларів. Воно споживає близько 3 кВт/год. KnC Miner – компанія зі Швеції, яка також створює хороші ASIC для майнінг. Серед продукції помітною стала модель Neptune. Виробник розробляв її з урахуванням нових технологій. У результаті отримуємо в два рази менший показник енергоспоживання, щодо попереднього покоління. Хоча ось вартість в 13 тисяч доларів невеликий важко назвати. Зате розробники запевняють, що це того варто, і устаткування зможе себе окупити. Butterfly Labs також не менш відома фірма, але вже змогла заробити собі сумнівну репутацію. Так вийшло, що заявила про себе компанія з великим відставанням. Були люди, які зробили попереднє замовлення ще в 2012 році, але лише через півтора року отримали свій товар. І все б нічого, але ж за цей час багато чого змінилося, а продукт став менш актуальним.
  Що таке асики для майнінг: опис і особливості
  BTC Olympus – чудова компанія, яка вже обзавелася власною лінійкою асиков. Серед усіх зараз виділяється Poseidon, вартість – 8 тисяч доларів.

  Де купувати?

  Після того як ви визначитеся з моделлю, потрібно подивитися огляди ASIC майнер. По-перше, з ним ви зможете зрозуміти, чи правильний вибір ви зробили. По-друге, можливо, вам підкажуть місце, де ви зможете придбати таке обладнання. Взагалі, зараз придбати асики стало неважко. Це раніше їх було важко знайти і розібратися з покупкою. Зараз майнеры є на дошках оголошень та в спеціалізованих інтернет-магазинах. Навіть на популярному китайському сайті AliExpress ви зможете знайти потрібний вам товар. Причому тут вас чекають демократичні ціни, а в нашому випадку це важливо. Єдине – шукайте продавців з високим рейтингом і великою кількістю відгуків. Тільки так ви зможете зрозуміти, що не купуєте кота в мішку.

  Популярні моделі

  Ми вже згадували про деякі популярні моделі чотирьох виробників. Є й інші пристрої, які переважно використовують будинку. Antminer S7 вважається надійним майнером, з гарним показником прибутку, але з великим енергоспоживанням. Antminer S9 в кілька разів краще попередньої моделі. Підійде для просунутих користувачів, які можуть «вичавити» з нього максимум. Antminer R4 – абсолютно домашня модель, яка спеціально для цього створювалась. Тому, щоб уникнути гучності, її оснастили трангенционной системою охолодження.
  Що таке асики для майнінг: опис і особливості

  Своїми руками

  Багато хто, після того як зрозуміли, що таке асики і скільки вони коштують, задаються питанням про те, чи можна самостійно зібрати таке обладнання. Звичайно, як і будь-яке інше пристрій, це може бути створено в домашніх умовах. Для цього потрібно придбати потрібну кількість елементів і правильно розробити друковану плату. Крім цього, фахівці рекомендують враховувати й інші моменти. Наприклад, якщо ви взагалі нічого не розумієте в цій темі, краще не лізьте, інакше просто переведете продукт. Варто приготуватися до того, що знайти потрібні чіпи не так-то просто. Але найбільше дивує їх вартість. Тут же виникає питання про те, чи не дешевше буде купити вже готове пристрій. Щоб бути в тренді, потрібно буде збирати все в темпі, оскільки кожен елемент в будь-який час може стати неактуальним.

  Висновки

  Взагалі, вся ця тема з криптовалютами настільки нестабільна, що в будь-який момент ви можете з мільйонера перетворитися в жебрака. Це викликано тим, що цінність биткоинов нічим не підкріплена.
  Що таке асики для майнінг: опис і особливості
  Щоб майнінг дійсно приносив гарний прибуток, доведеться в нього багато вкласти. Якщо ви не будете економити на асиках, то ефективність і дохід на високому рівні. Ну і, нарешті, пам'ятайте, що, займаючись цією справою, ви ризикуєте втратити все.