Як видалити «Шопінг Гід»: найпростіші способи

109 0 Новини високих технологій

Рекламними вірусами або викрадачами веб-оглядачів сьогодні практично нікого не здивуєш. Одним з таких можна назвати рекламний аплет «Шопінг Гід». Як видалити цю загрозу у вигляді програми або додаткові компоненти браузера, читайте далі. В принципі процедура абсолютно стандартна і підходить для більшості відомих загроз цього типу.

Що за програма «Шопінг Гід»?

Але перед розглядом питання того, як видалити «Шопінг Гід», слід ознайомитися з самим програмним аплетом. Що він собою являє?
Як видалити «Шопінг Гід»: найпростіші способи
Це звичайний крадій, який здатний підміняти стандартні пошукові системи і стартові сторінки в браузерах, а також встановлювати власні розширення та панелі в веб-браузерах, які здійснюють постійне перенаправлення на рекламні сайти з сумнівним змістом. Ні, звичайно, деяких жінок можна зрозуміти, адже для них покупки чогось нового і рекламованого в інтернеті іноді є чи не самоціллю. І саме тому вони досить високою мірою відносяться до цього додатка досить скептично. А даремно, оскільки наслідки впливу цього вірусу на систему в подальшому можуть стати вельми плачевними.


Це стосується не тільки уповільнення роботи в інтернеті або навантаження на системні ресурси. Як правило, віруси цього типу, що називається, проривають проломи в системі захисту операційних систем Windows і відкривають ворота для проникнення на комп'ютери більш потужних загроз-шпигунів, які здатні красти навіть конфіденційну інформацію, включаючи не тільки реєстраційні дані, наприклад, у соціальних мережах, але і номери або навіть паролі банківських карт. Таким чином, при першій підозрі на проникнення вірусу, відразу необхідно вирішити для себе проблему того, як видалити «Шопінг Гід». Принаймні, у стандартній процедурі нічого особливо складного немає, і для цього зовсім не обов'язково використовувати антивірусне або анти-рекламне захисне програмне забезпечення.


Як видалити програму «Шопінг Гід» інструментами Windows: стандартне видалення

Перше, що потрібно зробити, - увійти в меню програм і компонентів, який розташовується в «Панелі управління».
Як видалити «Шопінг Гід»: найпростіші способи
Оскільки сам додаток не відноситься до російськомовних, у списку програм слід шукати не «Шопінг Гід», а аплет Storegid. Тепер безпосередньо про те, як видалити «Шопінг Гід». Перед видаленням програми для повної впевненості потрібно завершити однойменний процес в "Диспетчері завдань" і тільки після цього виконати видалення основного додатка.

Пошук залишків і дії з браузерами

Після цього в обов'язковому порядку необхідно перевірити папки і знаходяться в ній директорії AppData і Local. Там може знаходитися каталог Storegid. Само собою зрозуміло, від нього теж слід позбутися, не кажучи вже про ключі реєстру, де пошук задається за тим же критерієм. Багато фахівців для вірності рекомендують почистити всі папки TEMP, в яких містяться тимчасові файли, а також видалити історію відвідувань в браузерах.
Додатково в питанні того, як видалити «Шопінг Гід», слід перевірити закінчення шляхів в типі об'єкта при виклику властивостей ярликів оглядачів. Можливо, там буде присутня додаткова приписка у вигляді посилання на сайт вірусу.
Як видалити «Шопінг Гід»: найпростіші способи
Її потрібно видалити і зберегти зміни, після чого перейти до налаштувань розширень і видалити всі панелі, пов'язані з описуваними аплетом (в більшості випадків це Shopping Helper Smartbar). Також для спрощення виконуваних дій можна просто зробити скидання налаштувань до стандартного стану. При цьому відпадає всяка необхідність зміни пошукової системи і початкової сторінки, встановлених за замовчуванням, в ручному режимі.

Як видалити «Шопінг Гід» з комп'ютера (Windows 7) за допомогою iObit Uninstaller?

Однак є і більш потужне автоматизоване засіб, який дозволяє позбавитися від цієї напасті зовсім елементарно. Програма iObit Uninstaller розрахована на те, щоб видаляти програми будь-якого типу (включаючи і вбудовані аплети системи), навіть заблоковані і без вимоги прав адміністратора на підтвердження виконання яких-небудь дій. Тут все просто. Запускаєте програму, знаходите потрібний аплет в списку додатків, видаляєте його і використовуєте потужне сканування. Щоб бути повністю впевненим у тому, що видалення вироблено, заходьте в розділ панелей оглядачів. Якщо там є щось, що нагадує вірус, видаляєте.
Як видалити «Шопінг Гід»: найпростіші способи
Після поглибленого аналізу всі результати підлягають знищенню. При цьому бажано (хоча і не обов'язково) позначити прапорцем рядок фізичного знищення файлів у вигляді пункту, розташованого внизу головного вікна програми.

На закінчення

На цьому в питанні того, як видалити «Шопінг Гід», в принципі можна поставити крапку. Як уже можна було помітити, процедура особливої не є складною. Якщо хочете заощадити час і сили, використовуйте дєїнсталлятор, після чого для вірності перевірте систему який-небудь портативної утилітою на кшталт AdwCleaner або чимось подібним.