"Тімейти - це": походження слова, негативний підтекст

10 0 Новини високих технологій

В епоху кіберспорту і популяризації комп'ютерних ігор зустріти слово "тиммейт", а також його первісну форму англійською, а саме teammate, можна буквально всюди. Для звичайного обивателя такий термін звучить незнайоме, в особливості, якщо мова йде про оціночному судженні щодо якості тих самих тиммейтов. Звідки походить цей термін і чому придбав популярність в середовищі кіберспортсменів?

Походження слова

"Тімейти - це": походження слова, негативний підтекст
Принцип формування терміна в даному випадку вкрай простий. Слово походить від союзу двох англійських лексем, а саме team і mate. Перше означає команду, а от друге є своєрідним жаргоном і означає приятеля або близького знайомого. Об'єднання цих термінів дає значення "приятель по команді", а якщо уточнити, то "член команди". Фактично, тиммейты – це гравці однієї команди, які беруть участь разом в колективній грі, наприклад, CS, Dota, LoL і інші. Невідомо, чому саме такий термін став використовуватися для позначення колективу в кіберспортивної дисципліни, однак, популяризація слова досить швидко вивела його на позицію найбільш часто вживаних серед членів певного прошарку соціуму, а саме підлітків, які віддають перевагу гри як дозвілля.


Що значить тиммейт в кіберспорті?

Якщо з лексичної точки зору тиммейт є своєрідним товаришем по команді гравця, то на практиці колектив може бути об'єднаний лише безпосередньо для гри. Наприклад, в "Доті" тиммейты в переважній більшості підбираються випадковим чином. Звичайно, у гравця є можливість самостійно зібрати команду і спробувати переграти зіграний колектив, однак на практиці більшість користувачів не можуть приділяти захопленню багато часу і гравцеві доводиться задовольнятися тими тиммейтами, що йому нав'язала система. Саме тому оціночне судження термінології найчастіше негативне - «тиммейты – це раки/нуби» і т. п. Банальний мовний бар'єр і різниця у тактиці роблять колектив несыгранным, після чого всередині команди і виникають тертя.


Тиммейтов не люблять?

"Тімейти - це": походження слова, негативний підтекст
Якщо оцінювати термін на основі головного джерела просування ігор серед користувачів, а саме стримов на таких майданчиках як "Твич", то може скластися враження, що тиммейт – це буквально образу. Як вже згадувалося вище, при грі командою вагомий внесок у досягнення перемоги надає саме її зіграність. При відсутності комунікацій, колективу важко просуватися, згідно з раніше створеного плану. Тому гравець досить часто вживає по відношенню до своїх тиммейтам образливі епітети, в тому числі: "мої тиммейты – це нуби", "тіма не дуже", "тимплей огидний" та інші схожі варіації. Нуби або "раки" в даному випадку означає рівень досвіду гравців, який, згідно думки автора висловлювання, вкрай низький. Між тим, причиною поразки команди може бути аж ніяк не відсутність досвіду, а зіграність супротивників.

Популяризація термінології

Тімейти – це не просто команда, а фактично вже окремий термін, що описує жахливу гру товариша по команді, який умисно "руинит катку". Незважаючи на те, що причин втрати ініціативи в матчі може бути безліч, крім гри користувачів, термін "тиммейты" все ж закріпив за собою негативне значення. Його практично завжди вживають із негативним підтекстом. Сьогодні тиммейт – це, в першу чергу, дурний, недосвідчений гравець, за щасливим збігом обставин прийнятий в команду професіоналів.
"Тімейти - це": походження слова, негативний підтекст
Примітно, що термін залишається вкрай популярним виключно в ігровій та околоигровой сферах. Так, приміром, "тіма" часто проскакує у промові у тієї людини, яка воліє просиджувати час за іграми. У звичайному спорті все ще користується популярністю таке слово, як "команда" без будь-яких англіцизмів. У кінцевому рахунку "тіма" представляє форму своєрідного співробітництва, необхідну для досягнення мети в партії і вживання вкрай негативних епітетів по відношенню до неї може бути обґрунтовано виключно в тих випадках, коли факт програшу дійсно мав місце в результаті навмисної віддачі ініціативи. У всіх інших випадках варто пам'ятати, що ігри – це всього лише спосіб розваги.