Anyprotect: що це за програма і як від неї позбутися?

7 0 Новини високих технологій

Багато користувачів комп'ютерних систем, що працюють під управлінням ОС Windows, досить часто стикаються з тим, що на їх терміналах з'являється якась начебто захисна утиліта під назвою Anyprotect. Що це за програма? Деякі помилково вважають її антивірусним або захисним. Насправді це звичайний вірус, що відноситься до викрадачам браузерів, що класифікуються як Hijackers. Але що ж такого в цьому вірус, що його при виявленні потрібно негайно видалити?

Anyprotect: що це за програма?

Почнемо з того, що це не тільки викрадач, який діє за образом і подобою своїх побратимів, змінюючи пошукові системи, стартові сторінки або встановлюючи власні надбудови в браузерах, виробляючи постійне перенаправлення на сайти сумнівного або рекламного змісту, також - на вірусні ресурси.


Anyprotect: що це за програма і як від неї позбутися?
Головною відмінною особливістю вірусу Anyprotect можна назвати те, що це (на додачу до всього ще і лже-анттивирус, який здатний видавати сумнівні попередження про загрози зараження комп'ютера з вимогою негайної очищення. Але припустимо, користувач погоджується. Що з цього? Та нічого!
Anyprotect: що це за програма і як від неї позбутися?
Вірус запропонує виконати реєстрацію або, або заплатити грошей за отримання повноцінного інструменту (не факт, що він спрацює). Це дещо нагадує використання так широко розрекламованої утиліти SpyHunter, яку ні при яких умовах на свій комп'ютер встановлювати не можна. Друга відмінність – захист від видалення. Незважаючи на те, що програма в списку встановлених додатків Windows в «Панелі управління» відображається видалити її з використанням стандартного інструментарію системи неможливо. Але тоді як видалити Anyprotect? Для цього доведеться виконати кілька попередніх дій.


Як видалити Anyprotect інструментами Windows-систем?

Перша і головна умова для розблокування програми полягає навіть не у використанні утиліт начебто Unlocker або отримання розширеного набору адміністраторських прав. Все одно це не дасть рівним рахунком нічого. Першим ділом необхідно використовувати редактор реєстру (regedit) із завданням пошуку ключів за назвою вірусу. Всі знайдені записи підлягати видалення. Тільки після цього можна приступати до стандартної деінсталяції вірусу Anyprotect. Що це за програма? Вона, як і будь-яке інше додаток, відображається у списку встановлених аплетів, абсолютно не маскуючись. Вибираєте потрібну програму і видаляєте її допомогою натискання відповідної кнопки зверху або через рядок меню ПКМ.
Anyprotect: що це за програма і як від неї позбутися?
Використовуючи ПКМ, слід перевірити приписки у рядку типу об'єкта в меню властивостей ярлика браузера (він повинен закінчуватися назвою браузера з розширенням EXE, для Opera – Launcher.exe). На всяк випадок перевірте пошукові системи і стартові сторінки, при потребі – змініть їх. Якщо нічого не допоможе, виконайте повне скидання налаштувань браузерів (причому всіх, які є в системі) до початкових параметрів, після чого повністю перезавантажте систему. Після рестарту для повної впевненості, якщо є така можливість, проскануйте комп'ютер портативними утилітами зразок AdwCleaner (не стаціонарними, а саме портативними, не вимагають установки на жорсткий диск).

Пошук і видалення залишкових компонентів

По завершенні процедури настійно рекомендується виконати пошук і видалення залишкових компонентів, які могли зберегтися у файловій системі. Для цього можна використати той же «Провідник» із завданням пошуку за вищевказаним критерієм. Якщо щось не видаляється, Unlocker в даному випадку (після видалення ключі реєстру) спрацює.

Спеціалізовані деинсталлятори

Але навіщо використовувати лише інструменти системи і займатися нейтралізацією вірусу вручну? Ці процеси можна повністю автоматизувати за рахунок застосування спеціальних програм, на кшталт iObit Uninstaller, які дозволяють видаляти навіть те, що стандартними засобами не видаляється.
Anyprotect: що це за програма і як від неї позбутися?
Як позбутися від Anyprotect з допомогою такої утиліти? Досить просто! Увагу потрібно звернути на початкову настройку програми, в якій бажано включити автоматичне задіяння режиму поглибленого сканування після виконання стандартної процедури видалення будь-якого програмного забезпечення. В принципі, активувати її можна і потім (нічого страшного в цьому немає). У програмі відразу відображається список усіх додатків. Знаходимо шуканий вірус, натискаємо на кнопку видалення правіше, позначену іконкою кошика, включаємо поглиблене сканування, виділяємо результати і видаляємо їх з обов'язковим встановленням прапорця у пункті «Знищення файлів». Можете навіть не сумніватися, що всі ключі реєстру, файли і папки будуть видалені з жорсткого диска або з логічного розділу автоматично і в повному обсязі. Переваги очевидні, адже користувачеві не потрібно буде шукати залишки в ручному режимі, а то ж при незнання азів роботи з реєстром можна догратися до того, що вся комп'ютерна система виявиться повністю непрацездатною. Якщо хто не знає, в редакторі зміни зберігаються автоматично, а функція відміни зроблених змін відсутня як така.

Замість післямови

Власне, ось і все, що стосується лже-антивірусу Anyprotect. Що це за програма, хочеться сподіватися, теж зрозуміло. Видалити її кілька важкувато, якщо порівнювати цю загрозу з безліччю подібних. Але як вже зрозуміло, зробити це можна. Головна умова – початкове втручання в системний реєстр. Без цього нічого не вийде.