Як видалити HpUI.exe і супутні вірусні процеси?

11 0 Новини високих технологій

Про віруси класу Hijackers написано чимало. Майже всі загрози такого типу по впливу на систему схожі між собою. Однак серед них трапляються і винятки. Щодо додавання реклами при роботі з інтернет-браузерами одним з таких можна назвати додаток HpUI.exe. Що це таке і як видалити програму з комп'ютера, читайте у наведеному нижче матеріалі. Пропоновані методи досить прості і можуть використовуватися не тільки для цієї загрози, але і для всіх вірусів, що входять в дану групу.


HpUI.exe: що це?

Почнемо з того, що цей невеликий в плані розміру аплет проникає в систему у вигляді додатково встановлюваного програмного забезпечення при інсталяції інших додатків, найчастіше завантажених з сумнівних джерел, містять шкідливі виконувані коди прямо на сайтах. А цей вірус просто вбудовується в інсталятори, тому при установці можна зустріти додаткові рядки, зазначені галочками для обов'язкової інсталяції. На це, на жаль, багато хто не звертають уваги, хоча і не факт, що при деактивації такого поля або рядки шкідливий додаток не встановиться на ваш комп'ютер. Поки питання того, як видалити програму HpUI.exe, залишимо в стороні, а подивимося на те, як саме вірус впливає на операційну систему і браузери. Основне його призначення полягає в тому, щоб додавати власні рекламні блоки при запуску веб-браузера або при спробі доступу навіть до довіреною ресурсів. Після установки програма додає в автозавантаження системи власний процес HpUI.exe, який постійно «висить» в стандартному «Диспетчері завдань», працюючи у фоновому режимі. Наслідки його роботи іноді можуть бути самими фатальними, аж до проникнення в систему ще більш небезпечних загроз, здатних порушувати працездатність і цілісність ОС, а також красти конфіденційну інформацію користувача, включаючи реєстраційні дані для різних інтернет-ресурсів або номери банківських карт з паролями доступу до фінансових операцій.


Як видалити HpUI.exe і супутні вірусні процеси?
Таким чином, питання того, як видалити HpUI.exe, спочатку повинен зводитися до завершення всіх його процесів саме в «Диспетчері завдань». Як мінімум, їх там буде два: HpUI.exe і nskF8A3.exe. Визначити їх можна за присутнього опису (Search Protect). Якщо вірус, так би мовити, засидівся на комп'ютері, процесів з таким описом може бути більше. Само собою зрозуміло, що всіх їх потрібно «вбити».

Як видалити HpUI.exe стандартними засобами Windows-систем?

Деякі користувачі помилково припускають, що дана програма може ставитися до програмного забезпечення, призначеного для керування пристроями Hewlett Packard (абревіатура дуже схожа). Однак це не так. Якщо під рукою немає спеціалізованих засобів зразок AdwCleaner, слід позбутися загрози в ручному режимі. Додаток явно не маскується, а знайти його можна в стандартному розділі програм і компонентів «Панелі управління». Далі просто виділіть додатки HpUI і SupTab і видаліть їх за допомогою натискання кнопки видалення/зміни програм. Бажано поставити ще і сортування по видавцеві (Search Protect) і позбавитися від всього знайденого вмісту.

Пошук і видалення залишків основної програми

Але радіти поки ще рано. Справа в тому, що стандартні Windows-видалення здатні видаляти лише основні компоненти програм, залишаючи після них величезна кількість так званого комп'ютерного сміття, від якого потрібно позбутися.
Як видалити HpUI.exe і супутні вірусні процеси?
Спочатку це робиться в реєстрі (regedit), де задається пошук за назвою двох вищевказаних аплетів, а потім і в «Провіднику» (Win + E).
Як видалити HpUI.exe і супутні вірусні процеси?
В файловому менеджері це зазвичай папки SearchProtect і SupTab. Якщо їх видалення виявляється неможливим навіть після коригування записів реєстру, попередньо використовуйте програму Unlocker (у деяких збірках Windows 7 вона присутня в системі в представленому вигляді). І лише після проведення усіх цих операцій питання того, як видалити HpUI.exe можна вважати вирішеним, а систему можна безболісно перезавантажити в штатному режимі і на всякий випадок після рестарту перевірити комп'ютер який-небудь анти-рекламної утилітою портативного типу.

Видалення за допомогою дєїнсталлятор

Однак пересічний користувач, який не має досвіду у видаленні загроз такого типу, може поступити ще простіше, використовуючи для деінсталяції програми на кшталт iObit Uninstaller.
Як видалити HpUI.exe і супутні вірусні процеси?
Встановіть програму, запустіть його, активуйте рядок пакетного видалення, виконайте стандартну деінсталяцію зазначених аплетів, увімкніть потужне сканування і позбудьтеся автоматично знайдених залишків (бажано з знищенням файлів), після чого проведіть повне перезавантаження системи.

На закінчення

Залишається додати, що питання того, як видалити HpUI.exe у вирішенні не так вже і складний. Тут не розглядалися налаштування браузерів, оскільки зазвичай вірус на них особливо не впливає. Але для вірності перевірте наявність додаткових панелей і розширень, при потребі видаліть їх, змінити пошукові системи і стартові сторінки або зробіть повний скидання налаштувань оглядачів (всіх!) до заводських параметрів.