Content Defender: що це за програма, потрібна вона, як від неї позбутися?

8 0 Новини високих технологій

Виходячи з назви, багато користувачів комп'ютерів і ноутбуків, що працюють з Windows-системами, досить часто не віддають собі звіт в тому, що деякі самостійно встановлюються утиліти є дуже небезпечними і шкідливими. Однією з таких можна назвати Content Defender. Що це за програма, яка її вплив на систему, як від неї позбавитися раз і назавжди, буде показано нижче. А поки розглянемо, що ж насправді являє собою цей додаток.

Content Defender: що це за програма? Чи потрібна вона?

Найголовніша біда всіх користувачів, що вони звертають увагу виключно на назву аплету, адже воно перекладається як «Захисник контенту (змісту)», правда, незрозуміло, якого саме.


Content Defender: що це за програма, потрібна вона, як від неї позбутися?
Коли додаток проявляє себе повною мірою, стає зрозуміло, що це не тільки звичайний викрадач оглядачів з додаванням в його функціонал величезної кількості реклами, але і лже-антивірус, який видає помилкові тривоги, що називається, з приводу і без приводу. А це веде не тільки до уповільнення роботи абсолютно всіх встановлених в операційній системі браузерів, але також з часом викликає появу комп'ютерного сміття. Не кажучи вже про неможливість нормальної роботи в інтернеті внаслідок постійної переадресації на рекламні сайти або ресурси сумнівного змісту, що може спровокувати проникнення на комп'ютер набагато більш небезпечних загроз.

Content Defender: що це за програма в плані впливу на комп'ютерну систему?

Ця загроза в основному діє, як і всі її родичі, змінюючи стартові сторінки оглядачів, пошукові системи або вносячи зміни у налаштування браузерів у вигляді додаткових розширень або панелей, які активуються за замовчуванням.


З часом може виявитися і підвищене навантаження на системні ресурси в плані використання CPU (центрального процесора) або RAM (оперативної пам'яті). Гірше, коли шкідливе програмне забезпечення, здатне проникнути в систему через дії цього вірусу, починає красти інформацію. Гаразд, якби це стосувалося тільки логінів і паролів для доступу, скажімо, до соціальних мереж. Але ж за умови зберігання (нехай навіть зашифрованих спеціальними ключами) даних банківських карт, все одно бути впевненим у їх збереження не можна.

Стандартний метод видалення

Незважаючи на весь цей негатив, питання того, як видалити програму Content Defender, вирішується досить просто (і з застосуванням стандартних інструментів Windows, і з допомогою сторонніх програм). Чому просто? Тому, що сама шкідлива програма в системі не маскується і встановлюється нібито у вигляді надійного програмного забезпечення, навіть має цифровий підпис (саме з цієї причини багато антивіруси на неї не реагують).
Content Defender: що це за програма, потрібна вона, як від неї позбутися?
Такий короткий опис вірусу Content Defender. Що це за програма, тепер набагато зрозуміліше. Перейдемо до практичних кроків по її видаленню. Для початку слід використовувати розділ програм і компонентів, який знаходиться в «Панелі управління» будь-який з останніх версій Windows-систем, де потрібно деінсталювати два додатки: Content Defender і HP Defender (не лякайтеся - другий компонент до програмним продуктам Hewlett Packard не має абсолютно ніякого відношення).
Content Defender: що це за програма, потрібна вона, як від неї позбутися?
Після виконання стандартної процедури, слід перевірити системний реєстр на наявність залишкових ключів, задавши їх пошук за назвами віддалених аплетів, а потім виконати аналогічні операції в будь-якому файловому менеджері (наприклад, у тому ж «Провіднику»).
Content Defender: що це за програма, потрібна вона, як від неї позбутися?
І ще кілька слів про програму Content Defender. Що це за програма в плані впливу на браузери? Це викрадач, який здатний змінювати навіть властивості запускаються файлів оглядачів. Для повної впевненості слід перевірити властивості ярликів, щоб в типі об'єкта після розширення EXE з назвою браузера не було зайвих приписок. Також можна запустити стандартний скидання налаштувань до звичайного стану, як якщо б браузер був тільки що встановлений (деактивація встановлених розширень, стартових сторінок і пошукових систем буде виконана автоматично).

Використання вузьконаправлених утиліт

Якщо пересічному користувачеві не подобається така методика, можна спростити собі дії, використовуючи для видалення вищевказаних аплетів спеціальні деинсталлятори (Revo Uninstaller, iObit Uninstaller тощо). У них, також як в Windows-розділах, потрібно відзначити програми, що підлягають видаленню, пройти стандартну процедуру, а потім активувати сканування системи на предмет наявності неудаленных залишків, після чого позбутися всього того, що буде знайдено, включаючи файли, каталоги і записи реєстру. По завершенні всіх процесів слід виконати повний рестарт комп'ютера, а заодно перевірити систему портативними анти-рекламними утилітами начебто AdwCleaner або чимось ще.

Додаткові поради

Отже, що за програма Content Defender, розібралися. З методикою видалення начебто теж питань бути не повинно. Залишається додати, що будь-який користувач під час завантаження або установки програмного забезпечення, взятого з неблагонадійних джерел (нехай навіть у вигляді архівів), спочатку повинен перевіряти вміст на предмет потенційного наявності вірусів і шкідливих кодів (хоча б через меню ПКМ з вибором команди, вбудованої в меню засобами захисту після інсталяції антивірусних пакетів).