Чим комутатор відрізняється від маршрутизатора? Мережеве обладнання

336 0 Новини високих технологій

Підключення інтернету в квартиру або приватний будинок завжди викликає багато питань. Для початку ми вибираємо інтернет-провайдера, якщо є з чого вибирати. Після ми придивляємося до тарифів, а вже потім намагаємося дізнатися, чим комутатор відрізняється від маршрутизатора.

Обладнання

Обидва пристрої відносяться до мережного обладнання. Вони розраховані на функціонування комп'ютерних мереж. До них відносяться не тільки комутатор та маршрутизатор, але і концентратор, патч-панель і ін. Будь-яке мережеве пристрій можна приписати до однієї з груп: активне або пасивне. Потрібно зрозуміти, в чому ж різниця між ними.
Чим комутатор відрізняється від маршрутизатора? Мережеве обладнанняАктивне

Ці пристрої побудовані на електронних схемах, які отримують електричне живлення. Таке обладнання розраховане на посилення і перетворення сигналу. Основна характеристика – використання особливих алгоритмів для обробки. Що це означає? Інтернет-мережа працює з пакетною відправкою файлів. Кожен такий набір має свої технічні параметри: сюди входять матеріали про його джерела, цілі, цілісності та ін. Ці показники дають можливість переносити пакети за потрібною адресою. Активний пристрій не просто знаходить сигнал, а і обробляє ці технічні параметри. Воно направляє їх за потоками в згідно з вбудованими алгоритмами. Таке вміння і дає можливість апарату називатися таким.

Пасивне

Ця група не отримує потрібного живлення від електричної мережі. Працює з розподілом і зниженням рівнів сигналів. До таких пристроїв сміливо можна віднести кабелі, вилку і розетку, балун, патч-панель. Деякі сюди приписують телекомунікаційні шафи, кабельні лотки тощо


Різновид

Оскільки мережа активна переважно завдяки першій групі пристроїв, ми про неї і поговоримо. Сюди можна віднести десять апаратів різних типів. Наприклад, мережевий адаптер, який знаходиться в самому комп'ютері. Мережеве обладнання такого типу зараз зустрічається у всіх ПК і допомагає під'єднатися до ЛВС.
Чим комутатор відрізняється від маршрутизатора? Мережеве обладнання
Сюди ж варто віднести репітер. Пристрій має два порти і працює з дубликацией сигналів. Таким чином допомагає збільшити розміри мережевого сегменту. Концентратор – це також активне обладнання, яке іноді називають хабом. Воно функціонує з 4-32 каналами і служить для взаємодії всіх учасників мережі. Ну і нарешті-то ми підібралися до питання про те, чим комутатор відрізняється від маршрутизатора. Хоча крім них, є ще ретранслятор, медіаконвертер, міст і мережевий трансивер.

Маршрутизатор

Отже, почнемо з цього пристрою. У народі його просто називають роутером. Служить він для пересилання пакетів між різними сегментами мережі. При цьому керується правилами і таблицями маршрутизації. Пристрій пов'язує мережі з різною архітектурою. Щоб коректно здійснювати процес, воно вивчає типологію, визначає правила, які поставив адміністратор. Щоб розібратися з питанням про те, чим комутатор відрізняється від маршрутизатора, важливо розуміти принципи роботи одного й другого пристрою. Так от, маршрутизатор для початку вивчає інформацію про одержувача: дивиться його адреса та назва набору. Далі переходить в таблицю маршрутизації і ідентифікує шлях для передачі файлів. Якщо в таблиці немає потрібної інформації, пакети даних скидаються.
Іноді, щоб вибрати потрібний шлях, можуть використовувати й інші методи. Наприклад, вивчається адресу відправника, протоколи верхніх рівнів і всі дані, які приховані за назвою набору. Маршрутизатори взаємодіють з трансляцією адрес, фільтрують транзитні потоки за прописаними правилами, шифрують або розшифровують передаються файли.

Комутатор

Мережевий комутатор або світч – це апарат, який взаємодіє з підключенням декількох вузлів мережі ПК. Весь процес не виходить за межі кількох або однієї частини мережі.
Чим комутатор відрізняється від маршрутизатора? Мережеве обладнання
Це обладнання також відноситься до групи активних. Воно функціонує на канальному рівні OSI. Оскільки спочатку світч був налаштований на роботу з мостовими параметрами, його можуть розглядати як багатопортовий міст. Щоб об'єднати декілька ліній на мережевому рівні, використовують як раз маршрутизатор. Комутатор не владний над поширенням трафіку від одного гаджета до решти. Він передає інформацію тільки потрібній людині. Процес має хорошу продуктивність і забезпечує безпеку інтернет-мережі. Робота комутатора полягає в тому, щоб зберігати таблицю комутації і, використовуючи її, визначати відповідності між MAC-адресами. Коли відбувається підключення обладнання, таблиця пустує і заповнюється по мірі самонавчання апарату. Файли, які потрапляють на один з портів, тут же розсилаються по інших каналах. Апарат починає досліджувати кадри та після визначення адрес відправника тимчасово вносить інформацію в архів. Коли порт отримує кадр, адреса якого вже записаний, то він буде переданий по тому шляху, який вказаний в конфігурації.

Різниця

Чим комутатор відрізняється від маршрутизатора? На перший погляд, однозначно варто сказати, що в принципах роботи криються головні відмінності цих пристроїв. Є досить цікава аналогія, яка легко пояснює різницю.
Чим комутатор відрізняється від маршрутизатора? Мережеве обладнання
Припустимо, у нас є поштовий сервер корпорації. Співробітник відправив файл, який повинен потрапити до одержувача через внутрішню або локальну систему доставки. У цьому випадку світч є поштовим сервером, а маршрутизатор – локальним.
Що ми маємо? Комутатор не аналізує зміст пошти та її тип. Він зберігає список всіх працівників фірми, адреси їх офісів. Тому його головне завдання – передати пошту конкретного адресата. У цій всій історії маршрутизатор працює листоношею по доставці інформації людям, які працюють поза компанії. Він перевіряє вміст і може самостійно змінювати правила доставки, якщо знайдена якась додаткова інформація у листі. Недолік маршрутизатора порівняно з комутатором криється в непростому і витратному адмініструванні. Фахівці, які працюють з цим обладнанням, повинні володіти величезною кількістю параметрів. При цьому конфігурація весь час повинна бути узгоджена з іншою конфігурацією мережі.

Висновки

Більшість компаній намагаються модернізувати свою мережу, тому замінюють застаріле обладнання на світч між маршрутизаторами і мережами. Нові пристрої допомагають поліпшити продуктивність, а їх застарілі «колеги» продовжують працювати над безпекою.
Чим комутатор відрізняється від маршрутизатора? Мережеве обладнання
Налаштування маршрутизатора і комутатора – справа непроста. Звичайному користувачеві сюди взагалі краще не лізти. При настроювання домашньої мережі приїжджають фахівці, які встановлюють це обладнання і паралельно його налаштовують. Цей процес непростий. Він індивідуальний для кожного провайдера і конкретної мережі. Якщо трапляються якісь збої, то потрібно звертатися до інтернет-провайдера, оскільки якщо сталися проблеми з налаштуванням, то без нього вам не впоратися.