Програма Comodo Dragon: відгуки, особливості і характеристики

6 0 Новини високих технологій

У століття Інтернету і соціальних мереж тільки ледачий не знає, що таке браузер. Це прикладне програмне забезпечення для перегляду веб-сторінок. Кожен продукт володіє своїми унікальними особливостями, але далеко не всі браузери хороші. А ідеальних серед них і зовсім немає: у когось проблеми з безпекою, хто недостатньо добре працює з контентом, а деякі і зовсім залишилися в стадії розробки. Однак є одна цікава програма - Comodo Dragon Internet Browser, яка залишає змішані враження. З одного боку, ось те, чого так не вистачало. Але з іншого - не полишає відчуття якоїсь незавершеності. Давайте детальніше розглянемо цей програмний продукт.


Програма Comodo Dragon: відгуки, особливості і характеристики

Що це за програма?

Comodo Dragon, відгуки про який будуть розглянуті трохи пізніше, являє собою баузер на основі відомого Google Chrome. Варто відзначити, що компанія "Комодо" добре відома в світі кіберзахисту. Її антивіруси використовують багато. І ось у фірмі вирішили створити повністю захищений браузер. Але створювати конкурентоспроможний продукт "з нуля" виявилося справою дуже важким. Тому хлопці з "Комодо" просто взяли програмний код Chrome (добре, що він відкритий) і трохи змінили інтерфейс. Вийшов абсолютно новий браузер. Однак основною "фішкою" цієї програми є зовсім не інтерфейс або програмний код. Вона цікавить тим, що позиціонується як продукт, який здатний повністю захистити дані користувача. І це не жарт. Браузер використовує просунутий DNS сервер. Comodo Dragon, відгуки про який неоднозначні, зміг завоювати популярність у деяких користувачів. Але до масовості того ж "Хрому" або "Файрфокса" йому ще далеко. І справа навіть не в тому, що мало хто про нього знає. Просто він не являє собою нічого цікавого. Той же Chrome, тільки в профіль.


Програма Comodo Dragon: відгуки, особливості і характеристики

Швидкість роботи

Оскільки браузер використовує типово "хромовский" движок, то немає нічого дивного в тому, що працює він досить швидко. Швидкість завантаження сторінки майже однакова: що у продукту від Google, що у Comodo Dragon. Відгуки користувачів це підтверджують. Однак оперативної пам'яті "Дракон" вимагає набагато менше. Це позитивно впливає на швидкість "холодного старту". Розробники говорили правду, коли стверджували, що їх підробка куди швидше "Хрому" в плані запуску. Але поряд з цим важливою перевагою є і недоліки. Так, робота "Дракона" досить нестабільна. Він може "вилетіти" в самий відповідальний момент. Щось намудрували хлопці з "Комодо" з вихідним кодом.
Програма Comodo Dragon: відгуки, особливості і характеристики

Інтерфейс

Зовнішній вигляд браузера майже повністю повторює інтерфейс "Хрому". Ті, хто звик користуватися розробкою від компанії "Гугл", не відчують жодного дискомфорту, пересівши на цей браузер. Але і без ідентичності інтерфейс простий і інтуїтивно зрозумілий. На відміну від пропрієтарного Chrome, цей браузер позбавлений інтеграції з сервісами Google, пошукача від тієї ж компанії і фірмових логотипів. Замість звичного кола з квітами "Гугла" користувача чекає лого "Комодо". І це не так вже погано. Розташування керуючих елементів теж стандартне. Але іконка налаштувань переїхала на нове місце. Однак знайти її не складає ніяких труднощів. Такі особливості дизайну та зовнішнього вигляду Comodo Dragon. Коментарі і відгуки тих, хто використовує саме цей інтернет-браузер, ясно дають зрозуміти, що дизайн вийшов на рідкість вдалим.
Програма Comodo Dragon: відгуки, особливості і характеристики

Підтримка розширень

Оскільки "Дракон" є повною копією "Хрому", то немає нічого дивного в тому, що він може використовувати точно ті ж ігри, що і браузер від Google. Однак з деякими з них можуть виникнути проблеми. Справа в тому, що движок Chrome, що використовується в "Драконі", не оновлюється з серверів "Гугл". А з оновленнями у "Комодо" не все гладко. Іноді вони досить сильно гальмують. Тому розширення, які вимагають оновленого движка, можуть не встановитися. І ще один нюанс: розширення доведеться встановлювати вручну, а не за допомогою звичного магазину Google, так як підтримки цих сервісів немає. Але це не самий жахливий недолік Comodo Dragon. Відгуки користувачів повідають більш страшні історії.

Відгуки користувачів

Тут думки юзерів розділилися. Є армія шанувальників цього продукту від компанії "Комодо", але є не менш численна група тих, хто вважає, що даний браузер яйця виїденого не коштує. Як же зрозуміти, хто правий? Тут доведеться вивчити коментарі і зрозуміти, що можна віднести до конструктивної критики, а що є "дитячим лепетом". Почнемо з позитивних відгуків. Отже, певне число користувачів стверджує, що "Дракон" працює набагато швидше і адекватніше того ж "Хрому". Не кажучи вже про "Файрфоксе". Але це твердження досить сумнівне. В синтетичних тестах "Дракон" показав результати продуктивності нижче, ніж продукт від компанії Google. Також відгуки про програму Comodo Dragon вихваляють захищеність цього браузера. А ось про це ми поговоримо в розділі негативних відгуків. Але і без того зрозуміло, що не все тут гаразд. Також багато користувачі хвалять можливість установки розширень від Chrome. Але і тут не все гладко: потрібно встановлювати вручну, так і не вийде, якщо двигун не буде оновлено.
Програма Comodo Dragon: відгуки, особливості і характеристики
Тепер негативні відгуки. Тут всі хором скаржаться на постійні вильоти браузера. І це не наклеп. За час тесту він вилітав три рази. Огидна стабільність. Тепер про горезвісну захищеності. Просунуті тести показали, що захищений цей браузер нітрохи не краще, ніж інші продукти. Так що користувачам доведеться шукати інший оглядач. Наприклад, Tor. Ще браузер дуже погано працює з Flash-контентом. Також трохи бентежить те, що існує тільки версія під Windows. Користувачів "Мака" і "Лінукса" розробники не ощасливили портированием під їх операційні системи.

Висновок

Отже, ми розглянули браузер Comodo Dragon. Відгуки про нього дають чітко зрозуміти, що "пацієнт швидше мертвий, ніж живий". Оптимізація ніяка, несвоєчасні оновлення, ручна установка розширень, нудний інтерфейс і "хромоподобность". Все це робить даний продукт не надто привабливим. Добре, що він безкоштовний. Встановлювати цей браузер багато користувачів не радять, хоча розробники його називають "багатогранною". Вони мають на увазі під цим підвищену захищеність, неперевершену швидкість, зручний інтерфейс. Найкращим, на думку користувачів, вважається Yandex. Він максимально безпечний, зручний і простий.