Atieclxx.exe: що за процес, і чи можна від нього позбутися?

9 0 Новини високих технологій

Дуже часто в «Диспетчері завдань» користувачі Windows-систем спостерігають безліч невідомих їм процесів. Незважаючи на те, що сьогодні вірусна активність підвищена, як ніколи, не всі служби можна віднести до таких. Зокрема, це стосується виконуваного файлу Atieclxx.exe. Що за процес відображається в даному випадку, і далі буде розглянуто. Заодно з'ясуємо, чому він може викликати надмірні навантаження на комп'ютерні ресурси, і як від нього позбавитися.

Що за процес Atieclxx.exe?

Почнемо з того, що користувачі, які вважають наявність цього виконуваного компонента в «Диспетчері завдань» наслідками проникнення в систему і впливу на неї вірусів і шкідливих виконуваних кодів, глибоко помиляються. Ця служба має іншу природу.


Atieclxx.exe: що за процес, і чи можна від нього позбутися?
Що за процес Atieclxx.exe? Це є компонент керуючого модуля AMD External Events Client Module, призначеного для графічних адаптерів Radeon. Власне, сама служба ніякої загрози не несе, хоча і здатна викликати появу деяких конфліктів в операційній системі. На жаль, буває навіть так, що, коли користувач редагує самий звичайний файл Microsoft Word, система зависає намертво. Деякі звинувачують у цьому саме описуваний процес, однак буквально днями в російських ЗМІ промайнула публікація щодо того, що це пов'язано виключно з недоробками останньої версії Windows, усувати яку фахівці Microsoft чомусь не хочуть. Але які ж причини такої поведінки програми, і що можна зробити, щоб позбутися таких негативних наслідків, що виникають у програмі збоїв?


Процесор вантажиться на 100 %: чому?

Причину, перш за все, слід шукати в застарілих або неправильно встановлені драйвери відеокарти. Сама програма засобом їх оновлення не є. Її, швидше, можна позначити, як інструмент інтерпретації зовнішніх подій, пов'язаних з конфігурацією VRAM.
Atieclxx.exe: що за процес, і чи можна від нього позбутися?
Що за процес Atieclxx.exe ми маємо в даному випадку? Як показує практика, він активується виключно у разі нестачі оперативної пам'яті відеокарти при занадто великій кількості одночасно оброблюваних процесів. Наприклад, користувач запустив гру, але потім згорнув її в трей, оскільки терміново знадобилося виконати редагування текстового документа. Ось вам і перша ознака того, що навіть Word в такій ситуації може зависнути. А адже якщо гра досить ресурсоємна, навіть її робота в згорнутому вигляді або у фоновому режимі може давати істотну навантаження на центральний і графічний процесори, а відповідно – і на оперативну пам'ять (стаціонарну та графічну).

Як відключити службу?

Але не все так погано. Питання того, як видалити Atieclxx.exe, може бути вирішене зовсім просто. Природно, це не зводиться до фізичного видалення програми з жорсткого диска (хоча можливо й таке), а більше порівнянно відключення управляє цим процесом служби. Після її деактивації сам процес користувача перестане турбувати.
Atieclxx.exe: що за процес, і чи можна від нього позбутися?
Для повного відключення спочатку необхідно завершити всі процеси, пов'язані з AMD, в «Диспетчері завдань». Після цього потрібно викликати розділ служб через консоль «Виконати» шляхом введення поєднання services.msc, знайти там відповідний компонент, увійти в редагування параметрів через ПКМ або подвійний клік, зупинити службу і встановити тип запуску повне відключення.

Управління автозавантаженням

Далі слід звернутися до меню автозавантаження, використовуючи для цього команду msconfig для версій Windows нижче десятої (в «десятці» вкладка знаходиться безпосередньо в «Диспетчері завдань»).
Atieclxx.exe: що за процес, і чи можна від нього позбутися?
Тут потрібно просто зняти прапорець з рядка з назвою клієнта і/або програми Catalyst, зберегти зміни і перезапустити систему. Якщо не виконати відключення автозапуску, можна отримати додаткові проблеми. З одного боку, служба начебто і відключена, з іншого – її програмний компонент, що стартує разом з системою, буде намагатися включити її, звертаючись до відповідних системних налаштувань, що призведе тільки до зациклювання процесу і зависання самої ОС внаслідок підвищеного навантаження.

Короткі підсумки і поради наостанок

Підводячи підсумки, слід зазначити, що сам процес не є небезпечним. Щоправда, для повноти управління графічною картою позбавлятися від цієї утиліти не варто. Якщо ж вона і після постійних перезавантажень дає значне навантаження на ресурси, перевстановити її можна. Правда, при використанні дєїнсталлятор слід звернути увагу і на той момент, що при активованому глибокому скануванні будуть знайдені та видалені абсолютно всі компоненти, так чи інакше, мають відношення до програмного забезпечення AMD, включаючи навіть драйвери. Так що, якщо хочете зробити, так би мовити, «чисту» перевстановлення, спочатку видаліть все, що відноситься до AMD, виконайте рестарт, а тільки потім проведіть повторну інсталяцію, використовуючи для цього оригінальні диски або файли, завантажені з ресурсу виробника. По-іншому ніяк. Ручне видалення тих же ключів реєстру рекомендується виконувати тільки просунутим користувачам, а рядовим юзерам без потреби туди краще не втручатися, оскільки наслідки для операційної системи можуть бути самими фатальними (аж до повного крашу).