Orbitum: що це за програма і чи варто встановлювати її на комп'ютер?

5 0 Новини високих технологій

Сьогодні інтернет-браузери випускають всі кому не лінь. Однією з нових є Orbitum. Що це за програма, далі буде розглянуто. Правда, заздалегідь хочеться засмутити всіх користувачів: нічого цікавого в плані використовуваного движка в ній немає (і той запозичений).

Orbitum - що це за програма?

Власне оглядач деякі користувачі розхвалюють, оскільки він спочатку має тісну інтеграцію з соціальною мережею «ВКонтакте». Може бути, саме тому юзери ставляться до нього так прихильно?


Orbitum: що це за програма і чи варто встановлювати її на комп'ютер?
Але давайте подивимося неупередженим поглядом на програмне забезпечення під назвою Orbitum. Що це за програма? Почнемо власне з движка. Творці цього навіть не приховують, що запозичили його у браузера Chromium, прабатьком якого, у свою чергу, став відомий Chrome від Google. Якщо копнути глибше, ті ж браузери Yandex чи Amigo, не рахуючи інших російських розробок, теж засновані саме на цьому движку. Іншими словами, маємо повний плагіат.

Потрібно додаток на комп'ютері?

Питання функціональності, звичайно ж, залишається у віданні користувачів. Крім інтеграції декількох найбільш популярних соцмереж, цей браузер (на диво) має вбудований торрент-клієнт, який позбавляє користувачів від використання додаткових програм для завантаження або онлайн-перегляду такого вмісту, і навіть власний медіаплеєр (що теж не новина).
Orbitum: що це за програма і чи варто встановлювати її на комп'ютер?
Первоиспытатели щосили розповідають про неймовірну швидкодії браузера. Але чи це так? Насправді будь-який браузер відразу після установки, що називається, літає, а потім в ньому накопичується така кількість сміття, яке навіть засобами програм-оптимізаторів іноді видалити просто неможливо. І це стосується не кеша, а встановлених в процесі роботи аплету розширень і доповнень, які можуть інсталюватися в фоновому режимі без участі користувача (він про це може навіть не знати).


Крім того, у браузера помічена ще одна негативна особливість. Він здатний вести себе як рекламний вірус, встановлюючи у власну оболонку рекламні аплети і здійснюючи редирект на всілякі сайти з нікому не потрібною рекламою, які часто можуть містити і вірусні виконувані коди. Зрозуміло, що ні про яку безпеку тут і мови бути не може. А взагалі, все Chromium-подібні оглядачі в більшості випадків є головною метою атак. Їх система захисту настільки слабка, що пробиває її будь-який, навіть самий примітивний вірус.

Програма Orbitum: як вимкнути поява нових вікон і видалити додаток?

Але давайте подивимося, що можна зробити для відключення спливаючих вікон (для початку). Як мінімум слід скористатися спеціалізованими надбудовами. Встановіть розширення AdBlock. Принаймні, це позбавить вас від постійного появи додаткових вікон і меню. Не подобається такий варіант, використовуйте активацію вбудованої технології Safe Browsing від Yandex, яка теж повинна попереджати користувача про спробі відвідування потенційно небезпечних сторінок. Але навіщо вона там потрібна? Будь антивірус категорії Smart Security на вході визначає такі ресурси зовсім елементарно. А тут може ще з'явитися конфлікт між самим браузером, антивірусом і засобами захисту Windows.
Orbitum: що це за програма і чи варто встановлювати її на комп'ютер?
Але повернемося до питання про те, як видалити Orbitum. Звичайно, зробити це можна досить просто через розділ програм і компонентів «Панелі управління». Питання тільки в тому, що після цього доведеться самостійно видаляти запису реєстру, файли і каталоги, які залишаться після спрацьовування стандартного дєїнсталлятора. До речі сказати, практично всі браузери цього типу після себе залишають величезна кількість неудаляемого сміття. Якщо у знайдених результати якісь компоненти видалити неможливо, використовуйте програму Unlocker (іноді навіть наявність адміністраторських прав не допомагає).

Програми-видалення

Але в плані пошуку оптимального рішення можна застосувати й досить радикальні заходи. Orbitum для Windows зовсім елементарно видаляється за допомогою програмних пакетів класу iObit Uninstaller.
Orbitum: що це за програма і чи варто встановлювати її на комп'ютер?
Такі програми, крім стандартної процедури видалення, при залученні потужного аналізу здатні знаходити будь-які залишки від віддалених компонентів з їх подальшим знищенням (це не обговорюється). Крім усього іншого, або додаткових розширених прав на видалення того чи іншого додатка не потрібно взагалі. Якщо буде така необхідність, можна позбутися навіть від вбудованих програм і служб самої операційної системи, не кажучи вже про якісь браузерах або їх встановлених надбудови у вигляді модулів або розширень.

Короткий підсумок

Ось коротко і все, що стосується браузера Orbitum. Що це за програма, здається, в загальних рисах зрозуміло. Наскільки доцільно використання цього браузера в повсякденній роботі, пов'язаної з інтернет-серфінгом, судити досить складно. Тут право рішення, як і належить, залишається виключно за самим користувачем. Так хороший браузер, як його рекламують? Навряд чи. Реклама, як відомо, вважається двигуном торгівлі. Чи Не це потрібно його творцям?