Відновлення сайту з резервної копії: покроковий опис і рекомендації

105 0 Новини високих технологій

Навіть найбільші хостинги не застраховані від помилок. Іноді власники сайтів виявляють, що їх дітище не відкривається. Причин може бути безліч – збої в роботі систем хостингу, випадкові дії самих власників або злом платформи зловмисниками. Що ж робити? Невже місяці і навіть роки роботи пропадуть даремно? На щастя, відновлення даних сайту можливе з допомогою певних дій. Детальну покрокову інструкцію щодо відновлення роботи ресурсу ви зможете прочитати в цій статті.


Резервна копія сайту

Що ж таке резервна копія сайту? Як нескладно здогадатися, це дублювання всіх файлів сайту, баз даних, FTP-акаунтів і інших параметрів хостингу, з допомогою яких ви зможете повністю заново відтворити ваш ресурс. Здійснюється копіювання всіх параметрів на окремий сервер, який зазвичай розташовується в іншому місці. Зроблено це для того, щоб у разі зникнення хостингу або хакерської атаки на нього ваші файли залишилися в цілості й схоронності. Наприклад, в 2009 році в сховище «Хостинг.ру» сталася пожежа, яка знищила більшу частину інформації клієнтів хостингу. Відновити інформацію вдалося тільки завдяки копіям в дата-центрі компанії, який розташовувався за іншою адресою.
Відновлення сайту з резервної копії: покроковий опис і рекомендації
Резервна копія сайту, або «бекап», потрібна ще й для того, щоб убезпечити власника від хакерських атак або випадкового видалення файлів. Якщо ресурс вкладали багато часу і сил, буде дуже прикро його втратити. Тому фахівці настійно рекомендують перед покупкою хостингу уточнити інформацію про те, чи є у нього система подвійного резервного копіювання. Ще краще додатково зберігати копію сайту щотижня собі на комп'ютер. Ці заходи щодо запобігання видалення сайту дозволять вам зберегти напрацьовану інформацію та клієнтів у випадку неприємних несподіванок.


Як відновити сайт з резервної копії?

Відновлення сайту з бекапа зазвичай проходить дуже легко і просто, якщо ви вчасно подбали про збереження потрібної інформації або просто вибрали правильного хостинг-провайдера. 2010 рік показав, що навіть у хостерів бувають серйозні проблеми, під час яких сайти користувачів можуть бути неактивні або навіть видалені. Тому не вірте усім на слово, регулярно зберігайте резервні копії вручну. Якщо ж ви все робите правильно, то відновлення роботи сайту не займе багато часу. Для цього достатньо буде зайти в адміністративну панель вашого сайту і виконати нескладні дії.
Відновлення сайту з резервної копії: покроковий опис і рекомендації

Покрокове відновлення роботи сайту

Які дії потрібно виконати для відновлення роботи ресурсу?
 • Зайдіть в адміністративну панель і знайдіть відповідний розділ. Зазвичай він так і позначений: «Резервні копії» або BackUp.
 • Відкрийте версію навпроти потрібної вам дати.
 • Виберіть домен вашого сайту.
 • У тому випадку, якщо необхідно відновити всі файли сайту, поставте галочку навпроти public_html і натисніть кнопку «Відновити». Якщо ж вам потрібні тільки певні файли, виберіть вручну.
 • Після виконаних дій сайт повинен оновитися, і у вас на очах з'явиться колишня копія ресурсу. Якщо цього не сталося, то, швидше за все, сайт містить якісь додаткові проблеми.
  Відновлення сайту з резервної копії: покроковий опис і рекомендації

  Рекомендації по відновленню від фахівців

  Фахівці рекомендують заздалегідь приймати необхідні заходи для можливого відновлення сайту:
 • Регулярно виконувати копіювання всіх файлів сайту. Найзручніше це робити вночі, адже за цей час всі дані SQL Server будуть продубльовані, і в подальшому ви зможете їх швидко відновити.
 • Переконайтеся, що розмір папки на резервному сервері, в якій ви збираєтеся зберігати копію сайту, достатній для всіх файлів.
 • Зберігайте бекапи сайтів в безпечному і віддаленому сховищі, яке буде доступне у разі необхідності.
 • Краще всього мати відразу 12-20 копій сайту за останні проміжки часу на диску або в хмарному сховищі.
 • Ці нескладні дії допоможуть вам уникнути великих проблем у разі неполадок в роботі хостингу.
  Відновлення сайту з резервної копії: покроковий опис і рекомендації

  Як зробити резервну копію?

  Існує ще один спосіб відновлення сайту: через FTP-з'єднання і панель phpMyAdmin. По суті, це два різних способи. Якщо копіювання файлів через ФТП не допомогло, то варто спробувати відновити сайт через базу даних. Для створення копії вам необхідно підключиться до хостингу через FTP-з'єднання. Зробити це можна з допомогою «Провідника» або ж спеціальної програми для роботи з FTP-серверами. Потім потрібно скопіювати всі потрібні вам файли і папки на хостинг. Після того як копіювання буде завершено, вам просто потрібно відкрити сайт і перевірити його роботу – швидше за все, його функціональність буде відновлена. Якщо ж цього не сталося, відновлення сайту можливе з допомогою підключення до phpMyAdmin і імпорту бази. Як це зробити?
 • Виберіть потрібну базу даних.
 • Натисніть вкладку «Імпорт».
 • Виберіть файл резервної бази даних.
 • Завершіть процес, натиснувши кнопку «Вперед».
 • Після цього процес буде закінчений, ви знову зможете насолоджуватися бездоганною роботою вашого сайту.
  Відновлення сайту з резервної копії: покроковий опис і рекомендації

  Як відновити сайт, якщо немає бекапа

  Як можна помітити, у відновленні роботи сайту без резервної копії далеко не підеш. Чи можна це зробити, якщо ніякі файли та копії не збереглися? Невеликий шанс є. В системі пошукових систем зберігається безліч копій різних сайтів. Вам лише необхідно набрати в пошуковику назву свого ресурсу і після видачі результатів натиснути на значок «Копія» поряд з прямим посиланням. В "Яндексі" запит буде виглядати наступним чином:
 • «http://yandex.ru/yandsearch?numdoc=50&text=%23url%3D%22site.ru*%22%7C%23url%3D%22www.site.ru*%22&pag=d&rd=0», де «site.ru»-це назва нашого сайту.
 • У пошуковій системі Google відновленням сторінок сайту можна зайнятися, якщо перейти за посиланням:
 • «http://www.google.com/search?q=site%3Asite.ru&filter=0»
 • Значним мінусом цього способу є те, що пошукачі не зберігають картинки. Таким чином, до прочитання буде доступний тільки текст, без будь-яких графічних зображень. Якщо ви хочете все ж спробувати відтворити первісний вигляд сайту, зробити це можна ще одним способом: за допомогою сайту web.archive.org. На ньому зберігаються веб-архіви величезної кількості ресурсів. Якщо вашому сайту більше 2-3 років, то він, швидше за все, буде в збережених копіях. Для відновлення роботи сайту з допомогою архіву вам потрібно зайти на сайт, ввести домен і натиснути на кнопку BROWSE HISTORY. Сайт покаже вам останню дату збереження інформації з вашого ресурсу, яку ви зможете відновити з допомогою іншого чудового сайту: r-tools.org. Тепер ви знаєте, як відновити втрачені дані з допомогою різних способів.

  Відновлення сайту з резервної копії: покроковий опис і рекомендації

  Відновлення пароля сайту

  Але проблеми з доступом – не єдині, з якими доводиться зустрічатися тим, хто веде свій блог. Найчастіше власники ресурсів стикаються і з втратою пароль від сайту. Відновлення пароля можливо за допомогою електронної пошти чи телефону. Якщо ви читаєте цю статтю, то велика вірогідність того, що ці варіанти чомусь не спрацювали. Змінити пароль від адміністративної панелі сайту можна і з допомогою іншого, більш складного способу:
 • Через базу даних MySQL: вам потрібно зайти до неї і зліва знайти колонку users. Вас відразу ж перекине на сторінку редагування адмінів і власників сайту. Навпроти колонки users_password ви зможете побачити пароль, замінивши який ви забезпечите собі вільний доступ на сайт.
 • Якщо ж у вас популярна платформа Wordpress, то замінить пароль можна, перейшовши за посиланням: site/wp-admin, де site - це домен вашого ресурсу.
 • Підсумки

  Втрата пароля від сайту - дуже неприємна ситуація, яка знайома багатьом. Ще гірше, коли доступ на ресурс неможливий із-за неполадок в хостингу або хакерської атаки. На щастя, всі ці проблеми можна вирішити з допомогою нехитрих заходів профілактики. Якщо ви щотижня робите резервні копії сайту, то вам нема чого побоюватися.