Як скачувати моди на "ГТА 5": докладна інструкція

231 0 Новини високих технологій

«ГТА 5» на сьогоднішній день є однією з найпопулярніших комп'ютерних ігор у світі. І в цьому немає нічого дивного, так як всі попередні проекти серії також були неймовірно популярними, а третя частина була навіть революційною, перетворивши жанр шутерів від третьої особи, так і взагалі комп'ютерні ігри до невпізнання, запропонувавши геймерам ефективну комбінацію відкритого світу з функціональним геймплеєм. Однак одним з найбільш пам'ятних факторів кожної з попередніх ігор серії були модифікації. Саме вони дозволяли до невпізнання змінити гру, продовжуючи від неї задоволення на ще більш тривалий час. Що ж щодо п'ятої частини? Чи є для неї модифікації? Як скачувати моди на «ГТА 5»? Як їх встановлювати? Які проблеми можуть з ними виникнути? Саме на ці питання ви отримаєте відповіді в даній статті. Вона обов'язкова для прочитання для кожного, хто хоче дізнатися, як скачувати моди на «ГТА 5».


Види модифікацій

Як скачувати моди на "ГТА 5": докладна інструкція
Однак перш ніж ви дізнаєтеся, як скачувати моди на «ГТА 5» і як їх встановлювати, вам необхідно розібратися з тим, що існує не один вид модифікацій, і у цих видів є істотні відмінності. Називаються ці моди звичайними і скриптовими. Перші являють собою файли, якими ви замінюєте інші файли, які вже присутні в грі, тим самим видозмінюючи її. Ці моди були присутні у всіх попередніх частинах гри, зокрема мова йде про машини, так як саме їх зовнішній вид найчастіше змінювався за допомогою подібних модифікацій.


Що стосується скриптових модів, то вони мають трохи інший принцип роботи. Це свого роду невеликі доповнення до гри, вони не заміняють ніяких існуючих файлів, тому вам не потрібно турбуватися про резервних копіях та інші проблеми, так як в будь-який момент ви можете просто включити або вимкнути модифікацію, якщо вам цього захочеться. Відповідно, з цього випливають також і відмінності в завантаженні і встановленні різних видів модифікацій, про що й піде мова в даній статті. Ви дізнаєтеся, як скачувати моди на «ГТА 5» і встановлювати їх, незалежно від їх типу.

Скажіть модам «ні»!

Як скачувати моди на "ГТА 5": докладна інструкція
Це може здатися дивним, проте розробники гри виступили саме з таким проханням, зверненої до фанатів. Здавалося б, навіщо їм це? Адже моди були невід'ємною частиною серії впродовж усього її існування. Виявляється, причини у розробників все-таки були, проте це не означає, що вам потрібно переставати думати про те, як встановити моди на «ГТА 5». Справа в тому, що у п'ятої частини нарешті з'явився повноцінний онлайн-режим, який дозволяє великій кількості гравців опинитися в одному ігровому світі, щоб влаштувати там справжні заворушення. Але при цьому використання сторонніх програм в многопользовательском режимі заборонено, а якщо у вас буде встановлена модифікація, то ви можете потрапити в бан на сервері. Саме тому розробники і попереджали користувачів про те, що модифікації можуть стати для них проблемою. Однак це проблема, яку можна вирішити, про що мова піде пізніше в статті. А поки що необхідно переходити до основного питання, а саме до того, як встановити моди на «ГТА 5».

Завантаження модів і необхідних програм

Як скачувати моди на "ГТА 5": докладна інструкція
Багато геймери задаються питанням, наприклад, про те, як завантажити зомбі-мод на «ГТА 5», причому зробити це правильно, тому що у них нічого не виходить, коли вони намагаються діяти стандартним способом. І зараз ви дізнаєтеся, чому. Безпосередньо зі скачуванням самих модів у вас не повинно бути ніяких проблем, тому що вам просто потрібно відшукати надійне джерело, який не занесе вас на комп'ютер віруси. Але цього буде недостатньо, тому що вам також потрібно додаткове програмне забезпечення, а саме такий софт як Script Hook V, ScriptHookV.NET, LUA Plugin і Open IV. Про кожну з цих програм мова піде окремо у відповідному розділі.

Установка скриптових модів

Як скачувати моди на "ГТА 5": докладна інструкція
Недостатньо просто дізнатися, як завантажити мод на машини на «ГТА 5», необхідно розібратися з тим, як його встановлювати. Справа в тому, що і скриптові, і звичайні моди не вийде встановити звичайним копіюванням в папку з грою. Якщо говорити конкретно про скриптових модифікаціях, то тут вам знадобиться програма Script Hook V, яка зможе розпізнавати в ті файли, які ви будете завантажувати в папку з грою, безпосередньо модифікації. Розширення цих файлів має бути .asi або .ini, однак це далеко не всі формати розширення модів для цієї гри. Що ж робити, якщо у модифікації інше розширення? Для цього вам знадобляться дві інші програми, зазначені вище. ScriptHookV.NET необхідний для того, щоб розпізнавати модифікації з розширеннями .dll .cs і .vb, а LUA Plugin знадобиться вам в тому випадку, якщо ви захочете встановити модифікацію з розширенням .lua. Зверніть увагу на те, що перша група модів копіюється прямо в кореневу папку гри, друга – в папку scripts, а третя – в підпапку addins папки scripts. Ось і все, тепер ви можете встановлювати скриптові моди на зброю у «ГТА 5», а також додавати будь-які модифікації, які тільки захочете. Однак щодо звичайних модів? Як встановлювати їх?

Установка звичайних модів

Як скачувати моди на "ГТА 5": докладна інструкція
Варто зазначити, що існують в «ГТА 5» моди на зброю, які вимагають зовсім іншого типу установки. Як вже було сказано вище, звичайні модифікації заміщають файли гри своїми файлами, тим самим змінюючи, наприклад, зовнішній вигляд зброї, автомобілів і персонажів. Для цього вам знадобиться остання програма, назва якої було зазначено вище, а саме Open IV. Це редактор архівів, який підходить не тільки для «ГТА 5», але і для будь-якої іншої гри, в якій ви плануєте здійснити заміну файлів. Вам потрібно встановити цю програму, запустити її, вибрати «ГТА 5», а потім вибрати ті моди, які ви хочете встановити. Однак перед цим рекомендується зробити резервну копію файлів, тому що вони замінюються безповоротно, і якщо щось піде не так, вам доведеться встановлювати заново всю гру. Після цього ви може здійснити заміну та включити гру, щоб переконатися в тому, що всі заміни відбулися успішно.

Поєднання модів і режиму онлайн

Якщо ви хочете грати в режимі онлайн, то вам варто скористатися ще однією програмою під назвою Mod Manager. Вона дозволяє вам окремо підключати скриптові моди при вході в одиночну гру, а вхід в багатокористувацьку при включених модифікаціях вона блокує. Але ось рішення для звичайних модів немає, їх доведеться видаляти кожен раз, коли ви захочете зіграти по Мережі.