SSD-накопичувач Silicon Power Slim S55: відгуки

30 0 Новини високих технологій

Встежити за всіма технічними новинками складно. У тестових лабораторіях частіше звертають увагу на продукцію популярних брендів. Але іноді там немає ніяких видатних новин, «битв» за першість і революційних відкриттів. Тому фахівці переміщують свій погляд на менш популярні пристрої. Точно так же згадали і про Silicon Power Slim S55.

Ситуація на ринку

Відразу потрібно сказати, що цей твердотільний накопичувач з'явився в 2014 році. Компанія-виробник у той час відносилася до другого ешелону, тому не відразу була помічена. Даний сегмент привернув до себе увагу завдяки серйозної цінової війни.


Щоб якось виживати серед невідомих, але не менш сильних конкурентів, Silicon Power вирішує помітно знизити ціни і заявити про себе всьому світу. У той час аудиторія тільки чекала появи ще більш дешевого варіанту Crucial MX100. А поки він не з'явився в продажі, саме предмет нашого огляду - SSD Silicon Power Slim S55 - викликав великий інтерес.
SSD-накопичувач Silicon Power Slim S55: відгуки
Ще однією перевагою нового продукту стало тоді використання нових розробок Phison, які істотно відрізнялися від багатьох платформ другого покоління.

Непрості рішення

Поки новинка завойовувала ринок, її прямі конкуренти хапалися за голову. З одного боку, допомогу від SandForce не викликала ніякого негативу. Компанія дозволяла виробникам самостійно збирати SSD, при цьому поставляючи всі необхідні елементи для цього. Фірмам, які хотіли стати виробниками твердотільних накопичувачів, досить було звернутися за допомогою до цієї компанії і купити все, що потрібно. Але ось поява Silicon Power Slim S55 (SP120GBSS3S55S25) дало зрозуміти, що стара платформа застаріває, а покупці все частіше звертають увагу на оновлені моделі.


Альтернатива

У результаті більшості виробників довелося шукати альтернативу. Перше, що приходило в голову, – це контролери Marvell. Але для тих фірм, які тільки починали працювати в цій ніші, варіант не підходив. У них не було можливості використовувати інженерні ресурси, а сама платформа не надавала розробку повного дизайну. Більшість виробників, які працювали з Marvell, були змушені значну частину всього процесу виконувати самостійно. Раніше відомі контролери Indilinx або LAMD також стали недоступні невеликим фірмам. Вони перейшли під керівництво великих компаній і перестали надавати свої послуги на ринку. У підсумку така ситуація без альтернатив призвела б до знищення юних фірм з виробництва твердотільних накопичувачів. Але благо їм на допомогу прийшли розробники, які працювали з контролерами флеш-носіїв. Вони-то й змогли надати платформи для SSD.

База

Однією з таких команд стала компанія Phison. Саме вона попрацювала з героєм нашого огляду - SSD-накопичувачем Silicon Power Slim S55. Тайванська компанія представила альтернативу застарілої платформи, яку назвала Phison S8.
SSD-накопичувач Silicon Power Slim S55: відгуки
Основною перевагою нововведень стало те, що тепер молодому виробнику були не тільки доступні комплекти з друкованих плат, контролерів і мікропрограм, але і все це поставлялася разом з встановленою флеш-пам'яттю.

Несподіванка

Відразу перейдемо до основного. Технічні характеристики у всіх новинок на новій платформі, природно, стали схожі, оскільки використовувалася однакова програмна і апаратна основа. Але відмінності все одно реально знайти. Silicon Power Slim S55 не можна вважати ідеальною моделлю. Про це почали попереджати відразу ж після цих нововведень. Справа в тому, що всі невеликі виробники, в тому числі і досліджувана нами компанія, в той час не займалися охороною «чистоти марки». Що це означає?
SSD-накопичувач Silicon Power Slim S55: відгуки
На руки до кінцевого користувача потрапляли накопичувачі ідентичних моделей, але з різною апаратною начинкою. Все це відбувалося із-за того, що Silicon Power була націлена лише на низьку ціну і залучення покупців. Технологічне лідерство, ідеальні апаратні характеристики їй були не потрібні. В результаті ми отримуємо так, що на ринку зустрічається флеш-диск на платформі Phison S8 і твердотільний накопичувач на основі SandForce.

Ідентифікація

Як показує практика, все ж частіше можна було зустріти саме перший варіант з Phison S8. Але відгуки, залишені покупцями інтернеті, говорили про те, що вони виявляли SSD з контролером від SandForce. Так вже склалося, що в цій плутанині ніхто не міг допомогти бідним покупцям. Ось такою виявилася ціна низької вартості пристрою. Ідентифікувати за якимось ознаками, що ж вас чекає, можна було на власні очі.

Характеристики

Після того як інформація про Phison активно поширювалася, стала відома ще одна не дуже приємна новина. Виявилося, що ця новинка до 2014 року вже була не новинкою. Тайванська компанія намагалася впровадити свій контролер ще в 2012 році. Тоді вона багато чого досягла. І лише після деяких стратегічних рішень, знайомства з дрібними виробниками і випуску SSD Silicon Power Slim S55 стало зрозуміло, що у платформи є майбутнє.
SSD-накопичувач Silicon Power Slim S55: відгуки
Щодо апаратних конструктивних особливостей цієї бази нічого нетипового або революційного також не знайшли. Всі рішення вже раніше застосовувалися, можливо, в іншому ключі. Тим не менш Phison S8 працював з сучасним інтерфейсом SATA 6 Гбіт/с. А ось кількість каналів для підключення пам'яті дещо застаріло. Флеш-пам'ять реалізовувалася чіпи MLC NAND. Виконана вона по 10-20 нм техпроцесу.
Контролер надавав підтримку деяких сучасних і потрібних технологій: TRIM, контрольні суми, сучасні алгоритми, енергозбереження і т. д. Варіант SSD Silicon Power Slim S55120Gb був не єдиним. Також були варіанти на 60 і 240 Гб. Хоча, як свідчив виробник, максимальний обсяг міг досягати 1 Тб.

Варіації

Версії на 120 і 240 Гб практично не відрізнялися один від одного. Різниця була помітна в мікросхемах пам'яті: 8/2 і 16/2 відповідно. Обидва варіанти працювали з пам'яттю типу DDR3 на частоті 1333 МГц і з об'ємом буфера 512 Мб.
SSD-накопичувач Silicon Power Slim S55: відгуки
Була невелика різниця в продуктивності. Показник максимальної стійкої швидкості послідовного читання не перевищував 556 Мбайт/с у всіх варіантів. А ось цей же показник, але у послідовної запису відрізнявся: 465 Мб/с у версії на 60 Гб, 475 Мб/с у версії на 120 Гб та 480 Мб/с у 240 Гб.

Приховані показники

Не зовсім зрозумілою здалася політика виробника. З якоїсь причини значення швидкості випадкового читання були не зазначені у специфікаціях до пристроїв. Але ж цей показник може багато сказати про продуктивності моделі. У підсумку залишається припустити, що приховування цих цифр викликано тим, що похвалитися розробнику нічим. Хоча навряд чи хтось чекає небувалих відкриттів від бюджетного сегмента. Про можливості накопичувача також нічого не зрозуміло. Компанія стверджувала, що гарантійний термін пристрою - три роки, але от скільки даних можна помістити на SSD Silicon Power Slim S55 (SP120GBSS3S55S25), не сказано. З іншого боку, як вже показало час, накопичувач добре справляється зі своїми завданнями. Через три роки деякі користувачі продовжують експлуатувати це пристрій без проблем. Враховуючи те, що всередині встановлені мікросхеми пам'яті від Toshiba, надійність апріорі не може бути поганою.

Зміни

Відразу потрібно сказати, що всі хитрощі компанії Silicon Power опинилися у користувача як на долоні. Про що це? По-перше, ще в початку свого шляху виробник радував покупця непоганим дизайном накопичувачів. Причому крім SSD розробник випускав карти-пам'яті, ОЗП, флешки, зовнішні ЖД і портативні зарядки. Все це отримувало свій власний стиль і могло бути відрізна від конкурентів.
SSD-накопичувач Silicon Power Slim S55: відгуки
З 2013 року все почало змінюватися. Спочатку компанія відмовляється від власних оригінальних корпусів. Тепер всі поставляється в стандартній конструкції з різними наклейками. Після змінилася і презентація товару. Якщо раніше ми могли зустріти красиві яскраві картонні коробки, то зараз перед нами - пластикові блістери. Далі виробник починає змінювати своєї чіткої стандартизації серій. Так, за назвою та індексу покупець міг визначити, до якого сімейства відноситься товар та його основні параметри. З 2013 року починається абсолютний хаос: підміна специфікацій, неясні класифікації і абсурдні пропозиції.

Упаковка

Тому, говорячи про зовнішньому вигляді і постачання Silicon Power Slim S55120Гб, можна висувати різні версії. Коли ще накопичувач продавався в коробці, то компанії можна було пробачити стандартний і нудний зовнішній вигляд самого пристрою. Його поміщали в яскраву, червоно-білу упаковку. На ній була величезна кількість графічних елементів. Посередині помістили фотографію накопичувача, золотими літерами вказали інтерфейс підключення. Іконками відзначили основні параметри. Знизу написали індекс моделі, об'єм пам'яті і навіть слоган компанії. Зараз же все частіше зустрічається пластиковий блістер. Що-небудь про нього говорити складно. Просто перед нами - товар в обгортці, з невеликою кількістю описової інформації.
SSD-накопичувач Silicon Power Slim S55: відгуки

Дизайн

Silicon Power Slim S55 виглядає однаково в будь-якому обсязі. Він зроблений у форм-факторі 25 дюйма. Його товщина - всього 7 мм, про що згадувалося раніше на коробці. З системою SSD зв'язується через інтерфейс SATA 6 Гбіт/с. До речі, вважається, що товщина корпуса накопичувача є його перевагою, оскільки, по-перше, вона менше своїх колег по цеху, а по-друге, може бути використана в ноутбуках. Звідси і маркетингове слово Slim в назві моделі. Сам корпус зроблений з дуже тонкого алюмінію з використанням штампування. У нього шорстка поверхня чорного кольору. На лицьовій стороні є наклейка з інформацією про моделі. Іноді вона вертикальна, іноді горизонтальна. На продуктивність це ніяк не впливає.

Нутрощі

Якщо дістатися до нутрощів Silicon Power Slim S55120Gb, можна побачити там вже стандартну референсну плату від Phison S8. Вона синього кольору, з щільно розміщеними компонентами. Основним елементом тут є мікросхема контролера від тайванської компанії. Поруч є мікросхема SDRAM, яка відповідає за роботу кеш-буфера. Всього на платі 16 мікросхем, в кожній з яких є пара чіпів на 64 гігабіта. Кожен зроблений по техпроцесу 19 нм. Ніяких інших особливостей у зовнішньому вигляді практично не знайти.

Тестування

Щоб визначити потенціал нового продукту, він повинен пройти деякі тестування. В залежності від умов, результати можуть трохи відрізнятися. До того ж всі аналізи треба проводити за певними критеріями.
SSD-накопичувач Silicon Power Slim S55: відгуки
У підсумку виявилося, що Silicon Power Slim S55 відмінно справляється з послідовним читанням та записом. Серед своїх прямих конкурентів ця модель займає золоту середину, а враховуючи її низьку вартість, легко вибивається в лідери. Перешкодою для рекордних результатів стала пропускна здатність. А ось з випадковим читанням у платформи дійсно проблеми. Мабуть, тому ніякої інформації про показники даного параметра немає ні в одній специфікації. Але навіть незважаючи на таку невдачу, все одно нова платформа в рази краще справляється, ніж минуле покоління SandForce.

Відгуки

Відгуки про Silicon Power Slim S55 проявили всі недоліки, про які вже згадувалося раніше. Можна виділити все те ж невідповідність технології пам'яті. Хтось думав, що придбав собі модель з MLC, а замість цього одержав TLC. У підсумку маємо зменшений ресурс осередків: замість 3 тисяч - лише 500 циклів. Деякі власники виявилися обдуреними на апаратному рівні. Вони отримали накопичувач на платформі SandForce замість обіцяної Phison S8.
SSD-накопичувач Silicon Power Slim S55: відгуки
Ті, кому пощастило з коректної специфікацією Silicon Power Slim S55 залишилися задоволені. Вони отримали швидке завантаження і перезавантаження, стабільну роботу, відповідні результати тестів. І все це за дуже непогану вартість. Не вдалося навіть знайти власників, який би сказали, що накопичувач прожив менше півроку. Всі, хто купив його в 2013 році, до цих пір користуються. Ті, кому потрапили спотворені показники характеристик, звичайно, давно повернули пристрій або просто викинули його.