Sidebar в автозавантаженні: що це за процес, можна його відключити?

27 0 Новини високих технологій

Ймовірно, багато користувачів ОС Windows Vista і вище помічали зниження продуктивності системи внаслідок навантаження на системні ресурси з боку якогось процесу Sidebar. Що це за програма в автозавантаженні, що так сильно впливає на центральний процесор і оперативну пам'ять, читайте далі. Попутно буде розглянуто рішення по деактивації цього компонента системи, а також питання доцільності його використання.

Sidebar в автозавантаженні: що це за процес?

Для того щоб зрозуміти, що це за служба, необхідно просто перевести англійська назва. Означає воно «бічна панель». Зазвичай за умовчанням цей елемент на екрані не відображається, однак завантажується разом з системою.


Sidebar в автозавантаженні: що це за процес, можна його відключити?
Потрібна програма Sidebar в автозавантаженні? Питання дуже спірне. Деякі користувачі вітають нововведення від Microsoft, які зачіпають область показу на «Робочому столі» додаткових віджетів. Так, наприклад, у тій же «Вісті» на екрані можна було включити відображення вертикальної панелі з закріпленими на ній віджети погоди, годинника, календаря, а в більш пізніх системах – і елементи програм з веб-інтерфейсом.

Як працює бічна панель?

Для Windows XP наявність у системи такого елемента прискореного доступу до деяких функцій не передбачено. Зате в модифікаціях вище панель може налаштовуватися відповідно до побажань користувача. Інша справа, що вибір віджетів спочатку був вкрай обмежений, а тільки потім набір був дещо розширений. Що ж стосується функціональності, сама панель є засобом швидкого доступу до найбільш популярних апплетам. І, якщо вони користувачеві у повсякденній роботі вкрай необхідні, панель можна не відключати.


Проблеми функціональності

Така в загальних рисах програма Sidebar. Що це в автозавантаженні? Системний процес, який відповідає за виклик і підтримка працездатності панелі. Але з ним зустрічається досить багато проблем. Справа в тому, що при використанні панелі віджетів дуже часто може спостерігатися підвищене навантаження на процесор і оперативну пам'ять, причому до такої міри, що багатьох користувачів це невимовно дратує. Крім того, і сама служба іноді може викликати появу власних помилок.
Sidebar в автозавантаженні: що це за процес, можна його відключити?
Вважається, що в більшості випадків це пов'язано з неправильно встановленим або застарілим Flash Player від Adobe (саме він відповідає за відображення іконок, їх анімацію тощо).

Відключення процесу

Тепер кілька слів про деактивації процесу Sidebar в автозавантаженні. Що це за програма, вже зрозуміло, і відключити даний процес можна двома основними способами.
Sidebar в автозавантаженні: що це за процес, можна його відключити?
Перша методика полягає в тому, щоб викликати стандартний Диспетчер завдань» і перейти на вкладку активних процесів, де потрібно знайти процес Sidebar.exe і зняти завдання, натиснувши на відповідну кнопку або завершивши роботу служби через меню ПКМ. Спосіб досить незручний, оскільки при перезавантаженні системи цей процес активується знову. Таким чином, необхідно зробити так, щоб служба разом з ОС не стартувала.

Як видалити Sidebar з автозавантаження?

Ця методика зводиться до того, щоб викликати конфігуратор системи. У модифікаціях Windows нижче десятої для цього використовується команда msconfig, прописываемая в консолі «Виконати», а в десятій версії викликається «Диспетчер завдань».
Sidebar в автозавантаженні: що це за процес, можна його відключити?
Що в першому, що у другому випадку, потрібно перейти на вкладку автозавантаження, знайти там шуканий елемент і зняти галочку з відповідного рядка. Звичайно, це не є видалення Sidebar, а тільки відключення старту і функціональності. Видалити бічну панель з системи, як це розуміється в буквальному сенсі, неможливо. Не допоможуть навіть деинсталлятори, здатні прибирати «вшиті» в систему компоненти.
Sidebar в автозавантаженні: що це за процес, можна його відключити?
Також для деактивації можна скористатися розділом компонентів системи, де знімається прапорець з платформи віджетів Windows, після чого слід перезавантаження. Правда, деякі особливо розумні» користувачі намагаються видалити бічну панель, з'ясувавши місцезнаходження виконуваного файлу. А ось цього робити не рекомендується ні за яких обставин. По-перше, сама система не дасть. А по-друге, навіть при наявності повного набору адміністраторських прав або навіть при розблокуванні файлу додатком Unlocker видалення цього компонента може призвести тільки до того, що вся операційна система буде працювати зі збоями або перестане функціонувати взагалі. Потім доведеться приймати екстрені заходи з відновлення її працездатності, а іноді може знадобитися навіть повна переустановка. Так що, будьте уважні.

Короткі підсумки

Ось коротко і все про програму Sidebar. Що це в автозавантаженні, хочеться сподіватися, трохи зрозуміло. Залишається без відповіді питання доцільності використання цього компонента. Звичайно, якщо мова йде про сучасних комп'ютерних конфігураціях з потужними процесорами і досить великими обсягами оперативної пам'яті, нічого страшного у використанні бічній панелі немає. На слабких конфігураціях, щоб не навантажувати системні ресурси занадто сильно, від неї рекомендується позбутися звичайним відключенням (а не видаленням). Ну, а чи потрібна вона на екрані, кожен користувач вирішує сам. Зверніть увагу, що вона обмежує вільний простір «Робочого столу», проте налаштувати її можна таким чином, щоб панель в неактивному вигляді автоматично ховалася. Втім, питання переваг перебувають виключно у віданні користувачів. Але у випадку використання панелі, якщо, скажімо, вона перестає функціонувати, рекомендується зробити перевстановлення або оновлення флеш-плеєра. У разі, коли дисфункція пов'язана з самою службою, її (як додатковий елемент) можна завантажити безпосередньо з офіційного сайту корпорації Microsoft.