Материнська плата ASUS P5G41T-M LX: характеристики, підключення, відгуки

16 0 Новини високих технологій

Материнська плата моделі ASUS P5G41T-M LX була націлена на реалізацію ПК початкового рівня в рамках обчислювальної платформи LGA775. На таке її позиціонування вказує форм-фактор microATX і дуже демократична вартість. Саме про це комп'ютерному компоненті від іменитого виробника і піде мова у рамках даного матеріалу.

Материнська плата ASUS P5G41T-M LX: характеристики, підключення, відгуки

Позиціонування

Хоч системна плата моделі ASUS P5G41T-M LX і реалізована на одному з найбільш передових для цієї обчислювальної платформи чіпсеті G41 від "Інтел", націлена вона була на складання найбільш доступних для ПК LGA775. До цієї групи обчислювальних систем належать бюджетні комп'ютери або домашні мультимедійні станції економ-класу. Саме в цих двох випадках найбільш виправдане використання розглянутого рішення.


Комплектація

Наступні компоненти виробник включив в перелік поставки ASUS P5G41T-M LX:
 • Системна плата даної моделі.
 • Комплект інтерфейсних проводів для підключення різноманітних накопичувачів форматів SATA і IDE.
 • Металева заглушка для монтажу плати в корпус ПК.
 • Диск з повним набором актуального програмного забезпечення. На ньому також при необхідності можна знайти документацію в електронному форматі.
 • Талон з гарантійними зобов'язаннями компанії-виробника.
 • Повноцінне керівництво користувача в паперовому виконанні.
 • Будь-яких питань щодо комплектації розглянутого комп'ютерного компонента не виникає, її цілком досить для того, щоб зібрати повністю обчислювальну систему і почати використовувати її за прямим призначенням.


  Материнська плата ASUS P5G41T-M LX: характеристики, підключення, відгуки

  Компонування рішення

  Розглянута плата виготовлялася у форматі microATX. Її розміри становлять 201 мм в ширину і 244 мм в довжину. Як і належить, у лівому верхньому куті знаходяться всі комунікаційні порти, за допомогою яких реалізується підключення до різного роду периферійним пристроям. Відразу за ними згруповані твердотільні конденсатори системи електропостачання ЦПУ. Далі знаходиться процесорний роз'єм LGA775 для установки чіпів. Праворуч від сокета виведені два слоти для установки планок оперативної пам'яті. Далі на самому краю плати виведені роз'єми для підключення IDE-накопичувачів і організації електропостачання. Під процесорним роз'ємом розташована північна мікросхема набору логіки - 82G41. Зверху над нею знаходиться алюмінієвий радіатор. Під радіатором виведені слоти розширення. Праворуч від них знаходиться південна мікросхема чіпсету ICH7. Уздовж нижнього краю друкованої плати згруповані 4 порти для підключення нових накопичувачів у виконанні SATA і лицьової панелі. Ще один роз'єм електроживлення знаходиться у правому верхньому куті розглянутого пристрою.
  Материнська плата ASUS P5G41T-M LX: характеристики, підключення, відгуки

  Основні параметри пристрою

  Як було раніше зазначено, процесорний роз'єм LGA775 лежить в основі ASUS P5G41T-M LX. Характеристики набору системної логіки G41 від "Інтел" вказують на те, що в нього можна встановити будь-чіп даної платформи. Північна мікросхема - це 82G41. У неї входить контролер ОЗП. Також вона забезпечує взаємодію з периферійними пристроями і оперативною пам'яттю. Другий компонент - це ICH7. Друга його маркування - NH82801GB. З його допомогою забезпечується взаємодія з контролерами розширення і дисковими накопичувачами. Серед інших особливостей даної плати також необхідно відзначити наявність вбудованої відеопідсистеми GMA Х4500 від компанії "Інтел". Це прискорювач початкового рівня виводити сигнал він може лише в аналоговому форматі VGA-порту.

  Список мікропроцесорів

  Такі моделі центральних процесорів підтримує материнська плата "АСУС" даної моделі:
 • Чіпи базового рівня - це Celeron. Одне або два обчислювальних ядра на архітектурі NetBurst, низькі тактові частоти та зведений до мінімуму розмір кеш-пам'яті дозволяли вирішувати лише найбільш прості завдання.
 • Середній сегмент був заповнений ПРОЦЕСОРІВ лінійки Pentium. У них була схожа компонування, але частоти зростали, а кеш 2-го рівня був збільшений.
 • Умовно преміальними процесорами вважалися рішення серії Core 2 Duo. Вони вже проводилися за новою архітектурі - Core. Також у цьому випадку поліпшувалися основні параметри кремнієвої основи і зростали тактові частоти.
 • Для комп'ютерних ентузіастів чіпи призначалися серій Core 2 Quad. Ці ЦП мали 4 обчислювальних ядра. Також інші параметри й характеристики у них були на порядок краще.
 • Материнська плата ASUS P5G41T-M LX: характеристики, підключення, відгуки

  Підсистема пам'яті

  Досить скромно організована підсистема ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті в ASUS P5G41T-M LX. Пам'ять в цьому випадку може бути лише тільки стандарту DDR3. Рекомендовані тактові частоти мікросхем можуть бути 800 або ж 1066 МГц. Знову-таки, можна встановлювати і більш швидкісні планки, але їх режим роботи буде відповідати максимально можливим 1066 МГц. Найбільший обсяг ОЗП у складі такого ПК може складати 8 Гб (2 модуля по 4 Гб). Контролер енергозалежною пам'яті входить до складу північної мікросхеми чіпсету, і він є двоканальним. Остання обставина вказує на те, що краще в ПК використовувати збільшену кількість модулів з меншим обсягом, ніж один, але з великим. Наприклад, замість однієї планки на 2 Гб краще встановити 2 модуля по 1 Гб. Це дозволить на практиці підвищити швидкодію підсистеми ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті на 10-15 відсотків.
  Материнська плата ASUS P5G41T-M LX: характеристики, підключення, відгуки

  Комунікації. Порти і слоти встановлення контролерів

  Вражаючим набором портів для підключення периферії і слотів розширення для інсталяції контролерів розширення може похвалитися материнська плата "АСУС" даної моделі. До першої групи належать такі:
 • 2 стандартних гнізда PS/2. Від них надходить інформація від маніпулятора і клавіатури.
 • 1 послідовний COM-порт. З його допомогою реалізується комутація застарілих модифікацій принтерів або маніпуляторів.
 • 1 паралельний LPT. Він використовується в тих випадках, коли до ПК необхідно підключити принтер або сканер.
 • 1 VGA-гніздо для виводу графічної інформації на монітор з вбудованого графічного ядра.
 • 4 універсальних порту USB. До них може бути приєднано будь-яке сучасне периферійне пристрій.
 • 1 мережний порт формату RJ-45 для здійснення підключення до обчислювальної мережі.
 • 3 круглих роз'єму для реалізації різних акустичних систем.
 • Для установки зовнішніх контролерів у цій системній платі передбачені такі слоти:
 • 1 х PCI-E 1X для установки зовнішніх контролерів у новому форматі.
 • 1 х PCI-E 16Х для монтажу дискретної відеокарти до складу ПК.
 • 2 х PCI. У ці слоти розширення встановлюються застарілі версії контролерів розширення.
 • Підключення передньої панелі і інших компонентів

  Підключення ASUS P5G41T-M LX зводиться до таких дій:
 • Комутація роз'ємів енергопостачання від блоку живлення. Основний з них встановлюється на правому краї плати, а другий додатковий - у верхньому лівому кутку.
 • До порту IDE підключаються відповідні накопичувачі. До SATA - нові модифікації жорстких дисків і твердотільних накопичувачів.
 • До нижньої крайки плати підводяться 4 роз'єми на лицьовій панелі корпусу. Один з них - SPEAKER. Це гучномовець-сигналізатор. Другий включає HDDLED (індикатор жорсткого диска), PWRLED (вказує на наявність живлення), PWSW (кнопка включення) і RSSW (кнопка аварійного перезавантаження). Третій і четвертий роз'єми - це лицьові USB.
 • Материнська плата ASUS P5G41T-M LX: характеристики, підключення, відгуки

  Вартість

  Комп'ютерна платформа LGA775 в рамках якої виготовлялася материнська плата ASUS P5G41T-M LX, на сьогоднішній день застаріли. Тому всі її компоненти суттєво подешевшали, і вона підходить тільки для реалізації найбільш простих ПК, до числа яких відносяться лише офісні обчислювальні системи або станції з обробки мультимедійного контенту. Зараз таку плату можна знайти в новому стані в складських запасах за ціною 3000 рублів. У старому ж вигляді її можна придбати всього за 1500-2000 рублів.

  Відгуки

  Є істотні недоліки в ASUS P5G41T-M LX. Відгуки акцентують увагу на тому, що в основі її лежить застаріла за нинішніми мірками обчислювальна платформа. А ось до плюсів власники відносять низьку вартість, хорошу функціональність, покращений набір радіокомпонентів, надійність та прийнятну енергоефективність.
  Материнська плата ASUS P5G41T-M LX: характеристики, підключення, відгуки

  Висновок

  Для створення офісної системи все ще відмінно підходить ASUS P5G41T-M LX. У неї скромна і прийнятна вартість функціональність. Як результат її все ще можна використовувати в таких обчислювальних системах. Ну а для чогось більшого вона вже не підходить. І цьому є одне просте пояснення: процесорний роз'єм формату LGA775 застарів на сьогоднішній день і придатний лише для складання найбільш простих ПК.