Програма для проектування сходів в приватному будинку: опис, інструкція та рекомендації

23 0 Новини високих технологій

Проектування всіх елементів майбутньої будови від фундаменту до даху є дуже важливим етапом при будівництві будь-якого будівлі. При зведенні будинку в декілька поверхів стає актуальним проектування сходів. Сходи є необхідним елементом інтер'єру не тільки багатоповерхових будівель, але і в приватних будинках. Щоб сходи не вибивалася із загального дизайну і виглядала до місця, необхідно правильно вибрати матеріал для виготовлення та розрахувати її розташування в приміщенні. Правильно підійти до створення необхідної конструкції сучасним дизайнерам допомагають спеціальні програми для проектування сходів.

Програма для проектування сходів в приватному будинку: опис, інструкція та рекомендаціїМатеріали

При створенні сходів досить вагому роль слід приділити матеріалу, з якого буде виготовлятися конструкція, оскільки проект зобов'язаний врахувати властивості матеріалу для використання. Сучасні архітектори розробляють проекти сходів з дерева, металу, залізобетону, пластику та інших матеріалів. Для домашнього використання найкращим і найоптимальнішим варіантом буде сходи, виготовлені з металевого каркаса і обшита деревом. Це досить зручно, оскільки з металу можна виготовити будь-яку конструкцію. Цей матеріал міцний і витримує будь-які навантаження, а з часом не втрачає своїх властивостей. Також величезний політ для фантазії дає дерево.

Типи сходів

Сходи в будинку можуть бути різних типів. Найбільше поширення мають такі:
 • комбінована;
 • гвинтові;
 • звичайна з междуэтажной майданчиком;
 • пряма без майданчика;
 • кутова.
 • Вибираючи тип сходів, необхідно враховувати планування будинку, його площа, відповідність основним дизайну приміщення.
  Програма для проектування сходів в приватному будинку: опис, інструкція та рекомендації  Визначившись з основними характеристиками майбутньої сходи, розглянемо кілька програм для розрахунку і проектування сходів.

  Consultec Staircon - це

  Одна з самих популярних і відомих програм для проектування сходів російською мовою. Вона має мінімальні системні вимоги. Інтерфейс розроблений англійською та російською мовами. Це додаток призначений для проектування, складання основного кошторису та контролю за виготовленням конструкції. У ньому присутня 3д-візуалізація проекту і підбір оптимальних для використання матеріалів. Воно просте у використанні і дозволить швидко відредагувати проект. Досить широкий вибір конструктивних елементів допоможе створити сходи на будь-який смак. Цей інструмент був розроблений спеціально для виробництв, які профілюються на виготовленні сходів. Утиліта має зрозумілу і чітку структуру, допомога в проектуванні і легке керівництво. Для виготовлення конструкції вам будуть потрібні тільки деякі параметри - розміри розрахуються в різних режимах автоматично. На кресленнях можна буде змінити або доповнити. Переваги програми:
 • передача на будь-CNC-центри для обробки матеріалів;
 • програма для проектування сходів з модульним вибором, розширюваним чотирма програмними пакетами;
 • просте виправлення та редагування готових проектів сходів;
 • повна гнучкість у користуванні;
 • тривимірна візуалізація з підбором матеріалів на основі креслень;
 • швидкі і зрозуміле керівництво для створення різноманітних типів сходів;
 • можливість експорту файлів в інші формати.
  Програма для проектування сходів в приватному будинку: опис, інструкція та рекомендації
 • Універсальна програма StairDesigner

  При проектуванні сходів в приватному будинку програма StairDesigner функціонально найкраща. В ній можливо переглянути 3д - і 2д-зображення. Крім того, з її допомогою легко спроектувати сходи не тільки для житлового приміщення, але і для промислового будинку. У проектування входить використання декількох складових: сходи, перила, балясини і косоури. Проект обов'язково враховує основний матеріал конструкції і його властивості.
  За допомогою цього інструменту ви легко спроектируете сходи будь-якого типу - від простої прямої до гвинтовий або нестандартної форми. Програмою обов'язково враховуються всі будівельні нормативи. А також вона запропонує функції для оптимізації фактури і форми виробу, східців та перил. Контрольні опції простежать за тим, щоб сходи не займали велику площу або не розташовувалися під незручно великим кутом, не були занадто малими чи крутими. Спроектувавши сходи з допомогою цієї програми, ви можете бути впевнені в зручності її використання. Будь-який етап проектування можна побачити в 3d-зображенні. До недоліків цієї програми відносять не російськомовний мова інтерфейсу - англійська та німецька.
  Програма для проектування сходів в приватному будинку: опис, інструкція та рекомендації

  Compass Staircase

  Для проектування сходів програма російською мовою Compass Staircase відповідає всім необхідним і можливим вимогам. З її допомогою можна створювати конструкцію за своїми індивідуальними параметрами і підкреслити всі деталі виробу. Велика бібліотека конструктивних елементів. У додатку можливо вивести на друк креслення масштабом 1:1. В залежності від типу сходів запропоновані різні варіанти рішень проектування, враховуючи навіть для складних конструкцій. Можна скомбінувати різноманітні форми та деталі з метою отримання ідеального результату. Істотною перевагою є зрозумілий і зручний інтерфейс з русифікованої можливістю. Ця утиліта дозволить спроектувати сходи за мінімальний час.

  Програма для проектування сходів SolidWorks

  Цей інструмент для тривимірного інженерного моделювання зручний і універсальний в роботі. Допоможе створити не тільки модель сходи, але й інші елементи будинку. Гарантує проектування моделей сходів різних розмірів і типів складності. Використовується для автоматизації роботи на промислових підприємствах. Переваги:
 • проект SolidWorks створюється з готових моделей або шляхом креслення окремих елементів;
 • складається з твердотільних елементів у тривимірної геометрії в деталях і збірках;
 • вдосконалення проекту з допомогою додавання, переупорядковування або редагування елементів;
 • складання або креслення можливо створити на кожному з етапів проектування;
 • зв'язок між збірками, деталями та кресленнями гарантується автоматичним виконанням змін у всіх видах і документах;
 • утиліта SolidWorks збереже ваші документи в режимі автоматичного відновлення і за запитом відобразить нагадування про збережених документах.
  Програма для проектування сходів в приватному будинку: опис, інструкція та рекомендації
 • Компас 3D

  Ця проста утиліта для тривимірного моделювання чудово підійде для навчальних цілей і домашнього використання. Для проектування металевих сходів програмою Компас 3D вам знадобиться лише кілька параметрів для отримання миттєвого результату. Додаток пропонує обширну бібліотеку конструктивних елементів сходів і виведення креслень моделей з зазначенням розмірів, а також надає опції роздруківки і шаблони масштабом 1:1. Програма русифікована. Переваги програми для проектування сходів Компас 3D:
 • наявність навчальних матеріалів;
 • можливість безкоштовного знайомства з утилітою;
 • можливість створення деталей і креслень в 2д-форматах;
 • займає мінімум місця на жорсткому диску
 • не обмежена по користуванню у часі.
 • Недоліки:
 • не редагуються і не моделюються 3d-об'єкти;
 • немає повної сумісності з файлами професійної версії «Компаса».
 • Онлайн-проектування

  Крім встановлюються на комп'ютер програм, є й такі, які дозволяють проектування в онлайн-режимі. Найпопулярнішими і найвідомішими є "Розрахунок сходів WeBsr" і "Лесенка.сом".
  Програма для проектування сходів в приватному будинку: опис, інструкція та рекомендації
  Для проектування сходів в приватному будинку програму необхідно запустити з мінімальною кількістю параметрів і розмірів. Протягом декількох хвилин ви отримаєте готовий проект сходів.