Zyxel Keenetic DSL: інструкція, характеристики, відгуки

128 0 Новини високих технологій

ZyXel Keenetic DSL - це простий і надійний роутер, за допомогою якого можна швидко підключити будинок до інтернету. Йому, як і багатьом його класу приладів, доступна можливість роздачі бездротового мережі одночасно безлічі пристроїв.

Опис

Основне призначення пристрою — надання доступу до мережі інтернет. Відбувається це за допомогою виділеної лінії ADSL, Ethernet через провайдерів, що реалізують різні типи підключення, такі як PPPoE, VPN, i4 або ip6 а також 3G/4G модемів.

Зовнішній вид

Виглядає ZyXel Keenetic DSL як самий звичайний представник класу. Прямокутна коробка з нанесеними на неї елементами управління і роз'ємами. В передній панелі розташовуються ряд світлодіодних індикаторів. З їх допомогою відбувається контроль за процесом роботи роутера ZyXEL Keenetic DSL.


Zyxel Keenetic DSL: інструкція, характеристики, відгуки
Самим першим в ряду стоїть індикатор включення живлення. Він може перебувати в 4 різних станах залежно від відбуваються в ньому процесів. Якщо лампа не горить, значить, пристрій вимкнено. Якщо світлодіод повільно моргає, значить, роутер готується до своєї роботи і в ньому відбуваються процеси ініціалізації мережі та інші завдання, необхідні для запуску. При частому моргання в надрах пристрою відбувається оновлення мікропрограми. Ну якщо лампочка просто горить, то значить, ZyXel Keenetic DSL працює в штатному режимі. Слідом за індикатором харчування коштують світлодіоди з пронумерованими портами. В процесі роботи пристрою вони можуть моргати або горіти постійно, що свідчить про роботу порту в даний момент. Індикатор, що позначає роботу Wi-Fi, також має чотири стани. Два з них класичні — включений або виключений. Про інші потрібно розповісти детальніше. Якщо відбувається часте моргання світлодіода, значить, в даний момент відбувається передача даних по мережі. Якщо ж миготіння повільне, значить, у даний момент пристрій намагається налаштувати з'єднання з технології WPS.


Індикатор DSL просто відображає той факт, що існує в даний момент підключення чи ні. Відповідно, світлодіод буде горіти, або ні. Іконка земної кулі позначає з'єднання з мережею інтернет, по суті, з провайдером. Два індикатори - це підключення роз'ємів USB. Маршрутизатор ZyXel Keenetic DSL має два USB-порту. Тут може спостерігатися 3 різних сценарію. Стан, коли індикатор не горить, може означати, що пристрій або ще не виявлено системою, або з якихось причин не може бути пізнано. Стан постійного горіння означає, що підключений USB пристрій готовий до роботи. Якщо ж світлодіод блимає, отже, система хоче повідомити користувача про те, що USB-накопичувач можна безпечно відключити.

Задня сторона

Як і на всіх подібних пристроях, на роутер ZyXel Keenetic DSL розміщені роз'єми і елементи керування пристроєм. Перше, що кидається в очі, це, звичайно, дві антени. Потім є два порти USB. Один розташований ззаду, другий на бічній стороні роутера. Стандартний роз'єм живлення, поруч з ним знаходиться кнопка відключення-включення. За ними слід кнопка FN, яка є своєрідною новинкою в таких пристроях. Справа в тому, що в налаштуваннях обладнання можна призначити певну функцію. Наприклад, за замовчуванням їй присвоєно відключення USB-накопичувачів в безпечному режимі.
Zyxel Keenetic DSL: інструкція, характеристики, відгуки
4 порти LAN служать для створення проводового з'єднання з роутером. Причому один з них можна використовувати для виходу в зовнішній інтернет, тобто до провайдера. Перепризначити їх можна в налаштуваннях. Ну і останній залишився роз'єм - це DSL. Він являє собою стандартний вхід RJ-11 для підключення до телефонної лінії.

Підготовка до підключення

Перед тим як почати налаштування ZyXel Keenetic DSL, потрібно запам'ятати декілька простих рекомендацій і порад. Розміщувати пристрій необхідно в сухому і провітрюваному місці. Це пов'язано з тим, що роутер за час своєї роботи може нагріватися, тому йому потрібно достатньо повітря для охолодження. Для забезпечення харчування потрібно використовувати тільки адаптер з комплекту, так як саме він володіє необхідними характеристиками.

Сценарії підключення до інтернету

За допомогою даного роутера до інтернету можна підключитися трьома способами:
 • використовувати виділену лінію за технологією ADSL;
 • з допомогою виділеній лінії Ethernet;
 • через модем 3G або 4G.
 • Варто докладніше розглянути кожен з них і виконати первинне налаштування маршрутизатора.

  Перше підключення

  Для того щоб отримати доступ до пристрою, потрібно спочатку його трохи налаштувати. Для цього в комплекті поставляється спеціальний кабель Ethernet. З допомогою нього потрібно з'єднати маршрутизатор з комп'ютером. Після цього буде створено локальне з'єднання між двома пристроями. Для того щоб потрапити в конфігуратор, необхідно використовувати веб-браузер комп'ютера. В адресному рядку потрібно набрати адресу my.keenetic.net або 1921681.1.
  Zyxel Keenetic DSL: інструкція, характеристики, відгуки
  Браузер повинен відповісти стартовою сторінкою конфігуратора маршрутизатора. Він містить всього 2 кнопки — «Веб-конфігуратор» і «Швидка настройка». Краще відразу зайти в конфігуратор, для того щоб змінити пароль за замовчуванням на свій.
  Для налаштування з'єднання за технологією ADSL потрібно вибрати відповідну вкладку на верхній панелі конфігуратора. Відкриється список сполук, серед яких потрібно клацнути по інтерфейсу. У вікні в полі «Настройка параметрів IP» потрібно вказати «без IP-адреси». Потім треба зберегти зміни і перейти на вкладку PPPoE. В ній потрібно буде додати нове з'єднання. Тут цікавить полі «Підключатися». Далі потрібно вказати той інтерфейс, який був обраний на попередньому кроці. В полях «Ім'я користувача» та «Пароль» зазначаються ті дані, які були надані провайдером. Після застосування збережених змін налаштування інтернету можна вважати завершеною.
  Zyxel Keenetic DSL: інструкція, характеристики, відгуки
  Для налаштування звичайного кабельного PPPoE підключення, яке є в багатьох містах, краще скористатися швидкої налаштуванням в початковому меню конфігуратора. Вона проведе за всіма етапами конфігурування мережі до кінцевого результату.

  Підключення до інтернету за допомогою 3G або 4G

  Перед тим як вставити USB-модем роутер, потрібно переконатися в тому, що в SIM-карті відключена функція введення пін-коду. Зробити це можна, тимчасово вставивши її в будь-який телефон.
  Zyxel Keenetic DSL: інструкція, характеристики, відгуки
  Після підключення модему до роутера через кілька миттєвостей повинен загорітися індикатор USB. Він сповістить про те, що готовий працювати із зовнішнім пристроєм. Як правило, 4G-модем ZyXel Keenetic DSL не вимагає якоїсь особливої налаштування, інтернет повинен з'явитися автоматично. Що ж стосується 3G, то для його конфігурації потрібно перейти на вкладку 3G/4G в меню "Інтернет". Вся настройка буде полягати в активації прапорці навпроти пунктів «Включити модем» і «Використовувати для виходу в інтернет». Можливо, доведеться вибрати стільникового оператора, а потім клацнути по кнопці "Застосувати". Перевірити стан мережі завжди можна в системному моніторі веб-конфігуратора.

  Налаштування Wi-Fi

  Налаштування бездротового з'єднання маршрутизатор ADSL2 ZyXel Keenetic DSL мало чим відрізняється від інших пристроїв. Спочатку пристрій вже містить створену за замовчуванням мережа. Її дані можна дізнатися з наклейки на дні роутера. Змінити їх можна з допомогою веб-конфігуратора, перейшовши на вкладку «Точка доступу» в меню "Мережа Wi-Fi". В цьому вікні можна змінити ім'я мережі, вказавши його у відповідному полі. Можна застосувати новий пароль, за це відповідає полі «Ключ мережі». Всі інші налаштування можна залишити як є і натиснути кнопку «Застосувати».
  Zyxel Keenetic DSL: інструкція, характеристики, відгуки
  Варто відзначити, що даний роутер володіє можливістю застосування гостьовій мережі. Вона служить для тимчасового підключення сторонніх людей до інтернету. В якості обмеження їм не будуть недоступні локальні ресурси бездротової мережі. Щоб включити таку можливість, потрібно в меню конфігуратора вибрати вкладку «Гостьова мережа» і встановити галочку напроти пункту «Дозволити гостьовий доступ».

  ZyXel Keenetic DSL Plus

  Цей пристрій продається окремо і наділяє інтернет-центр Keenetic DSL додатковими функціями. Зокрема, воно дозволяє підключитися до інтернету за технологією ADSL2+. Він обладнаний власною операційною системою, і його налаштування не викликає яких-небудь проблем. Використовувати його можна як основний або як додатковий спосіб підключення до інтернету.
  Zyxel Keenetic DSL: інструкція, характеристики, відгуки

  Відгуки

  Що стосується відгуків про даної моделі, практично всі вони позитивні. В основному відзначається широкий функціонал пристрою, різні варіанти підключення, надійність і швидка швидкість роботи. Багато користувачі оцінили також і простоту її налаштування. До плюсів можна віднести і відмінну підтримку виробника. На офіційному сайті завжди можна знайти як актуальні прошивки, так і безліч різних посібників та інструкцій.

  Висновок

  Середня вартість роутера знаходиться в межах 5000 руб. За цю ціну користувач отримає багатофункціональний пристрій, який можна використовувати як в домашніх умовах, так і в невеликих офісах. Налаштувати його можна практично під будь-які потреби, наприклад, такі як файловий сервер, точка доступу, комутатор і багато інші корисні "амплуа".