Як скасувати дію в "Фотошопі CS6": три простих способи

12 0 Новини високих технологій

Часто при роботі з будь-якою програмою і навіть на будь-якому сервері можна зробити скасування дій. Справа у тому, що неминучі помилки або друкарські помилки, а також випадкове натискання клавіш, тому є можливість повернути все, як було. У цій статті ми поговоримо про те, як скасувати дію в "Фотошопі CS6". Нерідко новачки, зробивши щось неправильно, вважають, що нічого виправити не можна. Але це не так. Давайте подивимося, які кроки можна зробити, якщо при роботі з програмою потрібно зробити «відкат». Для наочності у статті представлені ілюстрації.


Основні відомості про роботи в програмі «Фотошоп»

"Фотошоп" – дуже складна графічна програма має безліч функцій для створення різних спецефектів. Будь-яку фотографію можна змінити до невпізнання, або створити казковий колаж. Але щоб все вийшло красиво і виглядало бездоганно, потрібно дотримуватися певної послідовності дій.
Як скасувати дію в "Фотошопі CS6": три простих способи
Навіть професіонал може зробити помилку, крім того, він постійно вивчає, експериментує, порівнює. Тому в подібній програмі без функції скасування не обійтися. Тільки на відміну від тих же програм, загнута стрілочка, що означає скасування, тут захована в меню. Крім того, існує функція відкату відразу кількох останніх дій. Про це докладніше буде трохи нижче. А зараз коротко розглянемо всі варіанти, як скасувати дію в "Фотошопі CS6":
 • через горизонтальне меню;
 • за допомогою гарячих клавіш;
 • через вікно «Історія».
 • Мабуть, цих трьох варіантів цілком достатньо, але найбільш зручними і затребуваними є останні два.

  Які причини бувають для скасування дій?

  Існує безліч причин, за яким можна скасувати дію. Наприклад, ви зробили напис на фото за допомогою інструменту «Кисть», але вийшло негарно. І ви задумалися про те, як скасувати дію в "Фотошопі CS6". Можна, звичайно, скористатися інструментом «Ластик», але при цьому зітреться вміст всього активного шару.


  Тобто у вас активний шар «Фотография_1» із зображенням квітки. А на його тлі ви зробили напис «З 8 березня!». Таким чином, застосувавши віртуальний ластик, ви ризикуєте стерти не тільки текст, але і фон. Щоб цього не сталося, краще скасувати дії.
  Як скасувати дію в "Фотошопі CS6": три простих способи
  Інша ситуація: працюючи з шарами, майстер зрозумів, що фотографія виходить не дуже вдалою. Потрібно скасувати відразу кілька дії, щоб повернутись до малюнку, а до того моменту, коли все гарно виходило. Можна легко і швидко зробити навіть цю процедуру. Вище ми перелічили коротко, як скасувати останню дію в "Фотошопі CS6", а також відразу кілька. Варто тепер приступити до докладного вивчення процесу скасування.

  Скасування через меню "Правка"

  Відкрийте програму "Фотошоп". Завантажте потрібну картинку і застосуєте до неї кілька дій, наприклад: обесцветьте і нанесіть напис різними кольорами за допомогою пензля. Щоб скасувати дію з останньої пензлем, наведіть курсор на верхню частину екрану, де розташовується горизонтальне меню. Виберете другий пункт «Правка (Edit). Зверніть увагу на самі верхні три команди:
 • «Скасувати».
 • «Крок вперед».
 • «Крок назад».
 • Ці команди придумані невипадково. Повернемося до прикладу з написаним пензликом текстом. Ви зробили помилку, або вам не сподобалося, коли намалювали першу букву. Треба повернутися назад. У вас є два способи: натиснути або «Скасувати», або «Крок назад». Але якщо б ви намалювали вже дві букви, а треба стерти обидві, то потрібно «Скасувати» натиснути двічі. Якщо ж ви вважаєте, що команда застосована марно, то натисніть «Крок вперед» і текст повернеться.
  Як скасувати дію в "Фотошопі CS6": три простих способи
  Щоб краще зрозуміти, як скасувати дію в "Фотошопі CS6" за допомогою команд меню, рекомендуємо попрактикуватися. Крім того, при бажанні, ви можете завчити гарячі клавіші, які вказані праворуч від назви команд в меню. Тобто, якщо ви натиснете на клавіатурі Ctrl+Z , то ви відразу повернете зображення в попередній стан.

  Скасування через вікно "Історія"

  А тепер вивчимо більш складний процес - як скасувати кілька дій в "Фотошопі CS6". Для цього вам потрібно зробити відкритим вікно «Історія» (воно зазвичай йде окремою вкладкою з вікнами «Шари» і «Властивості»). Якщо його немає, то в меню Вікно (Window) знайдіть пункт «Історія» (History).
  Як скасувати дію в "Фотошопі CS6": три простих способи
  Саме в ньому вказано послідовність дій і назви операцій. Потрібно виділити нижні операції, які є зайвими або поставити галочки на непотрібні команди вибірково і натиснути «Кошик» внизу вікна, погодившись з дією по видаленню. Сподіваємося, що ви змогли зрозуміти, як потрібно скасовувати дію в "Фотошопі CS6". Немає нічого складного, а головне - можна вибрати найбільш зручний спосіб.