4G-роутер ZTE MF90: характеристики, параметри

183 0 Новини високих технологій

ZTE MF90 - це портативний роутер. Його основне завдання - забезпечувати користувача інтернетом у дорозі або при відсутності доступних підключень. Він оснащений власною батареєю, яка дозволяє користуватися мережею протягом тривалого часу без підзарядки. Але про це та інших технічні характеристики пристрою трохи нижче.

Опис

ZTE MF90 здатний працювати в мережах 4G. Його виробництвом займається китайська компанія ZTE. У Росії цей роутер активно реалізує компанія "Білайн" з залоченной прошивкою для використання в своїх мережах. Середня вартість даного пристрою знаходиться в межах 3 тис. рублів в офісах або представництвах провайдера. ZTE MF90 оснащений акумулятором з ємністю 2300 мАч. Це дозволяє йому працювати далеко від джерел живлення протягом 6-7 годин. У ZTE MF90 можна встановити додаткову карту пам'яті формату MicroSD об'ємом до 32 Гб. Для уникнення перешкод на частотах 24 ГГц передбачена можливість роботи пристрою в діапазоні 5 ГГц. Одночасно до 4G-роутера ZTE MF90 можна підключити до 10 різних пристроїв.


Зовнішній вид

За розмірами мобільний роутер ZTE MF90 відповідає його портативності, він трохи більше звичайної пачки сигарет. Виглядає як невелика біла коробочка, без будь-яких декоративних або дизайнерських вишукувань. На корпусі є тільки самі необхідні деталі та елементи. На передній панелі є невеликий екран з індикаторами. Нижче нього розташовані дві кнопки — одна з них відповідає за харчування, інша — за підключення за технологією VPS.
4G-роутер ZTE MF90: характеристики, параметри
На одній з граней пристрою розташувалися два гнізда для антени, захищені спеціальними заглушками, а також роз'єм microUSB для підключення до комп'ютера.

А що всередині?

Більшу частину внутрішнього «оздоблення» пристрою займає батарея. Якщо зняти її, можна виявити слот для сім-карти звичайного розміру і роз'єм для карти пам'яті.
4G-роутер ZTE MF90: характеристики, параметри
До речі, щоб відкрити корпус пристрою, потрібно злегка зрушити кришку на пару міліметрів. Область натиснення підказує невеликий трикутник, розташований в нижній частині.

Управління пристроєм

Практично всі налаштування встановлюються через веб-інтерфейс. Однак якісь з них перекладаються на плечі зовнішніх елементів управління. Зокрема, для того щоб включити пристрій, потрібно протягом 5 секунд утримувати кнопку включення натиснутою. Короткочасне ж натискання виводить роутер із сплячого режиму, який за замовчуванням вимикається через 10 хвилин простою.


4G-роутер ZTE MF90: характеристики, параметри
Кнопка WPS, крім створення захищеного з'єднання по Wi-Fi, може виконувати функцію відключення модуля бездротової мережі. Відображення поточного стану пристрою здійснюють три індикатора. Кожен з них може ідентифікувати різні ситуації:
 • Перший індикатор — заряд батареї. Якщо не горить, то значить пристрій або вимкнено, або перебуває в режимі очікування. Зелений сигнал сповістить про те, що батарея заряджена або ж має об'єм заряду трохи більше середнього. Якщо зелене світло починає блимати, значить, батарея зараз знаходиться в режимі зарядки. Відповідно, горіння і миготіння червоним позначають необхідність підключення до зарядного пристрою.
 • Наступний індикатор — рівень сигналу мережі. Позначається він, як правило, декількома паралельними лініями, побудованими по зростанню. Синій колір визначений для роботи в мережах класу 4G. Миготіння означає передачу даних в поточний момент. Те ж саме спрацьовує і для мережі 2G або 3G, тільки колір буде зелений. Червоний сигнал сповіщає про помилку, відсутності Мережі або невстановленої sim-карті.
 • Ну і останній з індикаторів — це мережа Wi-Fi. Він має всього 2 стану. Коли блимає синім — Wi-Fi включений. Коли просто горить — активований режим WPS.
 • 4G-роутер ZTE MF90: характеристики, параметри

  Власне, більш розширену інформацію можна отримати у веб-інтерфейсі. Там же можна дізнатися про кількість підключених користувачів, використовуваних частот, точний відсоток заряду батареї, обсяги трафіку та іншу корисну інформацію.

  Веб-інтерфейс

  Потрапити в налаштування ZTE MF90 можна за адресою 1921680.1 ввівши його в адресному рядку браузера. За замовчуванням, логін і пароль для входу - admin. Після введення даних з'явиться стартова сторінка конфігуратора. Тут же відразу рекомендується встановити пароль на ZTE MF90.
  4G-роутер ZTE MF90: характеристики, параметри
  Титульна сторінка відображає багато корисної інформації. Тут можна прочитати СМС-повідомлення, отримані на модем, і визначити тривалість активної сесії, в тому числі кількість отриманих і відправлених біт. Також прямо звідси можна перейти в особистий кабінет або перевірити свій баланс. Але в більшості випадків користувачів цікавить саме процес налаштування, для цього існує окремий пункт меню з однойменною назвою. Як правило, в більшості роутерів з'єднання вже налаштовано. Тобто відразу після вставки сім-карти Інтернет буде доступний. Найбільший інтерес являє роздача Wi-Fi. Для цього потрібно:
 • Після переходу в налаштування перейти на вкладку Wi-Fi. За традицією, тут є кілька полів, які необхідно заповнити. Найперше — це ім'я мережі. Саме воно буде відображатися на інших пристроях, коли точка доступу стане активною.
 • Трохи нижче цього поля потрібно не забути перевести перемикач в режим «Включено».
 • Далі варто вказати тип шифрування мережі. Як правило, можна залишити WPA-PSK. Або виставити цей режим, якщо він не вказано за замовчуванням.
 • В полі «Пароль» потрібно вибрати стійку до перебору фразу. Саме вона буде використовуватися при підключенні до роутера інших пристроїв.
 • Далі можна вказати кількість максимальних підключень. Якщо передбачається використовувати роутер в домашніх умовах, можна встановити кількість 10.
 • Ось таким нехитрим способом можна налаштувати роутер для побутового використання.

  Прошивка ZTE MF90

  Для того щоб відучити роутер від оператора "Білайн", знадобиться його разлочка. Дана процедура досить складна і вимагає наявності великої кількості програмного забезпечення. Тому за всіма подробицями краще звернутися до мережі Інтернет. Зокрема, на сайті 4pda є пара докладних і зрозумілих інструкцій. Після вдалої прошивки роутер отримає можливість використовувати сім-карту будь-якого оператора.

  Цікаві особливості пристрою

  Для збільшення потужності прийому сигналу можна підключити зовнішню антену до ZTE MF90. Для цього використовується тип роз'єму ts9. Великий вибір різних по потужності зовнішніх антен можна знайти на профільних інтернет-порталах в Мережі.
  4G-роутер ZTE MF90: характеристики, параметри
  Як вже говорилося раніше, роутер може використовувати карту пам'яті формату microSD. Для доступу до файлів потрібно звернутися за допомогою web-інтерфейсу. Для цього є окремий розділ з однойменною назвою. Не так давно в магазині безкоштовних додатків для Android Play Market з'явилася утиліта ZTE WiFi Monitor. З її допомогою можна моніторити стан мереж роутера або змінювати його налаштування прямо з екрану смартфона.

  Трохи відгуків

  Власники даного роутера відзначають його зручність і простоту використання. Також безсумнівним плюсом є можливість розблокування та встановлення інших прошивок. Портативність пристрою є одним з ключових факторів. Це перевага відзначає практично кожен власник. Заряд, за заявами користувачів, тримається задовільно, кому-то його вистачає на цілий робочий день. Щоправда, лише для серфінгу. Якщо ж дивитися ролики на YouTube або качати великовагові торрент, то цей час скорочується вдвічі.
  4G-роутер ZTE MF90: характеристики, параметри
  Що стосується мінусів, то і без них не обійшлося. Кого-то трохи дратує білий колір пристрою, який брудниться буквально через тиждень інтенсивного використання. Також негативно відзначаються і періодичні подглючивания як Wi-Fi, так і з'єднання з Інтернетом, в цілому. Реалізація зовнішнього вигляду, а точніше, індикація світлодіодів, трохи підкачала. Багато хто вважає, що зробити її можна було і краще. Якусь вогкість і недопрацьованість прошивки також відзначили кілька користувачів. Виражається це в невеликих збоях і глюки.

  Висновки

  Враховуючи всі мінуси і плюси пристрою, можна зробити висновок, що при конструктивному підході до роутера і його невеликий доопрацюванні можна отримати відмінне і стабільно працюючий пристрій. Автономність маршрутизатора непогана, налаштування в основному зрозумілі і прості. Ціна не кусається. В цілому досить непогане пристрій.