Повідомлення «Підготовка Windows. Не вимикайте комп'ютер.» висить постійно. Система не завантажується. Що робити?

692 0 Новини високих технологій

Очевидно, будь-який користувач Windows вимкнення або перезавантаження комп'ютера дуже часто бачив повідомлення «Підготовка Windows. Не вимикайте комп'ютер». Це нормально і стосується або первісної налаштування системи, або встановлення важливих оновлень. Але ж трапляються й такі ситуації, коли повідомлення довго не пропадає з екрану, а термінал не вимикається або при перезавантаженні система не стартує. З чим це пов'язано, як позбутися такої проблеми, читайте далі.

Підготовка Windows

Установку системи зараз розглядати не будемо. По всій видимості, поява повідомлення «Підготовка Windows. Не вимикайте комп'ютер» здебільшого пов'язано з несправністю жорсткого диска, коли файли операційної системи на нього скопійовані, а запустити їх для початкового налаштування не представляється можливим. Тут доведеться або перевіряти диск спочатку, або змінювати його взагалі.


Повідомлення «Підготовка Windows. Не вимикайте комп'ютер.» висить постійно. Система не завантажується. Що робити?
Інша справа – установка оновлень. Дійсно, після завершення скачування критично важливих пакетів повідомлення «Підготовка Windows. Не вимикайте комп'ютер» свідчить про те, що система виробляє їх інтеграцію і налаштування. Але зависання або зацикленість цих процесів може з'явитися зовсім несподівано.

На екрані довго висить «Підготовка Windows. Не вимикайте комп'ютер». Причини зависання

Що ж може стати причиною такої поведінки операційної системи? Судячи з усього, ніхто точно назвати причину не може. Але в більшості випадків можна припустити, що такий збій пов'язаний з службами, відомствами, пошук та інсталяцію завантажених пакетів.


Іншими словами, спостерігаються збої у «Центрі оновлення». То його компоненти пошкоджені, то служба працює некоректно, то дійсно щось сталося з вінчестером. Позбутися появи ситуації, коли повідомлення «Підготовка Windows. Не вимикайте комп'ютер» висить занадто довго, а система не подає ознак життя, звичайною перезавантаженням неможливо (повідомлення при рестарті може з'явитися знову). Тому доведеться застосовувати радикальні методи.

Як вирішити проблему найпростішим методом?

Перше запропоноване рішення полягає у використанні безпечного старту. Для систем нижче десятої версії в самому початку завантаження необхідно використовувати стандартний вхід в розширене меню шляхом натиснення клавіші F8 після чого вибирається завантаження останньої вдалої конфігурації. Якщо це не допоможе, і при рестарті повідомлення «Підготовка Windows. Не вимикайте комп'ютер» довго не пропадає з екрану, знову працюючи з оновленнями, можна кілька разів примусово перезавантажити систему для того, щоб стартувало автоматичне відновлення.
Повідомлення «Підготовка Windows. Не вимикайте комп'ютер.» висить постійно. Система не завантажується. Що робити?
Якщо цього не сталося, оптимальним варіантом стане завантаження в безпечному режимі, після чого потрібно буде зробити відкат самостійно, використовуючи для цього стандартний розділ відновлення в «Панелі управління», або запустивши командну консоль з рядком rstrui.exe з подальшим вибором точки відкату.
Повідомлення «Підготовка Windows. Не вимикайте комп'ютер.» висить постійно. Система не завантажується. Що робити?
Примітка: Windows 10 різних збірок вхід в безпечний режим може здійснюватися через меню діагностики або при старті зі знімного носія.

Відключення «Центру оновлень»

Отже, припускаємо, що система в безпечному режимі все-таки завантажилася. Насамперед необхідно деактивувати службу «update». В ОС нижче десятої модифікації зробити відключення можна безпосередньо у відповідному розділі «Панелі управління». У Windows 10 така процедура проводиться виключно через розділ служб. Будемо відштовхуватися саме від цього розділу, оскільки дане рішення є універсальним для всіх систем Windows.
Повідомлення «Підготовка Windows. Не вимикайте комп'ютер.» висить постійно. Система не завантажується. Що робити?
Спочатку необхідно увійти в редактор, використовуючи для цього консоль «Виконати» і команду services.msc, знайти там «Центр оновлення», через ПКМ або подвійним кліком викликати вікно редагування параметрів, зупинити службу, виставити тип її запуску на відключений, після чого зробити рестарт системи.

Видалення апдейтів

Проте буває так, що, наприклад, відповідне повідомлення в Windows 10 («Підготовка Windows. Не вимикайте комп'ютер») з'являється знову тільки з причини того, що апдейти вже були завантажені, але система наполегливо намагається провести їх налаштування. Для виправлення ситуації, їх потрібно повністю видалити.
Повідомлення «Підготовка Windows. Не вимикайте комп'ютер.» висить постійно. Система не завантажується. Що робити?
Для цього завантажуємо систему все в тому ж безпечному режимі, переходимо до розділу програм і компонентів, вибираємо розділ перегляду встановлених оновлень і видаляємо останні завантажені пакети. Оскільки відповідає за функціонування «Центру оновлень» служба знаходиться в деактивированном стані, ручної пошук за винятком збійних оновлень запускати не має сенсу. По завершенні видалення виробляємо перезавантаження. По ідеї, система повинна завантажитися в звичайному режимі.

Інші можливі причини і методи їх усунення

Тепер коротко про те, чому повідомлення «Підготовка Windows. Не вимикайте комп'ютер» може циклічно з'являтися при перезавантаженні. Можливо, ситуація пов'язана з вірусним впливом. Якщо старт не представляється можливим навіть в безпечному режимі, необхідно перевірити комп'ютер який-небудь дискової програмою, начебто Kaspersky Rescue Disk, з зазначенням сканування всіх завантажувальних записів, прихованих об'єктів і наявних розділів.
У випадку з ушкодженнями жорсткого диска слід зробити старт зі знімного носія і перевірити сам вінчестер на предмет наявності помилок з використанням атрибутів відновлення пошкоджених секторів. Якщо ж безпечне завантаження хоч якось працює, можливо, відновити диск вийде за рахунок використання програми HDD Regenerator. Надії на сприятливий результат, звичайно, мало, але спробувати варто. Відгуки про це додатку досить неоднозначні, тому радити його як засіб, обов'язковий до застосування, не можна. Тепер ви знаєте, що робити, якщо побачите напис "Підготовка windows. Не вимикайте комп'ютер".