У Windows 10 не працює пошук: як вирішити проблему?

15 0 Новини високих технологій

Досить поширеною проблемою можна назвати те, що при переході на Windows шляхом оновлення існуючої системи або після «чистої» установки Windows 10 не працює пошук. У зв'язку з цим стає неможливим використання більшості інтелектуальних можливостей нової операційної системи в плані швидкого виклику програм, доступу до деяких системних налаштувань і т. д. Однак, як виявляється, виправити проблему можна декількома методами, які і пропонуються до розгляду. Відразу хочеться попередити рядових користувачів, що методика для них може виявитися кілька сложноватой.


Чому в Windows 10 не працює пошук?

Почнемо з того, що проблема працездатності самої пошукової системи може викликати і побічні ефекти. Так, наприклад, можна зустріти ситуацію, коли в Windows 10 не працює кнопка «Пошук», зазначена іконкою у вигляді лупи.
У Windows 10 не працює пошук: як вирішити проблему?
У більшості випадків прийнято вважати, що поява таких ситуацій пов'язано з постійно виходять пакетами оновлень, які самі по собі були абсолютно недопрацьовані. Проте методика усунення цієї неполадки аж ніяк не означає, що встановлені пакети необхідно відразу ж видаляти, оскільки багато з них орієнтовані більше на оновлення системи безпеки, про яких так «турбується» корпорація Microsoft.

Використання інструментів усунення неполадок

Отже, виходимо з того, що пошук в Windows 10 не працює ні в меню «Пуск», ні в «Провіднику», ні в будь-якому іншому додатку. Що зробити в першу чергу?


Для початку слід використовувати вбудований в систему інструмент виявлення і виправлення безлічі проблем, що виникають. Для цього необхідно викликати стандартну «Панель управління» (а не розділ параметрів), ввівши в консолі Виконати команду control. Після перемикання на відображення елементів у вигляді значків потрібно знайти розділ усунення несправностей і встановити в ньому перегляд всіх категорій.
У Windows 10 не працює пошук: як вирішити проблему?
Після цього з представленого списку вибирається рядок пошуку та індексування, після чого запускається процес виявлення збоїв. Якщо щось буде знайдено, можливо, помилки виправить сам інструментарій системи.

Не працює пошук в «Пуск» Windows 10: настройка служб індексування

Але припустимо, що вищеописане засіб проблем не виявило або виправити не змогло. Навіть після цього пошук в Windows 10 не працює ні під яким приводом. В цьому випадку можна спробувати усунути проблему самостійно. Для цього слід викликати розділ служб (services.msc в меню «Виконати»), знайти в списку службу пошуку Windows Search, через контекстне меню або подвійним кліком увійти до редагування параметрів, встановити тип запуску «Автоматичний», і тільки після цього натиснути кнопку старту служби, якщо до цього вона перебувала у відключеному стані. Якщо пошук в Windows 10 не працює і після цього, у тій же «Панелі управління» потрібно використовувати розділ параметрів індексування. У вікні опцій слід натиснути кнопку переходу до додаткових налаштувань, а потім – кнопку «Перебудувати» в розділі усунення неполадок. Виконання процесу може зайняти досить тривалий час, але доведеться потерпіти.
У Windows 10 не працює пошук: як вирішити проблему?
Після цього залишиться тільки викликати «Диспетчер завдань» або консоль «Виконати» і перезапустити процес explorer.exe. До речі, такий метод дуже добре підходить для усунення проблем з пошуком в «Панелі завдань».

Ключі системного реєстру

Практично аналогічні дії можна виконати і в системному реєстрі, викликавши редактор через меню «Виконати» командою regedit.
У Windows 10 не працює пошук: як вирішити проблему?
Тут, в гілці HKLM, розділ SOFTWARE, необхідно знайти теку Windows Search. В самій директорії є ключ SetupCompletedSuccesfuly. Через меню ПКМ або подвійний клік входимо в редагування і встановлюємо для нього одиницю замість нуля.
У Windows 10 не працює пошук: як вирішити проблему?
У тому ж каталозі знаходимо папку FileChangeClientConfigs і перейменовуємо її в FileChangeClientConfigsBak. Оскільки зміни зберігаються автоматично, залишається тільки закрити редактор, перезавантажити систему і перевірити працездатність пошукової системи.

Що робити, якщо пошук згодом знову перестав працювати?

Зустрічаються ситуації, коли і після вищеописаних дій, пошукова система може перестати функціонувати. Достеменно невідомо, з чим це пов'язано, але рішення по усуненню проблеми запропонувати можна.
У Windows 10 не працює пошук: як вирішити проблему?
У «Панелі управління» знову використовуємо розділ параметрів індексування, у вікні налаштувань натискає кнопку «Змінити», а потім у розділі опцій відзначаємо місця, в яких системі слід проводити так званий миттєвий пошук.

Висновок

Як бачимо, нічого особливо катастрофічним в тому, що пошукова система іноді відмовляється функціонувати як годиться, немає. Методика усунення проблеми не так вже й складна, як це може здатися на перший погляд. Але найважливіше у всьому цьому полягає в тому, що пакети критично важливих апдейтів видаляти не потрібно, так само як і проводити різного роду дії по виправленню працездатності самого «update». Вірусне вплив тут не розглядалося, а основну увагу було приділено саме системних налаштувань, оскільки про безпеку своєї системи користувач повинен піклуватися самостійно.