МФУ Canon Pixma TS5040: відгуки, опис, характеристики

16 0 Новини високих технологій

Canon PIXMA TS5040 - це багатофункціональний пристрій для дому або невеликого офісу. Дана модель являє собою саму молодшу версію з лінійки, але при цьому має досить цікаві і корисні функції та характеристики. У цій статті буде представлений огляд Canon PIXMA TS5040. Ми наведемо численні відгуки користувачів, їх рекомендації і складемо список негативних і позитивних моментів користування названим принетром.

Опис Canon PIXMA TS5040: зовнішній вигляд

Позиціонується МФУ як ідеальний принтер для дому або невеликого офісу. За заявами розробників, він простий, зручний і володіє хорошою швидкістю друку. Якщо розглядати названий принтер, то його зовнішній вигляд вибивається з поняття багатофункціонального пристрою. МФУ Canon PIXMA TS5040 являє собою еталон компактності.
МФУ Canon Pixma TS5040: відгуки, опис, характеристики
Наявність на ребрах і невеликих кутах згладжених фасок надає йому візуально ще менший розмір. І хоча сам форм-фактор класичний - звичайна коробка, виглядає він при цьому все одно дещо незвично.


Для порівняння, його розміри становлять 37 см в довжину, 31 см завширшки і 12 см у висоту. Покриття пластику, з якого виконаний принтер Canon PIXMA TS5040 - матове. Це досить практично, так як не залишається слідів від пальців і меншу кількість пилу осідає на ньому при щоденній експлуатації.

Передня панель

На передній панелі розташований блок управління з рядами кнопок, індикаторів і рідкокристалічним дисплеєм. Блок можна відігнути і виставити під будь-яким кутом для більш зручного використання.


В самій лівій частині панелі управління розташована кнопка Power, яка активує включення і виключення пристрою. Над нею є індикатор стану. Трохи правіше є кнопка «Початок», яка служить для встановлення первинного екрану на рідкокристалічному дисплеї, де є базові функції для роботи з принтером. Праворуч від дисплея є невеликий блок кнопок для керування меню. Тут все досить просто і лаконічно - розібратися зможе навіть людина, далека від технологій і техніки, в цілому:
 • Є кнопка «Стоп», яка скасовує будь-яку поточну операцію.
 • Кнопка «Пуск» активує вибраний режим, наприклад, копіювання або сканування.
 • Невеликий блок зі стрілками дозволяє рухатися по меню вниз, вгору, вліво або вправо.
 • В центрі нього знаходиться кнопка OK, з допомогою якої можна підтвердити вибір.
 • Ну і кнопка Back дозволяє повернутися назад в меню.
 • МФУ Canon Pixma TS5040: відгуки, опис, характеристики
  Під панеллю управління є отвір для виведення паперу. Воно забезпечене лотком, який дозволить направити готовий документ в потрібне русло. У лівій нижній частині є індикатор доступу до картки пам'яті, слот для якої знаходиться трохи лівіше. За традицією, у верхній частині розташована кришка сканера, відкривши яку можна отримати доступ до робочої області. За кришкою сканера розмістився лоток для подачі паперу.

  Вид ззаду і нутро принтера

  На задній частині елементів не так уже й багато. Тут є роз'єм для кабелю живлення і USB-порт, за допомогою якого можна підключити принтер Canon PIXMA TS5040 до комп'ютера.
  Сам скануючий модуль являє собою ще одну кришку, відкривши яку, можна отримати доступ до внутрішніх деталей пристрою. Тут же відбувається заміна картриджів.
  МФУ Canon Pixma TS5040: відгуки, опис, характеристики
  Варто зауважити, що цей принтер має цікавою особливістю, яку рідко можна зустріти на інших моделях. Справа в тому, що для усунення зминання паперу тут є спеціальна кришка, яка знаходиться на нижній частині пристрою. Відкривши її, ви отримаєте можливість вручну усунути замятую папір.

  Технічні особливості

  МФУ Canon PIXMA TS5040 використовують п'єзоелектричних струминну форму друку. Максимальний формат паперу, який можна застосувати в принтері, дорівнює А4. Також пристрій вміє друкувати фотографії. Кількість використовуваних для цього кольорів — 5. Максимальна роздільна здатність для чорно-білого та кольорового друку складає 4800 х 1200. Заявлена швидкість чорно-білого режиму — 12 зображень в хвилину, а кольорового — 9. Сканер має стандартні розміри 216 х 297 міліметрів, тобто формат А4. Він вміє розпізнавати зображення з глибиною в 48 біт. Дозвіл його - 12002 400.
  МФУ Canon Pixma TS5040: відгуки, опис, характеристики
  Щільність паперу, з якою здатен працювати принтер Canon PIXMA TS5040 варіюється від 64 до 300 г/ м2. А це означає, що він має можливість друкувати на фотопапері, глянцевому, конвертах або матовою. Заявлений ресурс кольорового картриджа Canon PIXMA TS5040 становить 345 сторінок, а чорно-білого - 1795. Чорнило в принтері використовуються пігментні. МФУ підтримує декілька інтерфейсів. Серед них є інфрачервоний порт, Wi-Fi, ну і USB. Принтер володіє функцією Airprint, яка дозволяє роздруковувати документи безпосередньо з пристроїв компанії Apple без установки драйверів. Також можна використовувати в якості джерела документи з різних носіїв, таких як карти формату SD або Memory Stick. Всередині налаштувань принтера можна встановити функцію друку з хмари Google Cloud. Бездротова друк реалізується досить простими діями: потрібно лише вибрати точку доступу і підключити принтер до Мережі. Таким чином можна друкувати документи безпосередньо зі смартфона або будь-якого іншого пристрою, що знаходиться в ній.

  Відлов помилок принтера

  Якщо при друку стався збій, то принтер повідомить про це. На моніторі комп'ютера або на дисплеї панелі керування пристрою відображається код помилки. Коди помилок, як правило, чотиризначні. Варто розглянути найбільш часто зустрічаються помилки і несправності, а також способи їх усунення.

  Код 1300

  Ця помилка з'являється в результаті зминання паперу у вихідний частини принтера. Для того щоб усунути цю неприємність можна спробувати повільно витягнути папір руками. Якщо вона застрягла так, що видалити її не вдається, потрібно спробувати вимкнути і знову включити принтер. Є ймовірність, що після включення папір вийде автоматично. Якщо ж взагалі нічого не допомогло її витягнути, то доведеться відкривати кришку і видаляти папір з внутрішньої частини руками. Робити це слід дуже акуратно, стежачи за тим, щоб не залишилося маленьких шматочків і обривків, які згодом можуть порушити нормальну роботу принтера.

  Код 1000

  Даний код може з'явитися в тому випадку, якщо в лотку відсутній папір або вона завантажена неправильно. Для усунення достатньо виконати кілька простих дій. Якщо папір є, потрібно переконатися в її правильному розміщенні, тобто притиснути напрямні з обох сторін. Ну і власне переконатися в тому, що папір взагалі є.

  Коди помилок 1200 і 1401

  Код 1200 означає, що друк неможлива внаслідок відкритої кришки сканера. Рішення очевидно — закрити кришку і трохи почекати.
  МФУ Canon Pixma TS5040: відгуки, опис, характеристики
  Проблема під кодом 1401 вже трохи серйозніше. Вона може бути викликана пошкодженням друкуючої головки. Виправити її в домашніх умовах практично неможливо, тому найбільш правильним рішенням буде звернутися в найближчий сервісний центр компанії Canon.

  Коди 1600 і 1660

  Код 1600 може відображатися в тих ситуаціях, коли закінчилися чорнило. Рішенням буде заміна чорнильниці на нову. Проблема під кодом 1660 відображається тоді, коли чорнильний контейнер відсутня. Для того щоб виправити ситуацію, потрібно встановити його.
  МФУ Canon Pixma TS5040: відгуки, опис, характеристики

  Код 1700

  Цей код не дозволяє самостійно усунути проблему і означає, що абсорбер або, як його ще називають, памперс, майже повний. Рішенням може бути лише звернення в сервісний центр компанії Canon.

  Код помилки 1890 і 2900

  Проблема під кодом 1890 виникає в тих ситуаціях, коли користувач не зняв захисні стрічки всередині принтера. Рішенням проблеми буде уважний огляд всіх внутрішніх деталей на наявність захисних стрічок з їх подальшим видаленням. Помилка 2900 виникає в результаті збою сканування зразка вирівнювання друкувальної голівки. Для вирішення її потрібно переконатися в тому, що шаблон розміщений на склі сканера з потрібною орієнтацією і в правильному положенні. Також варто звернути увагу на саме скло, помилка може виникнути, якщо воно трохи забруднено.

  Коди 501150125100 5200

  Ці помилки означають якусь невідому проблему принтера. Для усунення таких збоїв рекомендується виконати ряд нескладних дій. Наприклад, вимкнути принтер, вийняти роз'єм живлення, потім знову повністю включити його. Якщо проблема не буде вирішена, залишається тільки відвідати найближчий сервісний центр.

  Огляд відгуків про Canon PIXMA TS5040

  Середня оцінка можливостей і технічних характеристик описуваного принтера досить висока. Користувачі відзначають такі його переваги, як непогана струменевий друк, наявність бездротової мережі, власний рідкокристалічний дисплей, можливість працювати без участі комп'ютера, друк безпосередньо з карти пам'яті.
  МФУ Canon Pixma TS5040: відгуки, опис, характеристики
  Крім усього іншого, серед названих плюсів власники вказали і такі речі, як компактність, тиая робота, швидка печатка і перезаправні картриджі Canon PIXMA TS5040. Останній пункт особливо радує, так як дозволяє значно заощадити при експлуатації принтера. В одному з відгуків про Canon PIXMA TS5040 було зазначено, що до них прекрасно підключається система безперервної подачі чорнила. Що є досить ефективним засобом як преси, так і економії. Багатьох дуже порадувала ціна пристрою, що володіє такими цікавими і потрібними функціями. До того ж малі розміри були тепло зустрінуті в декількох відгуки про Canon PIXMA TS5040.

  Трохи негативу

  З негативних моментів можна виділити нездатність принтера працювати при опущеній панелі управління. Для початку друку, потрібно хоча б трохи, але підняти. Деякі відгуки про Canon PIXMA TS5040 відзначають, що даний принтер не підтримує операційну систему Windows XP. Крім цього, при друку на офсетному папері можуть спостерігатися ледь помітні чорні смуги, в той час як на фотопапері відбитки виходять відмінні. Деяких користувачів збентежив хисткий на перший погляд корпус пристрою, однак на ділі МФУ зібрано досить якісно і надійно. Також є відгуки про те, що чорнило до Canon PIXMA TS5040 закінчуються дуже швидко. Причому це відбувається при різних режимах друку і виявити якусь закономірність у витраті дуже важко. Але, так як заправка картриджів Canon PIXMA TS5040 можлива, це не є такою вже серйозною проблемою. Відгуки споживачів, які тривалий час користувалися даними принтером, звертають увагу на кілька досить серйозних недоліків пристрою:
 • Ненадійний пластик кришки заднього лотка і приймача папери.
 • Відсутність кнопок, які б дозволяли здійснювати оперативне копіювання в чорно-білому і кольоровому форматі.
 • Що стосується друку, якість її стерпне, хоча професіоналам краще пошукати модель солідніше і дорожче.

  Пара аналогів

  Одним з найближчих конкурентів героя статті можна вважати принтер від компанії HP Deskjet Ink Advantage 3775. Він також являє собою багатофункціональний пристрій, і придбати його можна приблизно за тією ж ціною. Що стосується якості чорно-білого друку, тут він трохи програє Canon, так як максимальна роздільна здатність трохи менше та становить 12001200 точок на дюйм. Швидкість виведення тексту і зображення на папір приблизно така ж. Сканер на цьому пристрої являє собою не планшетний варіант, а протяжний. При цьому є значний програш в глибині кольору, яка становить 24 біта. Трохи підкачала і дозвіл сканера - тут воно 600 на 600 точок. В іншому ж характеристики пристрої практично ідентичні, що розглядається, хіба що тільки використовується 2 картриджа, з яких один чорний, а другий — триколірний. Друге багатофункціональний пристрій, який наступає на п'яти, - це Lexmark X 6170. Вартість його приблизно відповідає ціні Canon PIXMA TS5040. Його сходу відрізняє цікавий дизайн, який трохи футуристичен. Формати друку, а також можливості розв'язання рівні 4800 на 1200 точок на дюйм, тобто в точності як у героя статті. Тут представлений гібридний сканер, тобто він і планшетний, і протяжний. Що стосується копіра, то його можливості аналогічні розглянутому струйного МФУ Canon PIXMA TS5040. Рівень щільності паперу на цьому принтері трохи менше і може доходити максимум до 270 грамів на метр. На відміну від 5 картриджів Canon PIXMA TS5040 тут застосовуються всього 2: один чорний, другий триколірний. Причому багатобарвний можна розширити. До речі, варто відзначити, що в цьому пристрої є факс. Він може запам'ятовувати до 20 сторінок тексту. При цьому максимальна швидкість передачі даних складає 336 кілобіт в секунду. У Lexmark відсутній такий багатий вибір інтерфейсів і можливість бездротового підключення до мережі. Ну а в цілому, дане МФУ може скласти непогану конкуренцію розглядаємого принтера.

  Висновки

  Як показує огляд Canon PIXMA TS5040 цей принтер прекрасно справляється з простими побутовими завданнями. Воно добре роздруковує фотографії, робить копії документів, друкує реферати або будь-які інші види робіт. Ціна дозволяє придбати його практично кожному. Звичайно, є невелика заковика в чорнилі, але в Canon PIXMA TS5040 перезаправні картриджі, тому вихід є. Можливо єдина незручність, пов'язане з цим, буде в тому, що квітів використовується 5. При цьому 2 з них - це чорний. Заправка картриджів Canon PIXMA TS5040 не повинна викликати особливих проблем. Особливо якщо користувач вже спілкувався зі струминними принтерами. Меню струменевого МФУ Canon PIXMA TS5040 хоч і переповнене налаштуваннями, але все ж розібратися в них не представляє будь-якої складності. З часом всі установки стають зрозумілими і доступними. У цілому технічні характеристики Canon PIXMA TS5040 своїх грошей коштують.