Microsoft Compatibility Telemetry вантажить диск: що це за процес, і як з ним боротися?

13 0 Новини високих технологій

Після установки нових операційних систем Windows 8 і 10 багато користувачів помітили, що якийсь процес (Microsoft Compatibility Telemetry) вантажить диск до такої міри, що працювати з комп'ютером стає абсолютно неможливо. І далеко не всі віддають собі звіт в тому, що це за служба, ніж вона насправді займається, не кажучи вже про те, як її вимкнути. Спробуємо розібратися, що до чого.

Телеметрія у Windows-системах: що це таке?

Деякі користувачі справедливо вважають, що телеметрія відноситься виключно до галузі космічних технологій, що передбачають віддалене вимірювання якихось параметрів з передачею підсумкових даних в центр обробки. Так, так воно і є. Ось тільки у Windows-системах це є те саме зло, за яке їх постійно лають: спостереження (якщо хочете, шпигунство) за користувачем на рівні відстеження абсолютно всіх вироблюваних дій, включаючи зміни базових налаштувань системи і навіть інтернет-серфінгу (а це афішується при установці системи, на що ніхто не звертає особливої уваги).


Microsoft Compatibility Telemetry вантажить диск: що це за процес, і як з ним боротися?
Зазвичай сама служба в активованому за замовчуванням стані більше 20-30 % ресурсів оперативної пам'яті не споживає. Максимум на що вона здатна, - це 2 Гб за умови наявності планок рази в три-чотири більше. Однак питання зовсім в іншому. Справа в тому, що ця служба не тільки відстежує дії користувача, вона ще збирає інформацію, формує своєрідні звіти і надсилає їх на сервери Microsoft з метою поліпшення продуктивності Windows. Але подумайте самі! Який пересічний користувач буде відсилати звіти, не знаючи, про що взагалі йде мова. І навіщо йому відстеження конфіденційності? Ось тут-то і приходить розуміння, що якщо Microsoft Compatibility Telemetry вантажить диск, цю службу потрібно якимось чином відключити. Але яким? Про це буде сказано окремо, а поки розберемося, у чому може полягати справжня причина навантаження на системні ресурси.


Чому процес Microsoft Compatibility Telemetry вантажить диск на Windows 8 і вище?

Вперше ця служба з'явилася в сьомій версії системи. Тоді на неї ніхто не звернув уваги. А даремно! Як виявилося, саме цей модуль був здатний збирати відомості про дії користувача, відправляти їх на аналіз в корпорацію Microsoft незалежно від вашого бажання.
Microsoft Compatibility Telemetry вантажить диск: що це за процес, і як з ним боротися?
Що найсумніше: процес спочатку працює у фоновому режимі, а для відключення користувачу недоступний. Незважаючи на те, що заявлена навантаження не перевищує третини загальної, буває і так, що процес Microsoft Compatibility Telemetry Windows 8.1 вантажить диск набагато вище. Чому? Найімовірніше, справа тут не стільки в мережевих підключеннях, скільки в збоях самої служби. Іноді свою роль грають «коряві» оновлення, установка яких суперечить всім поняттям здорового глузду. Тим не менш позбутися від стеження можна, причому досить просто.

Microsoft Compatibility Telemetry вантажить диск на Windows 10: найпростіший спосіб відключення

Мало хто знає, що деактивувати службу стеження можна було ще на стадії установки системи, вибравши додаткову настройку, а не параметри за замовчуванням (як було показано вище). Якщо так сталося, що система вже встановлена, будемо відштовхуватися від цього.
Microsoft Compatibility Telemetry вантажить диск: що це за процес, і як з ним боротися?
Для початку слід використовувати меню параметрів розділ і системи, де вибирається пункт конфіденційності. Праворуч у вікні налаштувань потрібно відключити все, що є. Якщо деякі пункти блокуються, можливо, доведеться видалити останні оновлення, або навіть скинути систему до початкового стану. Але до цього не дійде.

Розділ служб

Якщо Microsoft Compatibility Telemetry вантажить диск, то для відключення стеження можна скористатися стандартним розділом служб системи (services.msc), знайти там відповідний модуль служби діагностики.
Microsoft Compatibility Telemetry вантажить диск: що це за процес, і як з ним боротися?
Увійшовши в розділ редагування опцій через меню ПКМ або подвійний клік, спочатку потрібно відключити сервіс кнопкою зупинки процесу, а потім виставити тип запуску на ручний (або відключити службу взагалі).

Сторонні програми і способи

У разі коли Microsoft Compatibility Telemetry вантажить диск, можна скористатися додатковими засобами, які пропонують сторонні розробники. Не становить складності позбутися від стеження за допомогою невеликої утиліти під назвою DWS Lite. Проте її рекомендується застосовувати виключно просунутим користувачам, оскільки сама програма здатна відключати багато всього. Встановивши повне відключення всіх функцій і елементів системи, можна домогтися тільки того, що вона просто перестане працювати. Нарешті, якщо Microsoft Compatibility Telemetry вантажить диск, то в налаштування оновлень слід зазначити, що даний локальний користувач не бажає приймати участь в удосконаленні з наступним відключенням AITAgent і ProgramDataUpdater в «Планувальнику завдань». Те ж саме стосується параметрів Consolidator, KernelCEIPTask, UsbCEIP.

Що допоможе?

У деяких випадках, оскільки збої можуть бути пов'язані з некоректною встановленням оновлень, їх потрібно буде видалити. Зокрема, це стосується пакетів КВ з номерами 306870830223453075249 3080149 і 2976978. У найпростішому випадку для їх деінсталяції в командної консолі слід прописати рядка у вигляді wusa /uninstall /kb:ХХХХХХХ /quiet /norestart, де ХХХХХХХ – код пакета оновлення. Тільки так можна позбутися від стеження в останніх Windows-системах. Спосіб відключення телеметрії через системний реєстр не розглядалося, тому що даний варіант є складним (хоча зробити відключення там і можна). Тому пересічному користувачеві доведеться задовольнятися тим, що є.