Серверний мікропроцесор Xeon E3-1230. Характеристики, відгуки

21 0 Новини високих технологій

Мікропроцесор Xeon E3-1230 може похвалитися хорошим поєднанням параметрів технічного плану і невисокої вартості. Цей чіп має досить високу продуктивність і здатний вирішувати будь-які завдання. Саме це напівпровідниковий рішення буде розглянуто в цьому невеликому матеріалі.

Серверний мікропроцесор Xeon E3-1230. Характеристики, відгуки

Спеціалізація

Чіп моделі Intel Xeon E3-1230 націлений на створення високопродуктивних комп'ютерних систем, до яких, в першу чергу, відносяться сервери і робочі станції. Знову-таки, як у першому, так і в другому випадку мова йде про ПК початкового рівня. На подібну їх приналежність вказує той фактор, що в склад комп'ютера може входити лише один центральний мікропроцесор. Але при цьому продуктивність останнього вельми і вельми висока. Ще одна можлива сфера використання даного кремнієвого чіпа - це ігрові станції. У всіх цих випадках розглянутий ЦПУ буде виглядати цілком відмінно.


Серверний мікропроцесор Xeon E3-1230. Характеристики, відгуки

Характеристики

Процесор Intel Xeon E3-1230 базується на мікропроцесорній архітектурі Sandy Bridge. Це друге покоління чіпів лінійки Core. На його напівпровідниковій підкладці, яка відповідає технологічним нормам і допускам 32 нм, нанесено 4 обчислювальних ядра. За рахунок реалізації технології НТ він може обробляти програмний код 8 логічних потоків. Базова тактова частота даного рішення складає 33 ГГц. В режимі ТВ вона може підвищуватися до 36 ГГц. Розмір кеш 3-го рівня відповідає 8 Мб, і це забезпечує істотний приріст швидкодії обчислювальної системи при обробці великих обсягів даних. Тепловий пакет даного продукту встановлений виробником на позначці 80 Вт, а найбільше значення температури - 691 градусів Цельсія. Єдиний тип оперативної пам'яті для Xeon E3-1230 - це DDR3. Можливі значення частоти мікросхем можуть бути 1066 або 1333 МГц. Сам чіп призначений для установки в сокет LGA1155 але повноцінно працювати він може лише в материнських платах з набором мікросхем С202.


Відгуки, вартість

Спочатку виробником Xeon E3-1230 був оцінений в 230 доларів. Але ця ціна була актуальна в 2011 році. Зараз же, у новому стані, такий мікропроцесор все ще можна придбати. Його вартість варіюється в межах від 60 до 150 доларів. При цьому такий чіп у швидкодії практично нічим не поступається сучасним аналогам. Основний мінус - це підвищене енергоспоживання, яке обумовлено застарілою технологією виробництва. Тому у відгуках до плюсів мікропроцесора відносять низьку вартість і продуктивність. Недолік в цьому випадку всього лише один - це завищене енергоспоживання, і від нього нікуди не піти.
Серверний мікропроцесор Xeon E3-1230. Характеристики, відгуки

На закінчення

Навіть за нинішніми мірками збалансованим рішенням є Xeon E3-1230. У нього є всі атрибути сучасного високопродуктивного процесора - це 4 обчислювальних модуля і великий розмір кеш-пам'яті. Тому в більшості сучасних ресурсномістких завдань він буде на рівних змагатися з сучасними такими аналогічними пристроями. Такий чіп все ще відмінно підходить для реалізації робочої станції, сервера економ-класу або ж навіть ігрового комп'ютера преміум-класу. Окремо необхідно зазначити його вартість, яка істотно нижче, ніж у таких сучасних процесорів. Як результат, при складанні таких обчислювальних систем краще використовувати саме героя даній статті.