Як виправити помилку, пов'язану з бібліотекою OpenAL32.dll

15 0 Новини високих технологій

Користувачі персональних комп'ютерів з операційною системою Windows при спробі запустити якусь гру можуть зіткнутися з помилкою, що викликана відсутністю динамічної бібліотеки OpenAL32.dll. В деяких випадках вона може виникати навіть при запуску будь-яких мультимедійних файлів.

Як виправити помилку, пов'язану з бібліотекою OpenAL32.dll
Перед тим як розповідати про способи усунення цієї помилки, варто відразу пояснити, що вона собою являє. Файл OpenAL32.dll - це, як було вже сказано, динамічна бібліотека, що є кроссплатформної. Вона входить в пакет програмного забезпечення OpenGL, а основне її призначення - коректно відображати об'ємне звучання. Тобто бібліотека відповідає за звук в іграх і в деяких програмах.


Спосіб перший: блокування файлу

Якщо розбиратися, чому відбувається помилка OpenAL32.dll, то відразу стане ясно, що частіше за все із-за зараження вірусом. Сценарій наступний: ви в інтернеті підхопили шкідливу програму, яка якимось чином внесла зміни в код бібліотеки. Ваш антивірус це виявляє і блокує файл, поміщаючи його в карантин. Однак варто сказати, що часом файл може бути заблокований антивірусом помилково, але таке трапляється вкрай рідко. Вихід із ситуації досить простий. Наприклад, якщо ви на 100% впевнені, що файл не заражений, то перейдіть в налаштування антивіруса і додайте його в список виключень. Щоб не ризикувати, можна просто відключити на час роботу антивірусної програми. В цьому випадку гра або програма запуститься, але якщо файл заражений, то через якийсь час бібліотека буде знову заблокована.


Такий файл потрібно вилікувати. Робити це рекомендується одній з наступних програм:
 • Kaspersky AntiVirus Removal Tool.
 • Dr.Web Curelt.
 • Але в деяких випадках допоможе тільки заміна бібліотеки. Як це зробити, буде розказано трохи нижче.

  Спосіб другий: відкат системи

  Стовідсотково цей спосіб допоможе вам позбавитися від проблеми, проте існує один нюанс: ви повинні були створити точку відновлення до того, як з'явилася проблема з відсутньою бібліотекою. Отже, якщо вона у вас є, то виконайте наступні дії:
 • Зайдіть в "Панель управління".
 • Перейдіть в меню "Система".
 • У вікні, натисніть кнопку "Додаткові параметри системи", що знаходиться на лівій панелі.
 • У вікні перейдіть на вкладку "Захист системи".
 • Натисніть кнопку "Відновити".
 • Як виправити помилку, пов'язану з бібліотекою OpenAL32.dll
  Після цього відкриється "Майстер відновлення системи". Виконуючи дані їм інструкції, ви зможете усунути неполадку.

  Спосіб третій: очищення реєстру

  У деяких випадках помилка з OpenAL32.dll може бути пов'язана з неправильністю реєстру. На щастя, проблему можна вирішити шляхом його очищення з допомогою будь-якої програми, оснащеної даною функцією. Однак рекомендується використовувати CCleaner, який, до речі, поставляється безкоштовно, так що не доведеться шукати "кряк" в мережі. Отже, ось що вам потрібно зробити:
 • Відкрити програму.
 • Перейти в категорію "Реєстр" на лівій панелі.
 • Поставити галочки поруч з усіма пунктами в графі "Цілісність реєстру".
 • Натиснути кнопку "Пошук проблем".
 • Після завершення пошуку натиснути кнопку "Виправити".
 • Натиснути кнопку "Виправити перевірено".
 • Як виправити помилку, пов'язану з бібліотекою OpenAL32.dll
  Після цього програма виправить або видалить непотрібні ключі реєстру, і якщо помилка пов'язана саме з ними, то вона зникне.

  Спосіб четвертий: завантаження і установка бібліотеки

  Є ще один цікавий спосіб, який 100% допоможе вам позбавитися від проблеми. Для початку вам необхідно буде завантажити з мережі OpenAL32.dll для Windows 8 або будь-якої іншої версії ОС. Однак варто врахувати той факт, що в Мережі безліч сайтів таким чином поширюють віруси, тому обов'язково скануйте файл після завантаження.
  Як виправити помилку, пов'язану з бібліотекою OpenAL32.dll
  Наступним етапом буде приміщення завантаженої бібліотеки у відповідну директорію. Шлях до неї наступний: C:WindowsSystem32. Перекиньте туди OpenAL32.dll і помилка буде усунена. До речі, якщо ви використовуєте 64-розрядною версією ОС, то папка буде називатися SysWOW64.