Хто такий відьмак і що він може? Цікаве про героя комп'ютерної гри

252 0 Новини високих технологій

Відьмак – герой комп'ютерної гри, головний персонаж серії книг, обличчя майбутнього серіалу і так далі. Зараз складно знайти людину, цікавиться кіно та іграми, який не знайомий з всесвіту з творів Сапковського. Хтось прочитав серію книг польського автора, інша частина фанатів познайомилася з першими частинами ігор в 2007 і 2012 році, а хтось поринув у фентезійний світ тільки з виходом крайньої частини «Дике полювання». В недалекому майбутньому по даній тематиці буде випущений серіал від Netflix. Зараз один з найбільш підходящих моментів познайомитися зі світом, дізнатися, хто такий відьмак і оцінити книги з іграми.


Хто такий відьмак і що він може? Цікаве про героя комп'ютерної гри

Походження персонажа

Трактувати поява героя можна з декількох сторін. Якщо відійти від канону ігровий і книжкової серії, відьмак – це герой слов'янської міфології. За походженням слово «відьмак» є похідним від «відьма». Герой володіє магічними здібностями і може перетворюватися на диких тварин (вовк, кінь і так далі). Всі відьмаки діляться на природжених і навчених. Природжений відрізняється невеликим хвостиком і перевернутим відображенням в очах. У навченого відьмака немає ніяких специфічних рис з зовнішньої точки зору.

Походження в книгах

У романі Анджея Сапковського на питання про те, хто такий відьмак, дано дещо змінений відповідь, хоча вигадана всесвіт не так далеко відійшла від слов'янської міфології. У центрі уваги книг тільки один відьмак – Геральт з Ривии. У світі Сапковського всі відьмаки створені протиприродним шляхом – в малому віці над дітьми проводять досліди з допомогою мутації, завдяки чому вони отримують магічні здібності та інші вміння. Надалі їх навчають бойовим мистецтвам і поводження з холодною зброєю. У підсумку відьмак стає мисливцем за чудовиськами. Свою роботу він виконує тільки за гроші і воліє дотримуватися нейтралітету в особистих і політичних питаннях.


Звичайна сімейна життя або робочий спосіб життя у відьмака не складеться. По-перше, всі відьмаки безплідні, а по-друге, звичайні люди вважають, що вони становлять загрозу для населення. Тому ставлення до них вкрай упереджене.
Хто такий відьмак і що він може? Цікаве про героя комп'ютерної гри

Книги про Відьмака

Анджей Сапковський випустив серію романів з 9 книг, що виходять з 1986 по 2013 рік. Поза серії були написані оповідання «Дорога без повернення» і «Що-то закінчується, щось починається». Вони не мають безпосереднього відношення до історії про Геральте, а являють собою історію його батьків. У центрі подій книг – вищезгаданий Геральт з Ривии. Навколо нього збирається безліч харизматичних і ключових персонажів, на яких зосереджена основна сюжетна лінія. Крім мимовільного участі в політичних розбірках і звичних замовлень на монстрів, Геральт допомагає княжні Цири, яка є дитям-несподіванкою. Мимоволі дівчина стає центром уваги для політичних діячів, ложі чародійок та інших. Все із-за того, що нащадок княжни буде здатний передбачити долю світу. Геральт і чародійка Йеннифер стали її прийомними батьками та передали героїні вміння володіння мечем і магічні чари. Поряд з Геральтом Цири стає головною героїнею книг. Крім двох згаданих персонажів, у книгах є багато добре опрацьованих побічних героїв: Жовтець, Золтан та інші.
Хто такий відьмак і що він може? Цікаве про героя комп'ютерної гри

Світ книг

Книги Сапковського, де відьмак грає головну роль, сильно відрізняються від звичного фентезі. Автор поміщає в традиційні для жанру декорації більш сучасну модель поведінки людей, що створює цікаве поєднання. З-за цього читач з легкістю може порівняти себе з книжковими героями, де відьмак не чужі людські почуття і сумніви, світом править жадібність, де відбувається зіткнення верств населення і рас, а також розглядаються знайомі всім політичні змови і т. д. Колорит книжкового світу вражає – при першому прочитанні можна заплутатися в кількості рас, організацій, держав, а вже тим більше в їх взаємодії (хто з ким «дружить», хто влаштовує змови і так далі). З-за цього світ відрізняється крайньою нестабільністю. Всі ключові персонажі знаходяться на пороховій бочці і побоюються зрад, вбивств, замахів. На тлі всієї нестабільності автор показує, що не можна поділити світ на «чорне» і «біле». Всі вчинки можна розділити тільки на відтінки сірого, тому не існує повністю позитивних героїв, а у вчинках лиходіїв також можна знайти особисту мотивацію і причини їх дій. Не обійшлося в романі без яскравої любовної лінії з інтригами, постійною необхідністю вибору і навіть з часткою гумору. В цілому Сапковський показує у своїй книзі всі злободенні проблеми, вплітаючи в них міфологію і фентезі, що виливається в цілісний твір. У 2010 році автор оголосив про продовження роботи над серією, оскільки у нього з'явилися нові ідеї і думки, які можна втілити в книжковій всесвіту. У 2013 році вийшов останній роман «Сезон мрій». Крім основної лінійки книг була випущена серія коміксів з 6 випусків. У 2001 році вийшов повнометражний фільм і серіал за мотивами роману, а в 2017 році офіційно почалася розробка телесеріалу за книгами. Зараз проект знаходиться на стадії написання сценарію і підбору акторського складу. Анджей Сапковський виступив консультантом у його створенні.
Хто такий відьмак і що він може? Цікаве про героя комп'ютерної гри

Серія ігор

У 2007 році польська студія CD Projekt RED випустила першу частину серії The Witcher. У той час розробники не мали досвіду в створенні ігор, тому перша частина отримала неоднозначні відгуки. Проте з часом ігрове співтовариство визнало рольову гру, і вона стала класикою. Проект був випущений в жанрі Role Playing Game. Події сюжету розвиваються відразу після закінчення книжкової лінії. Гравець починає свою пригоду в Каер Морхене – рідному домі для всіх відьмаків, де вони ростуть і проходять навчання. Геральт втратив пам'ять, тому йому доведеться відновлювати і згадувати всі події своїми силами і з допомогою друзів. Крім цієї проблеми протягом всієї гри вам доведеться розгадувати загадку угруповання «Саламандра» і шукати викрадені ведьмачьи секрети.
Хто такий відьмак і що він може? Цікаве про героя комп'ютерної гри

Друга частина: "Вбивці королів"

Продовження серії вийшло у 2012 році на новому движку і з новими можливостями. В цей час розробники володіли великим бюджетом і досвідом, тому новинка вийшла більш красивою і опрацьованою. Проте все псувала враження погана оптимізація на ПК і відсутність модів для Відьмака. Дії сюжету починаються після подій першої частини. Геральт раніше не повернув більшу частину пам'яті, а після невдалого замаху на короля Фольтеста він стає його особистим охоронцем. Під час чергового бою на короля нападає таємничий ассасин в рясі і домагається своєї мети. На місці злочину виявлено Геральт, в результаті чого він звинувачений у замаху. Відьмак не затримується в темниці завдяки подстроенному втечі. З цього моменту починаються пошуки вбивці Фольтеста.
Хто такий відьмак і що він може? Цікаве про героя комп'ютерної гри

"Дике полювання"

Найпопулярніша і велика частина серії The Witcher побачила світ у 2015 році. Величезний вільний світ, краща графіка на момент виходу і продовження улюбленого сюжету зі знайомими героями. «Дике полювання» отримала одні з найвищих оцінок в історії індустрії від більшості видань і критиків. Гра починається з Білого Саду, в якому Геральт і Весемир зупиняються на нічліг. З-за подій в цьому селі героям доводиться затриматися і допомогти жителям позбавитися від монстра, а по дорозі вникнути в нинішню ситуацію з війною і сторонами. В кінці глави Геральт зустрічається з Йеннифер, з чого і починаються пошуки Цири. Вся «Дике полювання» зав'язана на історії про Цириллу і її пригоди. У якийсь момент вам доведеться пограти за героїню. Однак основною дійовою особою залишається Геральт. У його компанії ви досліджуєте великі міста, допомагаєте жителям, отримуєте завдання від політиків, відвідуєте красивий острів і багато іншого.
Хто такий відьмак і що він може? Цікаве про героя комп'ютерної гри

Підсумки

Тепер ви знаєте, хто такий відьмак і де він зустрічається. Після виходу третьої частини ігор аудиторія шанувальників всесвіту Сапковського істотно розширилася. Багато фанатів The Witcher стали читати романи поляка, а також познайомилися з класичними частинами ігор про Відьмака. Якщо вас зацікавила історія Геральта, то швидше купуйте книги або встановлюйте гри The Witcher!