Материнська плата ASRock 970 Pro3: огляд, відгуки

18 0 Новини високих технологій

Модель зроблена з прекрасною живильної системою, як того вимагають високі технології. В материнському сайті встановлені новітні високоякісні конденсатори фірми ELNA в системі аудіопотоків. Застосовано новий вид друкованої плати і впроваджена захист від стрибків перенапруги електричної мережі.

Материнська плата ASRock 970 Pro3: огляд, відгуки

Огляд Asrock 970 Pro3

Дана модель підтримує процесори AMD у присутнім сокеті AM3 і AM3+ з теплопакетом не більше 125 Ватт. Подсистемное живлення процесора відбувається за схемою 4+1 завдяки чому плата може взаємодіяти з восьмиядерними процесорами. Підтримується оперативна пам'ять DDR3 з номінальною частотою до 1333 МГц. Є можливість обладнати пристрій планками пам'яті з частотою до 2400 МГц, але в даному випадку не гарантується стабільна працездатність материнської плати Asrock.


Максимальний об'єм встановленої DIMM-пам'яті обмежений 32 Гб. Організована тандемна зв'язок AMD CrossFire, в якій практично другий слот PEG являє собою PCI-E x4. На платі встановлені шість роз'ємів стандарту SATA3 зі швидкістю 6 Гбіт/с і чотири входи USB-системи 3.0 що функціонують додатково використовувати контролер Etron EJ188H. Дванадцять портів USB-системи 2.0 в рівній кількості розташовані на поверхні плати і на задній панелі. Даний комп'ютерний вузол підтримує процесори сімейства AMD FX, AMD Phenom II і AMD Athlon II.

Материнська плата ASRock 970 Pro3: огляд, відгуки

Інтерфейс BIOS материнської плати

Система БСВВ (БІОС) Asrock 970 Pro3 оснащена графічною оболонкою UEFI. Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) – являє собою новітню утиліту для БІОС, яка може проводити конкретну налаштування основної плати комп'ютера за допомогою унікального сучасного інтерфейсу.


Характеризується просунутим візуальним інтерфейсом з наявністю кольорових іконок, що вигідно відрізняє її від попередньої версії. У даній утиліті можна користуватися не лише клавіатури, але і миші. Також UEFI може використовувати завантажувальний жорсткий диск об'ємом більше 2 ТБ. З таким інтерфейсом користувачеві надана можливість застосовувати 3 ТБ завантажувальний HDD. Варто відзначити, що для роботи жорсткого диска об'ємом більше 2 ТБ знадобиться Windows Vista або 7 з розрядністю 64 bit. В графічну утиліту UEFI материнської плати Asrock введений однойменний системний браузер. Даний інструмент може сканувати конфигуративные пристрої, які користувач застосовує на діючому комп'ютері. Тут же можна переглянути налаштування і відредагувати їх.
Материнська плата ASRock 970 Pro3: огляд, відгуки

Особливості

Даний продукт володіє деякими корисними функціональними властивостями. Наприклад, такими як High Density Glass Fabric PCB. Модель High Density Glass Fabric PCB зроблена тією ж компанією, що і плата і служить для протидії небезпекам потрапляння вологи. Відомий факт, що всі вузли комп'ютерної системи «боїться» води і будь-яких її непрямих наслідків. Природно, мова не про те, що користувач заливає системний блок водою, а про невидиму надлишкової вологи, яка непомітно і згубно впливає на материнську плату Asrock 970 Pro3. При такому постійному впливі істотно підвищується ризик короткого замикання електричного, що повністю виведе з ладу плату. На противагу цьому компанія виробник змонтувала High Density Glass Fabric PCB, при якій відстані від друкованої плати до іншої знижені до безпечних розмірів. Така додаткова захист захистить материнську плату від короткого замикання, викликаного вологою.
Материнська плата ASRock 970 Pro3: огляд, відгуки

Розробка X-Boost

Дана технологія від фірми ASRock надає користувачеві можливість розгону Asrock 970 Pro3. Також у ній реалізована функція розблокування прихованих ядер процесора. Для того щоб це зробити необхідно під час запуску ПК натиснути клавішу «Х». Відбудеться запуск X-Boost і відбудеться автоматичний розгін компонентів системи, підвищивши робочий коефіцієнт аж до ста шістнадцяти відсотків. Надавши таку технологію, виробник материнських плат ASRock істотно полегшив метод розгону процесора і розблокування ядер для оверклокінгу. Тепер таким простим способом розгону може скористатися не тільки досвідчений юзер, але і звичайний користувач. Однак не слід забувати, що з розгоном пов'язаний певний ризик. Оверклокінг може вплинути на стабільність функціонування як всієї системи в цілому, так і окремих її компонентів, пристроїв. Варто відзначити, що відсоток успіху розблокування в даній розробці залежить від індивідуальності кожного процесора
Материнська плата ASRock 970 Pro3: огляд, відгуки

Додаткові технології

Материнська плата Asrock 970 Pro3 характеризується деякими корисними вбудованими функціями.
 • Розробка XFast RAM. Монтує віртуальний образ з оперативного запам'ятовуючого пристрою. Дана технологія плідно впливає на збільшення продуктивності всієї системи. Наприклад, такий широко відомий багатофункціональний графічний редактор Adobe Photoshop буде функціонувати на п'ять порядків швидше.
 • Опція XFast LAN. Характеризується зниженням пінгу в роботі з інтернет-додатками. Реалізовано це з-за того, що додатками надається пріоритет. Така функція сильно полегшить ігрові можливості для користувачів, які люблять провести дозвілля в інтернеті за онлайн-іграми.
 • Технологія XFast USB. Підвищує швидкісну функцію передачі та обміну даних.
 • Важливо пам'ятати про те, що відсоток прискорення вищеописаних технологій прямо залежить від конфігурації системи в цілому.
 • Розробка Fast Boot. Дана опція від компанії-виробника здійснює процес від запуску системи до відкриття екрану Windows менше, ніж за півтори секунди. Швидке завантаження економить час (а часом і нерви користувача при роботі за комп'ютером.
 • Материнська плата ASRock 970 Pro3: огляд, відгуки

  Магазин додатків ASRock APP Shop

  Для того щоб материнська плата Asrock 970 Pro3 стабільно і довго функціонувала, компанія-виробник створила власний однойменний магазин. В сервіс знаходяться різні програми і утиліти, які допоможуть користувачеві завантажувати свіжі версії програмного софта. Все це зібрано в єдиному зручному пакеті. Пакет у своєму складі має:
 • OrbWeb ME – дає можливість підключитися через ASRock Cloud в різних зручних для клієнта місцях при будь-якому часу.
 • App Charger дозволяє провести швидкісну зарядку.
 • Google Chrome – відомий браузер від однойменної компанії.
 • XFast LAN – інтелектуальний контролер для додатків у Всесвітній мережі.
 • Також компанія ASRock пропонує своїм користувачам менеджер захисту під час інтернет-з'єднання. У ньому реалізована система версії ASRock OMG, яка може закривати і зменшувати доступ в інтернет. Функція «Осушувач» виключить поломки материнської плати Asrock 970 Pro3 при виникненні конденсату у вузлах пристрою. Доступна прошивка по мережі шляхом активації Internet Flash. Метод може в авторежимі шукати оновлення прошивок для графічної оболонки БІОС на власних серверних ресурсів компанії. Додатково в утиліту UEFI вбудований системний браузер.

  Технічна специфікація

  Технічні характеристики Asrock 970 Pro3 обумовлені такими даними:
 • Виробник – ASRock.
 • Модель - 970 Pro3.
 • Форм-фактор microATX.
 • BIOS - AMI UEFI BIOS.
 • Процесор - Socket AM3+, кількість - 1.
 • Система живлення – 8 pin.
 • Виробник, версія чіпсета -В'єтнам, 970.
 • Оперативна пам'ять – двоканальна, DDR3 максимальна підтримка до 32 Гб, мінімальна частота – 800 максимальна – 2400 МГц.
 • Звук. Надано утилітою Realtek ALC892 Семиканальний HD-кодек, захищений від перенапруги, має Premium Blu-ray аудіо. Щоб дана система аудіо звучання запрацювала, необхідно запустити передній аудіо-модуль і застосувати функцію багатоканального звучання в аудиодрайвере.
 • Мережеве обладнання представлено Gigabit LAN, є Wake-On-LAN, захист від електричних збоїв, стандарт Ethernet 802.3 az, є РХЕ.
 • Слоти розширення – PCI Express x16 один PCI Express x1 один PCI. Перший роз'єм PCI Express x16 функціонує як х16 а другий - х4.
 • Реалізована підтримка AMD CrossFire.
 • Сховище даних – обумовлено шістьма роз'ємами SATA3 граничною швидкістю до 6 Гбіт/с.
 • На задній панелі розташовані одне гніздо для мишки (РС/2), одне гніздо для клавіатури (РС/2), шість роз'ємів USB версії 2.0 і два роз'єми USB-версії 3.0. Коннектори USB-захищені від статичних електричних розрядів системою ASRock Full Spike Protection. На пристрої є комбінований модуль кріплення вентилятора (кулера). Ця ексклюзивна модель кріплення вентилятора дуже сильно збільшує розкид тепла і належним чином сумісна з усіма охолоджуючими вентиляторами для сокетів АМ2+, АМ3.
  Материнська плата ASRock 970 Pro3: огляд, відгуки

  На закінчення

  Відгуки про Asrock 970 Pro3 в основному позитивні. Це обумовлюється відносної невисокою вартістю, наявністю UEFI, підтримкою процесорів лінійки FX, простотою у використанні, безліччю додаткових функцій і технологій, наявністю потенціалу для модернізацій. Досвідчені користувачі не рекомендують займатися розгоном Asrock 970 Pro3 так як в даному процесі невиправдано багато споживається енергії. Якщо у комп'ютера виник критичний збій, то через утиліту БІОС можна зв'язатися з техпідтримкою компанії виробника.