Томмі Версетті - персонаж серії ігор Grand Theft Auto: опис

19 0 Новини високих технологій

GTA: Vice City стала четвертою за рахунком відеогрою з однойменної франшизи. Сюжет переносить користувачів у вигаданий американський місто, відомий як Вайс-Сіті. Для його створення в якості прототипу використовувався реальний місто Майамі, що дуже добре відбилося в загальних атмосфері і стилі. В ролі протагоніста виступив Томмі Версетті — найманець і наркобарон, який був відданий своїм кримінальним босом Сонні Форелі.

Томмі Версетті - персонаж серії ігор Grand Theft Auto: опис
На той момент "Вайс Сіті" зумів побити багато рекордів, а також заробити любов і визнання ігрової аудиторії. Природно, слава не обійшла стороною і нашого протагоніста. Сьогоднішню статтю ми присвятимо саме йому, Томмі Версетті з "ДТА" — персонажа, чиє ім'я відоме кожному шанувальнику серії.


Біографія. Початок історії

Все починається з того, що Томмі виявляється у в'язниці Ліберті (ще одне вигадане місце в серії). Гравцям пояснюють, що в 1971 році Версетті став учасником перестрілки, в якій від його рук загинуло кілька людей. Що ж сталося у той рік? Справа в тому, що сім'я Форелі, на яку працював наш герой, дала йому завдання розправитися з певною метою. В один момент ідеально продуманий план пішов під укіс і Томмі Версетті потрапив в несподівану засідку. Результатом вимушеної перестрілки стали одинадцять трупів, за які героя чекала тільки смертна кара. На щастя, вплив сім'ї Форелі змогло врятувати Томмі від вірної загибелі, змінивши вирок на п'ятнадцять років тюремного ув'язнення.

Прибуття в Вайс-Сіті

Після цього нас переносять на п'ятнадцять років вперед - в рік, коли герой виходить з-під варти. Чолі Форелі стає ясно, що зіпсована репутація Томмі Версетті вплине і на сімейний імідж, тому вирішує відправити його у інше місто. Наш герой отримує інструкції щодо взяття під контроль процесу важливою операції по збуту наркотичних речовин прямо в "Серце" Вайс-Сіті. До того ж Сонні завжди був зацікавлений в закріпленні статусу сім'ї за межами міста Ліберті.


Томмі Версетті - персонаж серії ігор Grand Theft Auto: опис
Так, подальша історія Томмі Версетті пов'язує його з Вайс-Сіті. У компанії з ще двома хлопцями з Сім'ї, він прибуває на зустріч до адвоката Кену Розенбергу, діяльність якого регулюється самим Форелі. Цією угодою вони повинні були зміцнити своє становище на новій території, однак плани знову обертаються проти героїв. Обмін товарами раптово переривається, коли кілька людей, чиї обличчя приховують маски, відкривають стрілянину. Люди Форелі гинуть на місці — все, крім Томмі і Кена. Вони встигають застрибнути в автівку і втекти від нападників. Кен в страху вирішує сховатися у власному офісі, а Версетті повертається в свій номер готелю, звідки робить дзвінок Сонні і розповідає йому про те, що трапилося. Главу сім'ї Форелі такі новини, звичайно ж, не радують, і він починає вимагати від героя втрачені гроші і товар.

Початок власного розслідування

Томмі Версетті пускається на пошуки людини, який зірвав їх угоду. Трохи пізніше він зустрічає Ленса Венса, чий брат був також убитий в тій самій перестрілці. Разом вони виходять на місцевого впливового наркобарона по імені Рікардо Діас, який і опиняється винуватцем події. З цього моменту "напарники" вирішують діяти двома різними способами. Томмі намагається підібратися до Рікардо ближче, виконуючи для нього кілька доручень, в той час, як Ленс схиляється до варіанту самостійного замаху.
Томмі Версетті - персонаж серії ігор Grand Theft Auto: опис
Спроба Венса провалюється, його ловлять і намагаються допитати. На виручку приходить Томмі, який вирішує перекреслити всі свої зусилля і врятувати приятеля, в результаті чого втрачає довіру Рікардо. Після цього герої вирішують розробити план по знищенню Рікардо і вдало приводять його у дію. Так Томмі Версетті розбирається з людиною, який ледь не зруйнував його життя.

Кінець шляху

Після вбивства Рікардо Томмі не лише отримує право володіння над осібно, але і заробляє собі репутацію місцевого кримінального авторитета. Паралельно з його зростаючою владою, в голові Ленса Венса починає закрадатися підозра про упередженому ставленні до самого себе. Він втрачає колишню хватку і завалює навіть найпростіші доручення. В сім'ї Форелі також не все спокійно: Сонні призводить до сказу одна тільки думка про успіх Томмі, тому він постійно дошкуляє його своїми дзвінками, вимагаючи грошей і частки у владі над містом. На його превеликий невдоволенню, Версетті відмовляється ділитися, і навіть вбиває всіх посланих до нього колекторів.
Томмі Версетті - персонаж серії ігор Grand Theft Auto: опис
Тоді Сонні вирішує приїхати особисто, заздалегідь підготувавши пастку. Томмі так само готовий зустріти свого колишнього боса сюрпризом, проте в кінці його зраджує Ленс Венс. Під час конфронтації розкривається ще один секрет: саме руками Сонні була організована та перестрілка, яка сталася п'ятнадцять років тому. Починається кривава бійня. Томмі вдається вбити всіх бандитів з родини Форелі і розправитися з зрадником Ленсом. В кінці перестрілки він пускає кулю і Сонні.

В епілозі

Смерть Сонні призводить до того, що Версетті виходить з під контролю сім'ї Форелі. Томмі ж продовжує зростати в кримінальному світі, заробляючи гроші і влада.

Трохи цікавих фактів

  • Гра GTA: San Andreas робить невелику відсилання до Томмі. Під час чергового завдання, головний герой Сіджей виявляється спійманим в перестрілці на одній з фабрик. Гравці можуть почути досить цікавий міні-діалог: "Ей, прямо як в старі добрі часи, так, Томмі?". — "Що, чорт візьми, за Томмі?".
  • З усіх відмінних деталей персонажів "ДТА" одяг Томмі Версетті запам'яталася гравцям більше всього. Будучи італійцем, герой віддає перевагу класичний стиль і любить дорогі речі. Однак, незважаючи на це, гавайська сорочка Томмі Версетті — та відмітна деталь, за якою його завжди впізнають.
  • Томмі Версетті - персонаж серії ігор Grand Theft Auto: опис

  • Повертаємося до GTA: San Andreas: в кількох магазинах можна зустріти іграшкові фігурки деяких персонажів. Якщо пошукати, то серед них знайдеться і Версетті.
  • Голос Томмі подарував знаменитий актор Рей Ліотта.
  • Другий трейлер до GTA: ViceSityStories показує гравцям персонажа, чия зовнішність і одяг сильно нагадують Версетті. За хронологією подій Томмі ще відбуває свій термін.
  • В одній з місій Версетті управлявся з M-4 використовуючи всього одну руку. Такий рух наводить на думку, що Томмі добре розвинений фізично.