Персонаж Мері Рід: біографія, цікаві факти та історія

17 0 Новини високих технологій

Не обов'язково захоплюватися піратами, щоб знати ім'я Мері Рід — однієї з найвідоміших жінок-піратів. Незважаючи на те, що в цьому роді діяльності, як правило, домінували чоловіки, історія не обійшлася і без участі в ній представниці прекрасної статі. Завдяки нашій сьогоднішній статті читачі дізнаються про те, якою була Мері Рід в житті, а також познайомляться з ще однією цікавою особистістю, чия доля була тісно пов'язана з нашою головною героїнею — жінкою на ім'я Енн Бонні.

Персонаж Мері Рід: біографія, цікаві факти та історіяЗаписки з минулого

Для початку перенесемося в далеке минуле. На дворі 1720 рік, 2 листопада і наша історія починається з військового корабля, що належить королю Англії Георга I. Цей фрегат, чиє командування очолив капітан Барнет. Він взяв курс на Карибське море з метою вистежити і захопити бригантину Джека Рэкхема, відомого також під прізвиськом Ситцевий Джек. Морські розбійники зовсім недавно пограбували інше судно, тому саме цей момент, коли всі члени команди повинні були бути п'яні до смерті, вважають найбільш підходящим для захоплення. Тільки троє піратів билися до самого кінця, намагаючись захистити своє судно, незважаючи на безвихідну ситуацію. Одним з них був простий матрос, а от решта двоє насправді виявилися жінками.

Жінки-пірати їх доля: що нам відомо про них

Життя Мері Рід і Енн Бонні дійсно захопила всіх дослідників, чиї роботи були присвячені золотого століття піратства. Після того, як їх схопили, вони були доставлені на судове розгляд на Ямайку. Всіх чоловіків засудили до страти через повішення, вирок був виконаний протягом одного дня. Коли процес дійшов до жінок, то було зроблено цікаве відкриття: вони обидві були вагітні. Суд виніс вирок про повішення, однак з урахуванням невеликий відстрочки.
Персонаж Мері Рід: біографія, цікаві факти та історіяЗ часом пригоди Мері Рід і її компаньйонки огорнулися численними легендами. Справа в тому, що в ті часи не велися докладні записи про події, тому простежування життєвого шляху того чи людини уявлялося досить складним заняттям. Проте деякі деталі все ж змогли дійти і до нас.

Рання біографія Мері

Майбутня відома жінка-пірат народилася в місті Лондоні імовірно в 1685 році. Дати завжди варіюються, однак можна з упевненістю відповісти на питання про те, у скільки років померла Мері Рід — 36. Коли їй виповнилося тринадцять років, вона вирішила переодягнутися в хлопчика і завербуватися в якості юнги на один з кораблів. По настанні вісімнадцяти Мері Рід вступила в ряди британської армії, як раз у період Війни за іспанську спадщину. Кілька років дівчина провела в Голландії, б'ючись в якості піхотинця, а потім і кавалериста. Саме на поле бою Рід зустріла свою першу любов і зізналася у своєму секреті. Таємниця була збережена, а потім, після війни, пара скріпила відносини узами шлюбу. На свої заощадження молодята змогли обзавестися невеликий таверною, яку назвали "Три Підкови".

Життя після шлюбу і вступ в піратські ряди

Сімейне життя протікала тихо й мирно до тих пір, поки раптово не помер чоловік Мері, після чого вона знову зважилася на зміну обриси. Тепер вже під іменем Марка Ріда дівчина стала матросом на голландському судні, яке спеціалізувалося на торгівлі з Вест-Індської компанією. Як тільки корабель опинився у водах Карибського моря, на нього відразу ж напали пірати під проводом відомого Джека Рэкхема і його супутниці Енн Бонні. Стався бій, і Мері, і команду голландського судна швидко захопили. Докладної інформації про те, що стало з полоненими, на жаль, немає, проте точно відомо про те, що врятуватися вдалося лише єдиному англійської матросу. Не важко здогадатися, хто це був.
Персонаж Мері Рід: біографія, цікаві факти та історія

Хоробрість Рід так вразила піратів, що їй одразу ж надійшла пропозиція приєднатися до їх рядами. Дівчину нічого не пов'язувало з її минулим життям, тому вона з легкістю погодилася. Енн Бонні перша помітила те, як виглядала Мері Рід, і перша зізналася в тому, що вона сама була дівчиною. Трохи згодом розкрили секрет і для капітана.

Нова любов

Статус пірата не завадила дівчині знайти нове щастя в особистому житті. Незабаром вона зрозуміла, що закохалася в тесляра, який був узятий на їх корабель в якості полоненого. Серед піратської команди практично ніхто не вмів займатися подібною справою, тому навички чоловіки дуже придалися. Мері Рід не хотіла розкривати свій справжній підлогу, вона тримала свої почуття в секреті. Все змінилося, коли їй довелося викликати на дуель одного з піратів, щоб врятувати від такої ж долі свого коханого. Дівчина здобула блискучу перемогу і розповіла теслі про свій секрет. Після цього на кораблі Ситцевого Джека з'явилася ще одна щаслива пара.

Подальші пригоди Мері Рід

Персонаж Мері Рід: біографія, цікаві факти та історія

Після фатального події для Енн Бонні, коли вона втратила свою дитину, команда вирішила повернутися в Нью-Провіденс і пожити нової чесним життям. Жодних заперечень з боку матросів не було і незабаром всі прибули на берег. Однак там їх чекав колишній офіційний чоловік Енн, який зажадав від губернатора справедливості і негайної страти піратів. Команді Рэкхема пощастило, що до того часу вже була надана амністія, тому постраждав тільки Бонні, так як їй було призначено покарання за зраду.
Після цього пірати вкрали з порту шхуну і знову вирушили підкорювати водяні простори. Кількість осіб в команді Ситцевого Джека варіювалося від двадцяти до сорока матросів. Незважаючи на такий невеликий (за мірками багатьох) число, пірати захоплювали такі судна, які могли впасти тільки під натиском великих армад. Рэкхем і його команда здобували одну перемогу за іншою, і незабаром одне тільки згадка про них вселяло страх у кожного мешканця Карибського архіпелагу. Деякі судна були готові здатися піратам, ледь побачивши їх розвівається далеко прапор.
Персонаж Мері Рід: біографія, цікаві факти та історія
До речі, досить цікаво, що спочатку Ситцевий Джек вважав за краще плавати під знаком "Веселого Роджера", типового для всіх Багамських морських розбійників. Проте в його команді з'явилися жартівники, які любили сміятися над перехрещеними кістками, називаючи їх символом двох жінок, що плавали з ними. Незабаром Рэкхему прийшла ідея переробити прапор і під черепом він домалював пару великих кривих ножів.

Вирок і смерть

Вільне плавання і роздольна життя пірата підійшли до кінця в листопаді 1720 року. Поява судна для упіймання команди Рэкхема виявилося не випадковим — наказ був відданий самим губернатором Ямайки. Як ми вже говорили, "Вільямс" залишилися захищати лише три людини, серед яких були Мері Рід і Енн Бонні. Незважаючи на їхню відвагу та зусилля, здобути перемогу над мертвецьки п'яними піратами не склало особливих труднощів.
Персонаж Мері Рід: біографія, цікаві факти та історія
За рішенням суду всіх чоловіків чекало повішення, а що стосується вироку жінкам, то його відклали на певний строк. Ходить чутка, що перед тим смертю Джеку дозволили побачитися з Енн в останній раз. Вона зізналася, що шкодує його, але таку долю собаки він заслужив сам. Якби Джек захищав свій корабель, як личить справжньому чоловікові, то все могло б закінчитися по-іншому. Що стосується долі двох жінок-піратів, то вони уникли самої кари. Кажуть, що Мері Рід померла під час пологів від гарячки, але це не єдина версія події. Хтось досі вважає, що знамениту морську разбойницу таємно вбили, однак прямих доказів так і не було знайдено. Енн Бонні також пройшла через пологи, на світ з'явився хлопчик. Після цього вона зникла і її місцезнаходження, як і подальша доля, так і залишилися покриті таємницею. За деякими чутками її викупила родина. Згодом жінка вийшла заміж, народила дітей і померла в поважному віці в штаті Віргінія.

Поява в кіно і відеоіграх

Персонаж Мері Рід: біографія, цікаві факти та історія

Персонаж Мері Рід часто зображувався у різних продуктах поп-культури. Серед кіно варто відзначити серіал "Чорні вітрила" і фільм "Справжні карибські пірати", що вийшли в 2014 і 2006 роках відповідно. Також образ Мері використовувався в тематичних відеоіграх, таких як "Тропико 2", "Кредо Вбивці: Чорний Прапор" і "Аватария".