Що таке PDAs: визначення, розшифровка та особливості формату файлів

14 0 Новини високих технологій

Персональний цифровий помічник (personal digital assistant, PDA, PDAs), також відомий як кишеньковий ПК, - це мобільний пристрій, який функціонує як електронний digital-асистент. Випуск КПК був припинений на початку 2010 року після широкого впровадження високопродуктивних смартфонів, зокрема тих, які працюють на iOS і Android. PDA - це скорочення від personal digital assistant. Пристрій може функціонувати як стільниковий телефон, факс-відправник, веб-браузер і персональний органайзер.

Що таке PDAs: визначення, розшифровка та особливості формату файлівТехнологія промисловості переробила термін «персональний цифровий допомогу». В даний час це поняття застосовується для програмного забезпечення, яке ідентифікує голос користувача для відповіді на запити.

Що таке PDAs?

PDAs забезпечує можливість зберігання та вилучення даних та інформації для особистого або ділового використання, зручного зберігання розкладів, календарів та інформації в адресній книзі. Переваги КПК:
 • підключення до Інтернету;
 • електронний візуальний дисплей;
 • можливість використання в якості мобільних телефонів;
 • веб-браузер.
 • Що таке PDAs: визначення, розшифровка та особливості формату файлів
  Всі моделі мають аудіоможливості, що дозволяє використовувати їх в якості портативного медіаплеєра. Більшість КПК можуть отримати доступ до Інтернету, интрасетям через Wi-Fi або бездротові мережі. У деяких моделях впроваджена технологія сенсорного екрану. Відповіддю на питання про те, що таке PDAs, може бути таке формулювання: це функціональні попередники сучасних смартфонів.

  Історія

  Термін PDA був вперше використаний 7 січня 1992 року генеральним директором Apple Computer Джоном Скаллі на виставці Consumer Electronics Show в Лас-Вегасі, штат Невада, з посиланням на Apple Newton. У 1994 році IBM представила перший КПК з повною функціональністю мобільного телефону IBM Simon, який також можна вважати передвісником смартфона. Потім в 1996 році Nokia представила КПК з функціоналом мобільного пристрою, комунікатор 9000 який став самим продаваним КПК у світі. Ще одним раннім учасником цього ринку був Palm з лінійкою продуктів PDA, яка почалася у березні 1996 року.


  Що таке PDAs: визначення, розшифровка та особливості формату файлів
  Популярні в 90-х і на початку 2000-х років персональні цифрові помічники були попередниками смартфонів. У більшості КПК була невелика фізична клавіатура та електронна сенсорна панель у ряду моделей. Оригінальні програми для персонального цифрового помічника включають розклад і адресну книгу для зберігання, пошуку і введення записів. Для КПК було написано велику кількість програм прикладного характеру. У середині 90-х виробники КПК, пейджерів і стільникових телефонів почали поєднувати функціональність цих пристроїв з новим типом обладнання, відомих зараз як смартфон. Nokia, IBM і Palm були одними з основних гравців на ринку.

  Еволюція PDAs

  Виробник PDA і пейджерів Research in Motion Limited випустив свій перший «розумний» телефон BlackBerry в 2000 році, і компанія домінувала на ринку протягом майже першого десятиліття. У 2007 році Apple випустила перший iPhone, сенсорний смартфон, і протягом п'яти років ринок відійшов від пристроїв з фізичними клавіатурами.
  Що таке PDAs: визначення, розшифровка та особливості формату файлів

  Що таке PDAs в сучасному розумінні? У 2010 році технологічна індустрія переробила термін «персональний цифровий помічник». Тепер це поняття відноситься до програмного забезпечення, який розпізнає голос користувача і використовує штучний інтелект для відповіді на запити. Прикладами цього типу персонального цифрового помічника є Siri (Apple), Cortana (Microsoft) і голосовий помічник Google (Ok, Google).

  Базові функції

  Типовий КПК має сенсорний екран для навігації, слот карти пам'яті для зберігання інформації, Bluetooth та/або Wi-Fi. Деякі КПК можуть не мати сенсорного екрану, використовуючи програмні клавіші, навігаційну панель і цифрову клавіатуру для введення. Програмне забезпечення пристрою включає календар, список справ, адресний довідник для контактів, калькулятор і функціонал нагадувань. КПК з бездротовою передачею даних також включають поштовий клієнт, браузер і функції телефонії.

  Сенсорний екран

  Багато з оригінальних кишенькових комп'ютерів, таких як Apple Newton і Palm Pilot, були оснащені сенсорним екраном для взаємодії з користувачем з невеликою кількістю кнопок, зарезервованих для ярлики часто використовуваних програм. Деякі сенсорні КПК, включаючи пристрої Windows Mobile, мали знімний стилус, щоб полегшити роботу з обладнанням.
  Що таке PDAs: визначення, розшифровка та особливості формату файлів

  Карти пам'яті

  Хоча на багатьох ранніх КПК не було слотів для карт пам'яті, з часом більшість з них були оснащені слотом Secure Digital (SD), CompactFlash або їх комбінацією. Деякі PDAs мають USB-порт і використовують карти microSD, які електронно сумісні з SD-картами, але мають набагато менший фізичний розмір.

  Дротовий зв'язок

  Перші моделі КПК підключалися до персонального комп'ютера через послідовні порти або інше пропрієтарне з'єднання. Потім цей тип з'єднання був технологічно замінений на USB-кабель. Старі КПК не змогли підключитися один до одного через USB, оскільки їх реалізація не підтримувала USB як «хост». Деяким першим моделям вдавалося підключитися до Інтернету побічно за допомогою зовнішнього модему, підключеного через послідовний порт (синхронізатор) безпосередньо або з допомогою плати розширення, яка забезпечувала порт Ethernet.

  Бездротовий зв'язок

  Більшість сучасних PDA-версії мають Bluetooth - бездротовий протокол для мобільного устаткування. Дану технологію можна використовувати для підключення клавіатур, стіна, GPS-приймачів та інших найближчих аксесуарів. Також можливо передавати файли між КПК з Bluetooth. Багато сучасні пристрої підтримують бездротову мережу Wi-Fi і можуть підключатися до точок доступу. Всі смартфони і деякі інші сучасні моделі можуть підключатися до бездротових глобальним мережам, таким як мобільні стільникові компанії.
  Що таке PDAs: визначення, розшифровка та особливості формату файлів
  Старі КПК з 1990-х по 2006 рік зазвичай мали порт IrDA (інфрачервоний порт), здійснює бездротовий зв'язок на близькому і далекому відстані. Зараз можна сказати, що таку PDAs-опцію підтримують деякі сучасні моделі, оскільки вона була замінена більш технологічними Bluetooth і Wi-Fi.

  Синхронізація

  Більшість PDAs можуть синхронізувати свої дані з додатками на комп'ютері. Це дозволяє користувачеві відкрити файли з PDAs, так і оновити контакти, розклад або іншу інформацію на своєму ПК, використовуючи програмне забезпечення. Ті ж дані відправляються на КПК або передають оновлену інформацію на комп'ютер в залежності від того, яку інформацію надає PDA. Це усуває необхідність оновлення інформації користувачем в ручному режимі. Синхронізація також захищає від втрати інформації, що зберігається на пристрої, у разі втрати, крадіжки або злому даних.

  Автомобільна навігація

  Деякі КПК включають приймачі глобальної системи позиціонування (GPS). Багато моделі сумісні з зовнішніми доповненнями GPS-приймача, які використовують процесор і екран КПК для відображення інформації про місцезнаходження. PDAs з функцією GPS можуть використовуватися для автомобільної навігації. КПК все частіше встановлюються в якості стандарту на нових автомобілях. GPS-приймач на базі КПК може відображати умови руху, виконувати динамічну маршрутизацію і показувати відомі місця розташування мобільних радіолокаційних станцій. Виробники TomTom, Garmin та iGO розробляють GPS-навігаційне програмне забезпечення для КПК.