Компілятор GCC для Windows

86 0 Новини високих технологій

З абревіатурою GCC знайомі багато людей, які пов'язані з розробкою програмного забезпечення. Цей компілятор – інструмент для розробників, які є прихильниками вільного програмного забезпечення. Спочатку цей засіб було створено для Linux-систем. Але існує також реалізація GCC для Windows. Називається вона MinGW.

Історія

Компілятор GCC для Windows
Засобами, які традиційно використовуються для розробки програм під відкриті операційні системи, є інструменти GNU. Проект з цією назвою був створений Річардом Столлманом в 1984 році. Необхідність була викликана тим, що в ті часи було ускладнено співробітництво між розробниками програм. Так відбувалося через те, що власники комерційних програм влаштовували безліч перешкод подібної співпраці. Мета проекту полягала у створенні набору, об'єднаного однією ліцензією, яка б не дозволяла комусь присвоювати ексклюзивні права на таке програмне забезпечення. Саме частиною такого набору і є інструмент для програмістів – GCC. Для Windows аналог був створений вже пізніше.


Що таке компілятор?

Варто пояснити, що це за тип програмного забезпечення. Для чого воно потрібне? Взагалі, GCC-компілятор для Windows або Linux – це програма, здатна перетворювати вихідний код, написаний програмістом, в машинний код, який зможе розуміти комп'ютер. Існує ще таке поняття, як «інтерпретатор». Функції його такі ж, як у компілятора, але переклад він виконує порядково, а не цілком. При цьому програма перетвориться в байт-код – проміжну форму, яка є двійковим кодом. Потім він інтерпретується під час виконання спеціальної віртуальною машиною.


Розробка

Компілятор GCC для Windows
Файли, що містять вихідні коди, створюються як прості текстові документи. Їх можна створити за допомогою будь-якого найпростішого текстового редактора. Крім цього, можна скористатися спеціальними середовищами розробки, які вбудовані редактори. Таким засобом є KDevelop. Це середовище, що містить як редактор, так і вбудовану консоль, яка розташована під редактором. Розробник отримує можливість в одній програмі як займатися редагуванням коду, так і давати консольні команди, не перемикаючись між вікнами. Перед створенням проекту потрібно створити каталог, а в ньому вже - текстовий документ.

Особливості

Компілятор GCC для Windows
GCC для Windows MinGW присвоює за замовчуванням всіх виконуваних файлів, які створені, ім'я - a.out. Якщо потрібно дати інше ім'я, необхідно до команди на компіляцію додати прапор -o з ім'ям. Це всього лише один з безлічі прапорів. Для того щоб подивитися все, потрібно в командному рядку набрати команду man gcc. Для Windows команда така ж, як і в системі Linux. Перед користувачем з'явиться довідкова система по компілятору. Тут можна переглянути, що кожен прапор означає. Для того, щоб вийти з довідкової системи, потрібно натиснути клавішу Q. Робота GCC включає в себе три етапи:
  • обробка з участю препроцесора;
  • компіляція;
  • компонування.
  • На першому етапі в основний файл включається вміст заголовних файлів, які вказані в директивах на початку програми. На другому етапі текст програми написаний на мові програмування, перетворюється в набір машинних команд, а результат при цьому зберігається в об'єктний файл. Варто зауважити, що на різних комп'ютерах формат цього файлу може відрізнятися. Саме тому зручніше програми поширювати у формі вихідного коду, щоб вони могли бути доступні для будь-якої архітектури. Саме це і робить GCC. ARM, Windows, Intel, Unix – скрізь здатні запускатися програми. На останній стадії зв'язуються всі об'єктні файли в один. У результаті виходить, що запускається файл. Таким чином, GCC - це зручний інструмент для розробників, яким комфортно користуватися при створенні програм.