Сканування документів: які програми вибрати?

130 0 Новини високих технологій

Якщо в розпорядженні є така корисна техніка, сканер, то необхідно підібрати до неї гарне програмне забезпечення. Адже без нього не вийде розкрити всі можливості пристрою. А сканування документів має бути комфортним і якісним.

Диски не вічні

Зазвичай при покупці нового сканера користувачеві дістається диск з драйверами і програмою. Але такі диски мають властивість кудись зникати з часом. Тут-то і можуть прийти думки про використання будь-якої альтернативної програми для сканування документів в PDF і інші формати. Адже деякі утиліти здатні на більше у порівнянні з оригінальним до пристрою.


Сканування документів: які програми вибрати?

Програма VueScan

Сканер є таким пристроєм, який служить десять і більше років. Якщо ним користуватися не дуже активно, він продовжує працювати навіть тоді, коли відбулася зміна кількох комп'ютерів. Але виробників периферійних пристроїв така ситуація не влаштовує. У цьому можна переконатися, якщо спробувати підключити дуже старий сканер до ПК зі встановленою новітньою операційною системою. Драйвери для нього вже не випускають, так як припинена підтримка. І як же здійснювати сканування документів? Адже виробники натякають на те, що потрібно купувати новий пристрій. Тут приходить на допомогу VueScan, яка грає роль універсального драйвера для застарілих моделей.
Сканування документів: які програми вибрати?
Використання даної програми для сканування документів у PDF, TXT, JPEG дозволяє успішно працювати і зберігати результати або відправляти їх на друк. Стане в нагоді вона і власникам нових моделей, так як має велику кількість налаштувань. Працює програма в двох режимах. Перший називається «Майстер» і організований у вигляді помічника. Тут користувачеві пропонується сканування документів у Word або PDF або відправка на друк. Цікава особливість цього режиму в тому, що користувач не стикається з такими поняттями, як дозвіл. Потрібно тільки вказати бажану дію. Наступний етап – показ того, як буде виглядати документ після сканування. Його можна обрізати чи повернути.


Режим для профі

Якщо користувач звик усе тримати під контролем, то йому необхідний другий режим – «Детально». Програма за довгий термін існування набула величезну кількість можливостей. І цей режим – одна з них. Тут можна позбавлятися від зернистості, збільшувати різкість і відновлювати відтінки.
Сканування документів: які програми вибрати?
Численні настройки дозволяють управляти баланс кольорів, встановлювати автокадрирование і багато іншого. Ті опції, які були підібрані, можна зберегти і використовувати при скануванні документів всякий раз. Це дуже зручно, якщо готуються документи одного типу.

Інші можливості

Крім того, в програму вбудована система оптичного розпізнавання тексту, завдяки якій документи можна розпізнати, а на їх основі створити текстові файли, в яких буде можливість включити функцію пошуку по тексту. Звичайно, не всі документи коректно розпізнаються, але це не головна функція програми, а приємне доповнення. Фахове видання утиліти відрізняється від стандартного підтримкою колірних просторів і ICC. А ще в ній є калібрування кольорів і можливість сканування у формат RAW.

Програма для роботи зі сканером по мережі

Як правило, сканерів менше, ніж робочих комп'ютерів. І це призводить до деяких незручностей. Приміром, є пара настільних ПК і пара ноутбуків. Потрібно вирішити, до якого пристрою зручніше підключати сканер. Якщо в офісі до комп'ютера підключений апарат, людина, яка за ним працює, може зійти з розуму від напливу бажаючих зробити сканування документа. Використання комп'ютера вибудовується черга.
Сканування документів: які програми вибрати?
Цю проблему здатна вирішити програма BlindScanner. Її використання дозволяє отримати доступ до сканера з будь-якого ПК в мережі. Для цього на комп'ютер зі сканером встановлюється серверна частина програми, а на інші – клієнтська. Друга має дружній інтерфейс, і з її допомогою можна взяти під контроль процес сканування. В першу чергу треба вибрати зі списку пристроїв сканер, а потім визначити місце для збереження документа і формат. Серед підтримуваних – PDF, PNG, TIFF і інші поширені типи файлів. Перед тим як сканувати, можна задавати дозвіл і колірний режим. Якщо сканування передбачає безліч документів, то можна задіяти спеціальну групу налаштувань. Їх також можна зберігати для подальшого використання. Потрібно відзначити, що для зв'язку з сервером програмою використовується порт 8900. Для коректної роботи треба простежити, щоб брандмауер його не блокував.

Програма для швидкої відправки сканів на друк

Не всі утиліти, які поставляються разом з обладнанням, можуть швидко відправляти документи на друк. Але ця функція є дуже затребуваною, адже сканер і принтер, які підключені до комп'ютера, цілком замінюють ксерокс. Програма PhotoCopier Pro дає можливість відправляти скани на принтер після того, як було зроблено сканування документів. Canon, HP і інші моделі без проблем з нею працюють.
Сканування документів: які програми вибрати?
Утиліта дуже легка у використанні. Всі її параметри поміщаються в маленькому вікні. Але є можливість для більш тонкої наладки. За замовчуванням можна переглянути документ, відцентрувати або обрізати його, знизити або підвищити яскравість, змінити масштаб. Тут же вказується необхідна кількість копій, включається опція двостороннього сканування, і відключається автоподатчик папери. Для кожного колірного режиму сканування можна задавати дозвіл і визначати, чи необхідно в процесі включати функцію для створення негативів. Всі перераховані вище програми значно полегшать сканування документа. На комп'ютер їх встановити рекомендується всім, хто займається роботою з документами.