VSCO: що це? Існує VSCO для комп'ютера?

331 0 Новини високих технологій

Є фотографи, які займаються улюбленою справою вже безліч років. При цьому фотографують вони зовсім не на фотоапарат. Їх головним інструментом є смартфон. Незважаючи на те, що можна і так отримати гарний знімок, є можливість зробити кожен кадр набагато дивовижніше за допомогою різних додатків. Більшу їх частину унікальними назвати не можна. Напевно, так відбувається через те, що розробники трудяться, не особливо намагаючись. Вони просто копіюють функції, змінюючи інтерфейс. І таких програм на ринку багато. Вони ніяк не впливають на уявлення про фотографії. Зовсім інша справа – VSCO. Що це? Це справді незвичайний, дуже якісний продукт, який претендує на повноцінну заміну професійної камери.


Потрібно сказати, що є тільки версії для мобільних пристроїв. Програми VSCO для комп'ютера не існує.

Компанія-розробник

VSCO: що це? Існує VSCO для комп'ютера?
У VSCO працюють вихідці з різних відомих компаній, серед яких - MTV, Sony, Apple. Операційні системи, що підтримують їх продукти, Android, iOS. А крім додатка-камери, вони ще працюють над інструментом для обробки фото і плагіном для Lightroom. Отже, додаток VSCO – що це? Програма є не просто редактором фотографій або додатком для зйомки. Її можна назвати "Инстаграмом" «не для кожного». Тут дійсно красиві фільтри, є можливість тонкої настройки, щотижневий дайджест кращих знімків та інші атрибути серйозного програми. Інтерфейс розбитий на кілька вкладок. Про кожну з них далі.

Вкладка Camera

Тут можна створювати знімки за допомогою вбудованих засобів програми VSCO. Як користуватися ними? Зовсім не важко. Верхня панель містить налаштування зйомки, серед яких сітка або рамка, спалах, режими зйомки, просунутий режим, скасування балансу білого, а також вибір теми програми (світлої або темної).


Після того як всі параметри, налаштовані, можна перейти до зйомки. Тут все як завжди – треба навести телефон на об'єкт, сфокусувати, вибрати точку і натиснути на кнопку затвора. Якщо працювати в режимі «вільного натискання», можна налаштувати експозицію і фокус. Вся надія тут покладається на вірно встановлений баланс білого за замовчуванням. З виходом восьмої версії iOS з'явився просунутий режим зйомки VSCO. Що це за режим? У ньому, крім стандартних параметрів, можна самостійно регулювати значення витримки і ISO. Для вибору треба натиснути на іконку в лівому нижньому кутку екрана.

Вкладка Library

VSCO: що це? Існує VSCO для комп'ютера?
Це бібліотека, в ній знаходяться всі фото, над якими працював користувач в додатку. Відображаються вони у вигляді квадратів різного розміру. У верхній панелі можливо змінити кількість відображуваних кадрів. Так само можна вибрати, які з них показувати: тільки відредаговані, всі зазначені, ще не редаговані, синхронізовані через хмарне сховище. Остання функція з'явилася зовсім недавно в додатку VSCO. Що це? Користувачі тепер можуть почати обробку знімка на одному пристрої, а продовжити на іншому. Головне – увійти в той же самий аккаунт.
Важлива функція бібліотеки – управління знімками. Можна просто натиснути на потрібні, і вони завантажаться на Grid, синхронізуються між пристроями, вирушать в соціальну мережу або втечуть.

Редагування фотографій

VSCO: що це? Існує VSCO для комп'ютера?
Встановити VSCO і запустити – легко. Але як же редагувати знімки? Для цього в середині нижньої панелі є кнопка, при натисненні на яку відкриється найцікавіше – режим для редагування. Спочатку користувач бачить список фільтрів. Для застосування одного з них достатньо тапа. Для налаштування інтенсивності потрібно тапнути ще раз. За замовчуванням в наявності десяток фільтрів, але можна придбати додаткові. Розробники стверджують, що кожен фільтр вони придумували з нуля, а не копіювали з інших додатків. Як результат, VSCO містить кращу колекцію фільтрів. Не помітити цього неможливо, так як знімки після редагування стають дуже атмосферними. Крім фільтрів, є в додатку і стандартна настройка фотографій - контрастність, яскравість, різкість і т. д. Знімки можна вирівнювати і обрізати. Потрібно відзначити, що редагування зберігає оригінал фотографії в кеш-пам'яті програми, можна в будь-який момент повернутися до початкового варіанту. Така фішка є тільки у професійних фоторедакторів. А з четвертої версії підтримується повна історія змін. Можна відкотити фото на потрібний крок у будь-який час. Всі перераховані вище можливості для редагування фотографій надають широкий простір для експериментів і творчості. Можна спробувати уявити, яке розмаїття результатів може бути, якщо кожен фільтр має 12 градацій інтенсивності, плюс в додатку є хороші можливості для редагування.

Вкладка Store

Це магазин, де містяться додаткові опції для редагування і фільтри. Їх можна купити за гроші. Всі фільтри діляться за наборами. Наприклад, чорно-білі або портретні. При цьому користувач набуває набір зовсім не наосліп, так як є докладний опис і приклади фотографій. Це радує. Кожен набір коштує від 2 до 3 доларів, але можна разом купити всі набори за 7 доларів, що дозволить значно заощадити.

Вкладка Discover

VSCO: що це? Існує VSCO для комп'ютера?
Якщо потрібно натхнення або просто хочеться помилуватися красивими знімками, які зроблені за допомогою програми, ця вкладка – те, що потрібно. Тут творці знайомлять користувачів з цікавими роботами і викладають дайджести кращих кадрів щотижня. Сам розділ поділяється на чотири частини. У першій підібрані кращі роботи фотографів. У другій зібрані фотоісторії. У третій можна стежити за знімками улюблених фотографів. Четверта – це пошук.

Вкладка Profile

Сама верхня вкладка – профіль користувача. Тут публікуються кращі знімки, створюються фотоісторії і збираються в колекцію вподобані кадри.

Вкладка Settings

VSCO: що це? Існує VSCO для комп'ютера?
Це налаштування, які нічим особливим не відрізняються від інших програм. Все стандартно: інформація, відображення даних, ліцензії, посилання на соціальні мережі. Тут же можна відновити всі покупки, якщо це необхідно.

Підсумки

Додаток за час свого існування сильно змінився. Воно залишається провідним для мобільних фотографів. Тепер це не просто редактор фотографій, але і повноцінний інструмент для професіоналів. Потрібно нагадати, що не існує версії VSCO для комп'ютера. Так, деякі сайти, при відповідному запиті в пошуковій системі, пропонують завантажити та встановити програму на ПК. Але робити цього не треба, так як це програмне забезпечення, яке зашкодить роботі комп'ютера. Для того щоб переконатися в цьому, достатньо зайти на офіційний сайт програми - vsco.co. Єдиний варіант - коли використовується який-небудь емулятор. Наприклад, на ПК можна встановити програму Bluestacks, і вже з її допомогою запустити VSCO. Android-емулятор вже давно існують, а для iOS таких програм ще не придумали.