Що таке мікрофон: опис, будова, види та відгуки

433 0 Новини високих технологій

Напевно, мало хто не знає, що таке мікрофон. Адже світ цих пристроїв різноманітний. Сьогоднішній ринок надає величезну кількість мікрофонів самих різних розмірів і форм. Раніше споживачеві вдавалося самостійно визначитися з вибором, але сьогодні виробників стало так багато, що для звичайної людини купівля пристрою стає лотереєю. Давайте розглянемо сучасні мікрофони, характеристики, відгуки користувачів.

Опис пристрою

Що таке мікрофон: опис, будова, види та відгуки
Отже, що таке мікрофон? Це прилад електроакустичного типу, який перетворює акустичні коливання звуку в електросигнали. Це пристрій – перше ланка в будь-якому процесі звукозапису або мовний зв'язку. Саме його характеристики, а також умови використання визначають якість всього сігала.


Всередині мікрофона під час перетворення звукових коливань в електричні імпульси відбувається безліч взаємопов'язаних фізичних процесів. У зв'язку з цим його можна розглядати як ланцюг функціональних ланок.

Підрозділ мікрофонів

Що таке мікрофон: опис, будова, види та відгуки
Що таке мікрофон, ми розібралися. Як їх класифікують? Є три основні ознаки:
 • Тип приймача.
 • Тип перетворювача.
 • Призначення.
 • Перший ознака визначає одну з головних характеристик пристрою – характеристику спрямованості. Це залежність його чутливості на певній частоті від кута падіння звукових хвиль. По типу перетворювача мікрофони можна розділити на електромагнітні, динамічні, електростатичні, вугільні і п'єзоелектричні. В професійних моделях застосовуються електростатичні і динамічні перетворювачі.


  Сучасні мікрофони та їх застосування

  Що таке мікрофон: опис, будова, види та відгуки
  Ці пристрої є скрізь: і у телефонах, планшетах, плеєри, диктофони, у фотоапаратах та відеокамерах. Але є і мікрофони іншого роду.

  Естрадні

  Даний тип створювався для сцени. В свідомості глядача естрада асоціюється з ручним мікрофоном, який має рукоять і капсуль, захищений сіткою. Так, у більшості випадків дизайн саме такий. Адже він відмінно фіксується у тримачах. До того ж можна легко підібрати змінне сітку для вітрозахисту. Можна розділити цей тип ще на бездротові та дротові. Що таке мікрофон бездротового типу? Це пристрій з вбудованим адаптером зв'язку, що працює на акумуляторі. Що кажуть користувачі про естрадних мікрофони? Відгуки різні, але вони сходяться в тому, що потрібно вибирати моделі подорожче.

  Студійні

  Що таке мікрофон: опис, будова, види та відгуки
  Широке застосування в телебаченні отримали маленькі бездротові мікрофони-петлички. Але також часто використовують і ручні пристрої, головні гарнітури. У передачах можна помітити і настільні мікрофони, які мають плоску форму. Вони майже непомітні на столах дикторів. Їх головне завдання полягає у фіксації всіх звуків над столом.

  Мікрофони для музичних студій

  В даній категорії також можна виділити певні типи: вокальні, мовленнєві та інструментальні. Виглядати вони можуть по-різному. Мовні і вокальні між собою зазвичай схожі. Їх можна монтувати на стійки в спеціальні тримачі. Інструментальний тип зовні схожий і на сценічні, і на студійні. Їх особливість – здатність сприймати нюанси і деталі звуку і висока опірність сильному звуковому тиску. Для цього в них вбудований атенюатор, знижує ризик перевантаження пристрою.

  Мікрофони для комп'ютера

  Що таке комп'ютерний мікрофон – знають всі. Це найчастіше недорогий пристрій, який використовується для зв'язку через різні програми. Їх характеристики не вражають, але користувачам багато і не потрібно. Виконуються вони у вигляді стіна. Часто вбудовуються у веб-камери для зручності відеозв'язку. Поділ за принципом дії передбачає два різновиди пристроїв: конденсаторні та динамічні. Кожен з них має свої переваги та недоліки, а також сфери застосування.

  Конденсаторний тип мікрофонів

  Що таке мікрофон: опис, будова, види та відгуки
  У таких пристроїв перетворення звуку в електричні сигнали відповідає, як неважко здогадатися, конденсатор. Одна його обкладка є нерухомою, а друга служить мембраною і під впливом звуку приходить в рух. Цьому типу мікрофонів необхідно додаткове харчування, зване фантомним. Існують моделі, в яких для цього використовуються батарейки.

  Динамічні мікрофони

  У таких пристроях основним елементом, який відповідає за перетворення, є маленький динамік. Звукові хвилі змушують коливатися мембрану з катушечним мікрофоном, який поміщений в постійне магнітне поле. Крім котушкових, є стрічкові мікрофони. Їх зазвичай використовують у студіях. Котушка в них замінена на гофровану стрічку з фольги. Додаткового харчування динамічні пристрої не вимагають. Вони більш надійні і не чутливі до температурних перепадів. Але якість звуку поступається конденсаторним.

  Поради щодо вибору мікрофона

  Насамперед треба зрозуміти, що універсальних пристроїв не буває. Звичайно, якщо вибирається комп'ютерний мікрофон, не має значення, яку модель вибрати. Але навіть тут не слід вибирати найдешевші екземпляри. Купувати мікрофон потрібно тільки під певні завдання. Приміром, якщо необхідно записувати партії на барабанах, то необхідний не один, а кілька пристроїв інструментального типу, які готові до серйозного тиску звуку. Якщо потрібно записати вокал, то вистачить одного студійного вокального мікрофона хорошої якості. Загалом, для будь-якої мети слід вибирати спеціальний пристрій.
  У кращому випадку покупець переплатить, якщо помилиться, так як доведеться докуповувати додаткове обладнання, якщо якість звуку буде недостатньо хорошим. Ну а якщо вибраний не той тип мікрофона, то в певних умовах він буде працювати не так, як належить. Тут не тільки грошові втрати, але і тимчасові.

  Відгуки

  Сьогодні бренд вже не є показником якості. Відгуки користувачів дорогих моделей відомих марок часто негативні. А ось про нових виробників, які ще мало відомі, кажуть в позитивному ключі. Приміром, мікрофони від Phillips часто лають за погану якість. Моделі від Sony отримують усереднені відгуки. Дорогі мікрофони цієї компанії бувають як хорошими, так і не дуже. А ось про пристрої від Defender говорять багато хорошого. У будь-якому випадку не варто віддавати перевагу недорогим моделям. Навіть якщо вони зроблені відомою фірмою, їх якість буде неприйнятним. Професійний мікрофон ж коштує дорого.